Svečio įrašas: Ką aš kalbu, kai kalbu apie skutimąsi [Ką dovanoti vyrams]

Estimated read time 6 min read

[2021-10-20] Pagaliau! Pagaliau n laiko (nė nesakysiu kiek, kad nesugėdinti) žadėtas įrašas apie vyriškas skutimosi priemones ir patirtį. Būsiu liudininkė – viskas, kas aptarta šiame straipsnyje yra nuoširdžiai išbandyta! Taigi, čia perskaitysite, kas skutimosi ritualą padaro maloniu ir gali būti rasite idėjų, ką padovanoti vyrams. Iš jų pačių lūpų! Straipsnio autorius – Gedas.


Ne paslaptis, kad visi ir kiekvienas mėgstantis skutimąsi gali patvirtinti: Gillette viską sugadino. Taip, būtent taip, kaip Makdonaldas sugadino maistą, šie veikėjai padirbėjo prie to, kad skutimasis tapo nebe malonumą teikiančiu procesu, bet rytiniu brūkšt šmaukšt prieš bėgant toliau. Lygiai taip, kaip triminutė cigaretė niekada neprilygs geram cigarui, taip pat ir šerių nubraukimas vienkartiniame plastmasės gabaliuke įtaisytais peiliukais neatstos skutimosi.

Artėja kalėdos ir amžinasis klausimas – “Ką jam padovanoti?..”. Šioje suvestinėje galbūt galite rasti atsakymų.

Nes skutimasis yra ritualas. Ritualai šiame efektyvumo spąstų prikimštame pasaulyje yra toks daikčiukas, kuris gelbėja mūsų smegenis nuo perdegimo. Be to, pakapsčius giliau, ritualai, juos atlikinėjant, išskiria į kūną endorfinus, o tai, sutikite yra smagu ir malonu. Taigi, kas iš tikro yra skutimasis?

Labai glaustai techniškai galima būtų pasakyti:

 1. Braukimas labai aštriu daiktu sau per gerklę.
 2. Tam tikra tvarka atliekamas plaukų šalinimas nuo veido (na ir nuo kitų vietų taipogi).

Kalbant apie pirmą punktą, čia galima balansuoti nuo “visiškai saugus” iki “išsiskiria daug adrenalino” – tinkamas įrankis yra kiekvieno mūsų pasirinkimas, kartais net priklausomai nuo nuotaikos ar kuria visgi koja išlipome iš lovos. Skustuvai yra “safety razor” tipo arba “straight razor” tipo. Safety razor dar skirstomi į smulkesnius tipus:

Priklausomai nuo tipo skiriasi skustuvo agresyvumas ir odos dirginimas: “Safety bar”, “Scalloped safety bar” yra mažiausiai agresyvūs, švelniausiai čiuožiantys per odą bei neleidžiantys padaryti grubių klaidų, kai tuo tarpu “Open comb” yra smagiai atviras, su visomis galimomis pasekmėmis, peiliukas. Naudojantis juo rekomenduotina turėti įgudusią ranką bei būti atsargiam. Taipogi safety razor tipo skustuvai gali būti reguliuojami – agresyvumą galima parinkti pagal įgūdžių lygį ar tiesiog dienos nuotaiką. Mano mėgiamiausias tipas.

Pora tikrai gerų reguliuojamų skustuvų (juos garantuotai rasite geriausiųjų sąraše):

 • Merkur Futur – tikrai nuostabaus dizaino ir labai gerai padarytas reguliuojamas skustuvas.
 • Parker Variant reguliuojamas skustuvas – taipogi teikia ypač daug pasitenkinimo
 • Merkur Dovo – nereguliuojamas, bet labai preciziškai suderintas skustuvas

Tiems, kam safety razor tipo skustuvai suteikia per mažai adrenalino galima rekomenduoti “straight razor” tipo skustuvus. Pastarieji būna “paprasti” – senas geras atlenkiamas anglinio plieno peilis, nereikalaujantis jokių keičiamų peiliukų, bet jį reikia mokėti galąsti, ir, o taip, tai užtrunka. Dabar ne problema gauti straight razor tipo skustuvą, į kurį įsistato tie patys “safety razor” tinkantys skutimosi peiliukai – nereikia skirti jokio laiko galandimui.

Kalbant apie peiliukus – tikriausiai nėra geresnio varianto nei “Feather New Hi-Stainless” peiliukai:

Tiek trumpai apie įrankius, pereiname prie pačio ritualo. Ritualas sako, kad skutantis yra svarbūs šie žingsniai:

 1. Plaukų suminkštinimas
 2. Skutimas
 3. Odos priežiūra po skutimo

Plaukų suminkštinimas prieš skutimą padeda išvengti supjaustyto veido bei nemalonaus dirginimo jausmo braukiant skustuvu per šerius. Minkštinimui galima naudoti šiltą drėgną rankšluostį (trisdešimt sekundžių sudrėkinus ir susukus mikrobangėje) uždėtą ant veido trims minutėms arba specialius kremus prieš skutimąsi. Tiesą pasakius tiesiog šiltas dušo vanduo ilgiau po juo pastovėjus taipogi suminkština plauką, kartais pakanka ir to. Bet kai kurie kremai tikrai verti paminėjimo:

 • Proraso Pre-Shave Cream – ne tik puikiai minkština plauką, bet sudėtyje turi ir mentolio, kuris mažina odos dirginimo pojūtį skutantis.
 • Marakesh Bomber skutimosi gelis – taip pat gali būti naudojamas ir minkštinimui, puikus pasirinkimas

Kartais tiesiog išsitepu mėgiamomis skutimosi putomis ir palaikau jas ant veido tris minutes, taipogi padeda suminkštinti šerius.

Toliau, kai jau plaukas suminkštintas – reikia jį pašalinti. Skutimas skustuvu yra šiek tiek kitoks, nei vienkartiniais plastmasiukais, braukiančiais daugeliu peiliukų vienu metu ir be teisės susipjaustyti. Svarbus vienas dalykas – suprasti, kad darbinis ašmuo yra vienas ir nereikia tikėtis, kad vienu brūkštelėjimu jis iškart pašalins kiekvieną šerelį. Priešingai – skutantis skustuvu (ypač straight razor, bet galioja ir safety razor’iams) reikia nenaudojant per daug jėgos, švelniai, braukti daug kartų per tą pačią vietą. Kai šeriai yra ilgi rekomenduojama braukti palei šerį, taip saugiau bei mažiau dirgina. Kai ilgieji jau nuskusti porą baigiamųjų braukimų gali būti prieš plauką – taip jie pasišalina visiškai. Vėlgi, svarbu nepamiršti, kad judesys turi būti griežtai statmenas skustuvo ašmenims – kiekvienas skustuvo truktelėjimas išilgai ašmens reiškia įpjovą odoje. Su agresyviaisiais skustuvais šios įpjovos gali būti tikrai gilios, atsargiai.

Tam, kad skustuvas gerai slystu odos paviršiumi – tai ne tik yra maloniau, tai yra tuo pačiu ir saugiau, neslystanti oda gali būti taip pat sustumta bei įpjauta – naudojamos priemones skutimuisi. Tai gali būti skutimosi kremai (kai kurie aukščiau jau išvardinti tikrai puikūs, ypač mano mėgiamas pasirinkimas yra Marakesh Bomber, pridedu dar pora mėgiamų skutimosi kremų:

SHAVING CREAM
Skutimosi putos Caffeine Mancave (125 ml)
 • taip pat labai verti dėmesio Proraso skutimosi kremai
Proraso Raminantis skutimosi kremas jautriai odai 150ml

Sekantis žingsnis: nusivalius/nuprausus nuo veido kremo likučius patepti odą drėkinančiu kremu po skutimosi. Čia galima būtų rekomenduoti:

LeCute - Man Cave Original Moisturiser Man 30ml
Rock Face After Shave Vitalizing Lotion Made in UK Price in India - Buy Rock Face After Shave Vitalizing Lotion Made in UK online at Flipkart.com
Amazon.com: MEET THE BULL DOG Original After Shave Balm, 3.3 Fluid Ounce : Beauty & Personal Care

Tiek trumpai apie rytinį ritualą, naudojant gerus įrankius, gerą kosmetiką bei teisingai jį atliekant – padeda pasikrauti šauniai dienai.


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Tekste yra affiliate nuorodų.

2Comments

Add yours
 1. 2
  T.

  Smagus straipsnis. Aš pati turiu paveldejusi daugkartinį metalinį senelio skustuvą su keičiamais peiliukais ir n metų naudoju 🙂 Labai geras daiktas ir tvarus. O šiaip didžiausias extrymas iš šalies man visada atrodė ta atlenkiama britva skutimui. Žiūrint taip ir atrodo, kad su ja gali liūdnai baigtis 😀

+ Leave a Comment