"Snail Mail Box" – staigmenų dėžutė postcrosser’iams. Įspūdžiai

Estimated read time 5 min read

O taip, o taip, pakalbėkime apie dar vieną staigmenų dėžutę, tik ši skirta ne grožiui puoselėti, o postcrosser’iams ir visiems, kurie myli popierinius laiškus, atvirlaiškius ir kt., susijusius dalykus. Nemanau, kad jūs klausite, o kodėl savo bloge tai rašau, nes jis niekada nebuvo vien grožio tinklaraštis. Ir jei atvirai, tai berods pats pirmas įrašas buvo apie tai, kas yra postcrossing’as. Paskaitykite, gal užsikabinsite. Žinoma, tekstas jau pasenęs, nes tos svetainės dizainas jau 100 kartų keitėsi, o ir pašto ženkliukų kainos kitos, bet esmė vistiek išliko ta pati.

Taip pat aš esu rašiusi, kur nusipirkti atvirukų, išpakavusi kelias jų dėžutes. Daugelį tekstų rasite čia. Pati atvirukų mainų projekte (aka postcrossing.com) dalyvauju jau 8 metus. Pakankamai aktyviai. Ne tiek, kiek pirmaisiais metais, bet pakankamai, kad laikyčiausi pirmame lietuvių penkioliktuke (šiuo metu esu 13 vietoje, o tai reiškia tik 12 žmonių LT yra išsiuntę daugiau nei aš, ot pasigyriau).

Per tuos metus iš mano rankų oficialiai iškeliavo minimum 2100 oficialių (o aš kadaise turėjau net kelis profilius) atvirlaiškių, o kiek dar jų išsiųsta per privačius mainus ir žaidimus! Manau dvigubai daugiau. Taip pat, kaip žinote, turiu ir savo atvirukų parduotuvę www.favoritepostcard.com, kuri keista, bet vis patempiant už ausų nesėkmingesniais periodais, bet laikosi daugiau nei 5 metus.

Tad kaip supratote, atvirlaiškiai mano gyvenime užima gal net daug daug daug daugiau vietos nei kosmetika. Šiaip kai pagalvoju, tai ir tiesiogine prasme jie užima daugiau vietos, nes namuose šie visur :). Ir aš įkvėpta grožio dėžučių pati esu ne kartą pagalvojus apie siurprizų paketą. Kodėl neįgyvendinau? Nedetalizuosiu, bet tikrai ne dėl neryžtingumo, ar tingumo. Neatmetu galimybės, kad kada nors toks dalykas atsiras :), o kol kas pažiūrėkime, ką siūlo kolegos.

Net nežinau, kaip aš sužinojau apie “Snail Mail Box”. Gal iš mūsų vietinio atvirukų forumo, gal iš užsienietiškojo… Bet užėjau ir susigundžiau. Parduotuvė įsikūrusi Lenkijoje. Pagal aprašymą žadama, kad siuntinyje rasime 16 atvirlaiškių ir įvairių dalykėlių susijusių su laiškais. Tai gali būti lipdukai, dekoratyvinės juostelės, vokai ir t.t. Mėnesiui dėžutė kainuoja 20 zlotų. Na, tai yra apie 5 eur, tad manau smalsumas nenuskurdins. Tiesa, dar apie 18 zlotų kainuoja siuntimas, bet sumoje man atrodo vistiek gana padori kaina.

Užsakymai renkami iki 10 mėnesio dienos, išsiunčiami nuo 20-tos.

Na ir va, gana netikėtai laiškininkė šiandien man atnešė šią dėžutę. O viduje įpakuota viskas buvo tiesiog į baltą popierių puoštą lipduku.

Viduje tikrai radau 16 atvirukų, bet man įdomiau buvo visi kiti dalykėliai. O jų pasitaikė tik du.

Pirmasis yra orų lipdukai:

Šiaip visai smagus dalykėlis, nes postcrosser’iai mėgsta nupiešti orų prognozės atributus, ar klijuoti lipdukus. Pravers.

Kitas daiktas – lipdukai su mano adresu (nepykit, gatvę užspalvinau, tiesiog dėl visokių galimų spamerių):

Na ir šitas dalykas man nepatinka. Visų pirma, negaliu pakęsti savo vardo ir pavardės be lietuviškų raidžių. Taip taip, lipdukui adresą paėmė iš tos informacijos, kurią nurodžiau pirkdama dėžutę. Tad taip, pati kalta, bet pirkdama pas užsieniečius aš rašau šveplai, nes ne kartą esu gavusi siuntas, kur lt raidės tapę kvadratukais ar klaustukais. Tačiau pati tikrai neklijuočiau šveplo lipduko. O dar šriftas toks, kad sunku perskaityt. Ir dizainas baisus. Kas ten per gėlės-kopūstai-nežinau kas? Neužskaitau.

Na ir viskas. Mano akimis kažkaip skurdoka čia tų visokių žadėtų fainų dalykėlių.

Kalbant apie atvirukus, tai mano skonis yra snobiškas. Aš nemėgstu visokių ten abstrakčių nuotraukų apie nieką, vaikų pėdutės ar rankytės tai iš viso meh. 16 atvirukų rinkinyje radau vieną padorų ir vieną gražų (tas pieštas):

Visi kiti… Na tiesiog skonio reikalas. Vieną tik galiu pasakyti – tikrai pritaikomi ir sunaudojami postcrossing’e.

Senbuvis atvirukų mylėtojas manęs būtinai paklaus apie popierių ir antrą pusę. Popierius geras, tvirtas, kitoje pusėje matinis, tad patogu rašyti.

Na, o dizainas irgi atvirlaiškiškas:

Priekaištų atvirukų kokybei neturiu.

Gauti šią dėžutę buvo tikrai smagi patirtis. Man pritrūko priedelių. Tie du lapeliai-lipdukai gero įspūdžio nekuria. Skurdu kažkaip. Na, o atvirukai neblogi, tikrai rekomenduoju pradedantiesiems, kurie dar nelabai turi ką siųsti. Aš pati spėju, kad turiu (be savo parduotuvės leidybos) daugiau nei 1500 siuntimui skirtų skirtingų atvirukų, tad man jau kiek sunkiau įtikti, pripažįstu.

Tikiuosi buvo įdomu paskaityti ne tik apie grožio dėžutes :). Na, ir jei norite patirti, ką reiškia pašto dėžutėje rasti atviruką, tai parašykite ir pirmam panorėjusiam įrašo komentatoriui išsiųsiu pasirinktą atvirlaiškį su linkėjimais.

Jei buvo įdomu, tai netylėkite, komentarai ir kitoks grįžtamasis ryšys yra geriausias atlygis blogeriui :). Draugaukime Facebooke, kur daugiau bendraujame, ir Instagrame, ten daugiau parodau! Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours