[2022 01 02] Spalis – įdomus mėnuo. Greitas, su daug įspūdžių, sprendimų, pasekmių, įdomybių, kelionių ir pirkinių.

Labai daug dirbau, nes spalis man yra turbūt aktyviausias mėnuo metuose. Jau ir kalėdinės naujienos paleistos. Bet šia tema nesiplėsiu, juk praeitą savaitę parašiau dedikuotą įrašą apie darbą. Turiu tik paminėti, kad augant tempams ir darbų apimtims daugėja ne tik pozityvių patirčių, bet ir visokių nutikimų. Tačiau nėra nieko neišsprendžiamo.

Taigi, apie spalį. Kadangi Gedas turi naują fotoaparatą, tai turbūt bus daugiau vaizdų nei kalbų.

Ryga

Mėnesio pradžioje lakėmės Rygoje. Priežastis – The Cure koncertas. Nėra tai mano grupė, sakyčiau, kad normaliai paklausiau tik kelionės į Latvijos sostinę metu, bet smagu išsikrapštyti iš namų. Nusprendėme ne tik koncertą paklausyti, bet ir pasilikti 2 naktims. Mažos darbostogos.

Tai taip ir leidom laiką. Dirbom iš viešbučio, per pietus slampinėjom po miestą, vakare taip pat. Šeštadienį dalį dienos praleidome jų nacionalinėje bibliotekoje. Labai man ten smagu. Veikia įvairios parodėlės ir ekspozicijos, pats pastatas visai įdomus, be to, savaitgaliais galima pakilti į viršutinį aukštą, iš kurio atsiveria Rygos panorama. Tad rekomenduoju užsukti, jei būsite šiame mieste ir nesugalvosite, ką veikti. O šiaip man jų senamiestis toks fainas, kad galima sukti ir sukti ratus.

Šita gi jei pasimes, tai rasite prie atvirukų
Visada įmanoma rasti gražių
Pietų vieta
Workation – kuriu kitų metų atvirukų dizainus
Fotogeniška kavinė
Šitiems martensams jau 5!
Mes gi turistai.
Biblioteka
Biblioteka viduje
Prieš kelionę namo. Rūbus derinu prie kavos puodelių

Klaipėda ir šuniukas

Vos grįžom iš Rygos, po kelių dienų šovėm į Klaipėdą. Juk jau tapo pandemine tradicija mano gimtadienį švęsti būtent uostamiestyje. Paprastai apsistojame Old Mill Hotel. Nes ir gražus kaip iš atviruko, ir vieta faina. Čia gi ir vėl pasidarėm trijų naktų darbostogas. Kaip jos atrodė? Darbas dienomis ir daug vaikščiojimo po miestą ir po pajūrį vakarais. Vis pagalvoju, kad mums su Gedu daug nereikia. Pasivaikščioti nenusibodusiomis vietomis, fotografuoti, pavargus išgerti kavos ar skaniai pavalgyti – geriausias laiko leidimo būdas. Atgal keliavome pro Panemunę, tad irgi džiaugėmės vaizdais.

Gimtadienio ryto šešėliai
Mėgstamiausias žvėris šiamie mieste
Fainiausias viešbutis, nesezono metu ir kainos priimtinos
Viešbutis ir kiti gražūs vaizdai
Jau tradicija tapo šioje vietoje fotografuoti lapus
Kažkur pakeliui namo
Greitas sustojimas pykštelėti pilies
Ir kitos pilies bokštai

Būtent Klaipėdoje įvyko TAI. Skambutis į veislyną. Rezervuotas šuniukas.

Priešistorės net nepasakosiu, bet mano svajonių vipetas tapo belgų aviganiu, kurį namo parsivešim kai sukaks 2 mėnesiai – gruodžio 10 dieną. Dabar ruošiamės ir pertvarkome namus, kad visi tilptume labai apkrautame dviejų kambarių butuke ir būtų patogu. Pagal veisėjų rekomendacijas pirkom narvą, todėl trivietę sofą iškeitėme į dvivietį fotelį. Miegamą fotelį, tad dabar kartais išsitiesiam ir čilinam sau 🙂

Mokomės, žiūrime daug filmukų, domimės. Šuo čia toks, kuris turi būti mokomas mokomas ir vėl mokomas. O mokytis jis mėgsta, nes ne veltui policijos šunys dažniausiai ir yra belgų aviganiai. Tuo pačiu jie yra ir aštrūs dantys, tad darbo bus daug.

Dar bandome susitaikyti su tuo, kad viskas viskas bus kitaip. Gyvenimo būdas, atostogos, laisvalaikis. Rytai. Ypač rytai. Dabar gi rytas prasideda kava lovoje. Tada antra kava lovoje ir tik tada kėlimusi. Va čia tai bus sunku. Ir atsitiktinio viešbutinio turizmo (varom į Druskininkus savaitgalį?) nebebus. Tačiau net bloge kažkas komentavo, kad man reikia šuns. Mūsų gyvenimo būdas toks, kad laisvalaikį leidžiame vaikščiodami, miške, mieste… Keliaujame dažniausiai savo transportu, net ir be šuns nevengiam visokių kempingų. Užsienyje labiau mėgstame parkus ir gamtos stebuklus naršyti, nei miestus ir muziejus. Taigi, bus kitaip, bet kitaip gerąja prasme.

Beje, vos tik instoje parodžiau šuniukų foto, iš karto atsirado kas palinkėjo iš prieglaudos įsišuninti. Oi tie žmonės, įdomu, jei kas nors praneša, kad planuoja susilaukti vaikų, tai irgi pasiūlo įsivaikinti? O juk būtų gražu, šitiek vaikų neturi tėvų! Neseniai p. Tapinas rašė, kaip jį užsipuolė, kad bairaktarui pinigus rinko, o mergaitės gydymui štai akcijų nedaro. Tad diskusijos tema buvo apie tai, kad labdara yra savanoriška ir neprivaloma.

Žmonės kažkodėl vis dar įsivaizduoja, kad kiti jiems skolingi. Skolingi plonumą, nes kaip drįsta būti stori ir patenkinti gyvenimu, skolingi prisidėjimą prie įvairių socialinių akcijų, skolingi pinigų, nes daugiau uždirba „tai geriau jau paaukotų, nei batus naujus pirktų/keliautų/švęstų“. Nes gal ir aukoja, bet dirba ir uždirba ne tik tam, kad viską išdalintų. Imti šuniuką iš prieglaudos buvo vienas iš mūsų apgalvotų variantų. Ir mes jo neatmetėm visam laikui. Tačiau šį kartą naujas šeimos narys atkeliaus iš veislyno.

Eta neįsitikinusi mūsų idėjos gerumu, o kadangi spalį dar tris kartus lankėsi pas vet.gydytoją, tai nujaučia, kažkokią pasaulio klastą.

Besiruošdama šuniukui ir aš šį tą atsinaujinau. Visų pirma už gimtadieniui gautus pinigus nusipirkau tokią Didriksons striukę (tik kai aš pirkau dar akcija buvo). Truputį didelė sau su ja atrodau, bet prisižadėjo, kad tiks atšiauriausiems orams ir, kad kvėpuojanti, ir kad 100% atspari vandeniui. Aišku, nervina, kad mūsų šalyje prieinamos tik gedulo spalvos. Tai kadangi šuniukas atkeliaus žiemą, o iš pradžių su juo teks 10 kartų per dieną lakstyti į lauką, tai reikia ir gerų drabužių.

Taip pat ieškojau greitai apsiaunamų batų. Tai Zalando Lounge nusigriebiau vandeniui atsparius Tiberlandus. Tokie, tik tamsiai rudi. Na ir Zalando Lounge kainavo 100 eurų pigiau, nei pačiame Zalando, prieš pirkdama dar patikrinau kainas. Nėra tie batai labai gražūs, bet pas mane visi suvarstomi, tad užtrunka apsiauti.

Įrašą pildau ir rekomendacija. Jei ieškote kokybiškų, nebrangių apatinių su gana plačiu dydžių pasirinkimu, tai pasižvalgykite kudreshov.com/lt. Tai lietuviška kompanija. Esu pirkusi keletą liemenėlių, tai labai patiko. Dizainų yra visokių. Su lankeliais, be lankelių, medvilninių, kurios turi retro vaibą. Per išpardavimus kainos iš viso juokingos, tik tada jau tikrai ne visi dydžiai belikę.

Dar vienas pirkinys – elektroninė skaityklė. Tačiau kol kas Amazonas pinigų nenusiskaičiavo, tad yra tikimybė, kad užsakymą atšauks. Jei ne, tai padarysiu atskirą apžvalgą ir papasakosiu, kodėl tokią egzotinę pirkau.

Iš nemalonių situacijų – mane apstaugė „Mano būstas“ (ar kaip ten vadinasi jie) santechnikas. Užpildžiau užklausą dėl neveikiančio gyvatuko. Jų darbuotojas, prisistatęs iš „mano būsto“, man paskambino. Kodėl man, neaišku, nes mes 100 kartų bandėme visur pakeisti telefono numerį.

Paaiškinęs, kad galimai reikia nuorinti gyvatuką, liepė eiti pas kaimynus (įvardino – „diedukus“) ir nusiorinti. Kai pasakiau, kad to padaryti negaliu, nes nėra aišku ar tikrai pas tuos kaimynus reikia eiti, nes jie neturi gyvatuko ir kodėl jūs užuot dirbę savo darbą siuntinėjat mus, buvau pasiųsta („eikit, ponička nacher, jei nenorit pati, tai atsiųsim per kelias dienas kažką“ ar kažkaip panašiai). Beje, pasirodė, kad ši įstaga patys prigąsdino tuos senukus, kad jokiais būdais patiems negalima nuorinti, tad…

Kai bandžiau paklausti, kodėl skambina man, nors sistemoje tiek registruodama geidmą, tiek paskyroje esu įvedusi kitą numerį buvau šaukiamu tonu informuota, kad jis už sistemas neatsakingas, o kai pasiteiravau, kodėl po remontų neužtikrina sklandaus sistemų veikimo, nes po karšto vandens išjungimo šita bėda kartojasi pastoviai ir namo administratoriai tai žino, buvau tik aprėkta, išvadinta ponička, vėl manipuliuota tuo, kad jei jau nesusitvarkau pati ir nenoriu greitai, tai gerai, kažkaip išspręs per savaitę, nes dabar šildymo sezono pradžia ir neturi laiko.

Aš, Gedo paraginta, parašiau skundą. Nes galima nutylėt. Tačiau mane pasiuntė lygioj vietoj atstovas tų, kurie tikrai nemažai plešia už savo paslaugas. Tai galiausiai viskas baigėsi atsiprašinėjimais ir deklaracijomis, kad ir pabartas jis buvo, ir alga peržiūrėta, ir dar ten kažkas.

Helovyno linksmybės

Paskutinę mėnesio dieną apsilankiau kirpykloje. Šį kartą pas garbanotą kirpėją ir užsisakiau paslaugą „garbanotų plaukų kirpimas“. Stebėjau ją instagrame ir buvau tikra, kad iš salono neišleis pudeliuko. Taip ir buvo.

Plovė garbanotos merginos metodui tinkamomis priemonėmis, kirpom tik galiukus, gavau daug naudingų patarimų, pvz., sužinojau, kad kaukių naudoju gal ir per daug, o štai formavimo priemonių labai per mažai (iš tiesų aš visai galvai gelio ėmiau tiek, kiek kirpėja dviem mano sruogoms), o išdžiovino taip fainai, kaip pati nemoku. Pirmą kartą po kirpyklos nenorėjau plaut galvos.

Auginu toliau, iki tobulumo trūksta 8 cm 😀 Beje, planuoju grįžti prie dažymo chna, nes pradėjusi naudoti plaukams draugiškas priemones visada galvoju, kad su dažais, kuriuose daug sveikatai kenksmingų ingredinetų, taip pat būna ir silikonų, tik gadinu įdirbį. Pažiūrėsim, kiek tversiu.

Taigi va, toks tas mėnuo.


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.