Metai prabėgo taip greitai, kad nelabai aš čia ką tespėjau perskaityti. Visgi, tradiciškai, švenčiu gimtadienį skaičiuodama.

Per devintuosius skaitymo metus įveikiau 71 knygą. Tai mažiausias skaičius per visą Šiukšlynėlio gyvavimą. Kodėl? Nežinau. Gal senstu ir nebesu tokia godi. Man nebereikia visą naktį skaityti, galiu baigti ir ryt. O gal nepasitaikė tokių knygų, kurios verstų nemiegoti. Ir dar visokie instagramai labai daug laiko atima, kartais vakarais prieš miegą įdomiau paskrolint ten, nei lįst į knygą.

Priminimui:

Devintieji metai (šie): 71 knyga, vidutinis puslapių skaičius – 342.

Aštuntieji metai: 87 knygos, vidutinis puslapių skaičius -380.
Septintieji metai: 76 knygos, vidutinis puslapių skaičius – 413.
Šeštieji metai: 87 knygos, vidutinis puslapių skaičius – 384.
Penktieji metai: 104 knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 387.
Ketvirtieji metai: 149 knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 360.
Tretieji metai: 111 knygų, knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 326.
Antrieji metai: 107 knygos, knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 311.
Pirmieji metai: 109 knygos, knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 373.

Per 9 metus perskaičiau 901 knygą.


17 knygų buvo iš bibliotekos, 33 – elektroninės, tai yra 46, 47% visų perskaitytų knygų. Labai norėčiau, kad ateityje šis skaičius augtų, nes el. knygos yra gėris 🙂

5 knygos buvo dovanotos leidėjų ar atstovų. Dėkoju leidykloms “Briedis” ir “Kitos Knygos”, taip pat “Knygų Klubui”.

Išrinkti geriausias metų knygas man labai sudėtinga. Tad gal ir nebūtina skelbti tos vienos vienintelės.

O nominacijos galėtų būti tokios:

Knyga, kuri mane praturtino vertingomis žiniomisOlivier Truc „Paskutinis lapis“. Tiesą sakant aš ne tik labai miglotai įsivaizdavau šiaurės gyventojų gyvenimą, bet ir niekada negalvojau, kokių problemų turi tie kraštai. Socialinės mažumos visus turi bėdų, bet gana mažai mes girdime, jei specialiai nesidomime. Įsivaizduojam vat Laplandiją kaip Kalėdų senelio šalį ir mums užtenka.

Geriausias detektyvas: Jo Nesbo „Troškulys“. Aš neabejinga tiesiog. Beje, buvome žiūrėti “Sniego senio” kine. Hūlė, mano manymu, parinktas nelabai tinkamas. Per švelnių bruožų, aš tikėjausi tokio ciniškesnio žvilgsnio, kaip pas kokį Statham’ą. Po filmo visiškai pamiršau kaip atrodė aktorius, nors tiek gerai, kad nepasisėjo galvoje. O ir filmas, nors ir neblogas, bet labai jau be konteksto.

Geriausias meilės romanasHelen Fielding „Bridžita Džouns. Kūdikis“. Dar vienas mano meilės objektas, kuris prajuokina. O ar daugiau reikia? Tik kikenti visą vakarą ir laukti, kol Bridžė susitaikys su Darsiu.

Geriausią fantastikos knygų apdovanojimą dalinasi dvi serijos: Justin Cronin „Perėja“, „Dvylika“ ir „Veidrodžių miestas“ bei Sergej Lukjanenko „Atspindžių labirintas“ ir „Netikri veidrodžiai“. Pirmoji serija jau senas mano favoritas, kurį pagaliau užbaigiau. Aš juk neabejinga pasaulio pabaigos temoms. Na, o Lukjanenko kalbėjo apie kompiuterius ir virtualybę, dar viena sritis, kuri visada labai įdomi.

Geriausia lietuvių autoriaus knygaRimantas Kmita „Pietinia Kronikas“. Nedaug čia tos lietuviškos konkurencijos tebuvo, gal tik 4 knygas perskaičiau, bet ši šiaip ar taip verta paminėjimo. Linksma, primena vaikystę.

Įdomiausiai parašyta knygaLaura Barnett „Mūsų gyvenimo variantai“. Pirmoji istorija: ji parkrenta, jis padeda jai atsikelti, jie įsimyli ir toliau vysto savo santykius. Antroji istorija:  jie prasilenkia ir toliau gyvena savo gyvenimus. Trečioji istorija: ji parkrenta, jis jai padeda, jie įsimyli, bet mergina sužino, kad yra nėščia nuo ankstesnio vaikino ir nutraukia santykius. Tokia yra pradžia. O po to kas skyrių matome kaip vystėsi trys istorijos, trys likimai.

Knyga, kurią be jokio papildomo komentaro aš skelbiu metų geriausiaAlessandro Baricco „Jaunoji Nuotaka“.


Tokie mano skaitymo metai! Kitų metų tikslas: 100 knygų, tarp kurių būtų bent penkios besistumdančios metų geriausios kategorijoje.

Tegyvuoja Šiukšlynėlis. Priimu sveikinimus ir dovanas. Valio!

Nepamirškite: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook.