Skaitymo statistika 8 = Šiukšlynėlio aštuntasis gimtadienis!

Estimated read time 5 min read

Šiukšlynėlio aštuntasis gimtadienis! Valio valio valio, sveikinu sveikinu!

Aš pati negaliu patikėti, kad vis dar esu čia. Vis dar rašausi tuos komentarus apie knygas, kurias perskaitau. Aš kas kartą primenu, kad mano bloge nėra recenzijų, aš nesiekiu nei populiarumo, nei didelio skaitytojų skaičiaus (šiame bloge net nėra įdiegti statistikų papildukai, todėl net nenumanau kiek jūsų čia užsuka). Ir visgi mane džiugina, kad turiu skaitytojų, kuriems tie mano keli žodžiai svarbūs ir net nulemia knygų pasirinkimą. Ačiū!

O dabar pakalbėkime apie skaičiukus.

Per aštuntuosius skaitymo metus perskaičiau 87 knygas. Galėjau pasukčiauti dėl gražaus skaičiaus, nes šiandien pabaigiau dar vieną, bet ai, lai bus pirmoji kitiems metams. Tai yra tiek pat kiek užpernai, bet daugiau nei pernai. Ir žinoma gerokai mažiau nei seniau, bet kaip mano vyras sako – dabar turi gyvenimą. Du hobiai ir viską ten, tai skaitau tik prie miegelį, nepamenu jau kada skaičiau kitu paros metu.

Prisiminimui:

Aštuntieji metai (šie): 87 knygos, vidutinis puslapių skaičius -380.

Septintieji metai: 76 knygos, vidutinis puslapių skaičius – 413.
Šeštieji metai: 87 knygos, vidutinis puslapių skaičius – 384.
Penktieji metai: 104 knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 387.
Ketvirtieji metai: 149 knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 360.
Tretieji metai: 111 knygų, knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 326.
Antrieji metai: 107 knygos, knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 311.
Pirmieji metai: 109 knygos, knygos, vidutinis knygos puslapių skaičius – 373.

Aštuonių metų vidurkis – 103 knygos per metus!

Šiais metais daugiausiai skaičiau kovą. Net 11 knygų sugraužiau. Mažiausiai – gegužę. Vos trys knygos.

Dar įdomių skaičių – didžiausią dalį sudarė elektroninės knygos. Iš 87 jų buvo net 42! Tai yra net 48%. 23 knygos buvo nuosavos, 22 iš bibliotekos. 4 knygos buvo angliškos.

Išrinkti geriausias knygas yra labai sunku, nes aš esu detektyvų gerbėja ir jie sudaro didelę dali, o kuris už kurį geresnis? Labai jau sunku pasakyti. Vistiek gi reikia kažką paminėti, tad mėnesių geriausi yra tokie:

2015 lapkritis. Sophie Kinsella „Turiu jūsų telefoną“.  Taip, ši knyga yra labai paprasta ir skirta pakikenimui. O kas man? Patiko, juokiausi, kaip ten sako mūsų vis dar ministrė – turėjau gerą laiką. Ir ačiū Kinsellai už tai.

2015 gruodisLars Kepler „Persekiotojas“. Aš žinau, kad daug kam Kepler nepatinka, nes aprašymai ne į temą, vertimas blogas, dar ten kažkas. Nepamenu jokių ne į temą. Pamenu tik Joną Liną ir širdis suspurda, nes žinau, kad gimtoje šalyje išleista nauja dalis. Laukiu laukiu vertimo.

2016 sausis. Jo Nesbø „Policija“. Šiaip jau man Nesbo ir taip patinka su visu Hariu, bet kuo toliau, tuo knygos darėsi įdomesnės. Paskutinėje dalyje dar neblogai pasukiojo aplink pirštus! Irgi žinau, kad bus dar viena dalis. Irgi drebu iš nekantrumo,

2016 vasarisHerbjørg Wassmo „Tos akimirkos“. Wassmo yra visiška atsvara visiems detektyvams ir saldžioms meilės istorijoms. Šiaurietiška, šalta, niūru, gyvenimiška ir jos knygos labai retai kada nuvilia.

2016 kovasSusan Ee „Angelų įsiveržimas“, „Pasaulis po to“, „Laikų pabaiga“. Net ir mano tope knygų žanrai tokie skirtinga. Čia gi postapokaliptinė istorija apie pasaulio pabaigą ir angelus. Labai įtraukė. Esu žanro mėgėja. Na ne angelų, o pasaulio pabaigos ir išgyvenimo.

2016 balandisHugh Howey „Šachta“. Dar viena pasaulio pabaigos istorija. Čia jau jokio fantazy, vien tik mokslas ir išgyvenimas netikėtoje aplinkoje.

2016 gegužėKatherine Webb „Palikimas“. Kad perskaičiau tik tris knygas, tai nebaisiai turiu iš ko rinktis, bet štai dar viena eklektiško skonio pasekmė. Šeimyninė istorija. Praeitis, dabartis, paslaptys, meilė.

2016 birželisRodney David Wingfield „Frosto dvikova“. Jau šiame tope matote, kad meilė Jonui Linui, Hariui Hūlei ir Frostui niekur nedingo. Tiesa, su Frostu viskas kitaip, jis juokingas gašlus seniokas, asmeniško susižavėjimo nekelia, bet knygos tai patiko.

2016 liepaKristin Hannah „Lakštingala“. Įspūdinga knyga apie karo laikus, apie tai ką žmonės aukodavo, kad išgyventų, apie idealizmą, pasekmes ir kt. panašius dalykus. Empatiškiems žmonėms sunkoka skaityti.

2016 rugpjūtisMarija Duenas „Laiko gijos“. Dar viena knyga apie karo laikus, tik jau visai kita šalis, visai kitokia istorija. Truputį meilės, truputį šnipinėjimo, daug daug Ispanijos istorijos.

2016 rugsėjisDinah Jefferies „Arbatos plantatoriaus žmona“. Pradėjusi detektyvais ir fantastika, matau, kad baiginėju senovinėmis šeimos istorijomis ir tolimais kraštais. Įtraukianti, įdomi, nesunki.

2016 spalisClare Mackintosh „Leidau tau išeiti“. O pabaigai psichologinis romanas su detektyvo elementais. Apie smurtą šeimoje, bėgimą, susitaikymą, na ir šiaip gyvenimą.

Na ir laikas paskelbti geriausią metų knygą. Ir aš tekštelėsiu staigmenėlę 🙂 Aha, aha tai štai ji:

Hugh Howey „Šachta“

Na, čia turiu omenyje visą trilogiją. Kaip išrinkti geriausią knygą? Jei aš vis dar labai gerai prisimenu, nors kai kurių kitų knygų pavadinimai man jau nieko nebesako. Aš dažnai apie tą knygą (tas knygas – visą istoriją) pagalvoju. Tiek apie sukurtą pasaulį, tiek apie jo atsiradimą, tiek apie žmonių tipinį elgesį. Aš dar pamenu, kaip įkalbinėjau vyrą ją skaityti. Jis pradėjo ir raukėsi raukėsi raukėsi. Nepatiko. O įpusėjo ir po to negalėjo atsitraukti iki kol nebaigė visų trijų. Po to daug diskutuodavome. Tai va tokia ta mano metų knyga.

Šį kartą nerinksiu nei trečių, nei antrų vietų, juk turite jau geriausių dvyliktuką. Esu nusiteikusi labai pozityviai, tad neskelbsiu ir metų ne kažką nominacijos (užuomina: tai būtų lietuvių autorės erotinė knyga).

Tokie mano skaitymo metai! Aš tikiuosi kitais skaityti daugiau, rasti įdomesnių knygų.

Tegyvuoja Šiukšlynėlis. Priimu sveikinimus ir dovanas. Valio!

Nepamirškite: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook.

Total
0
Shares

11Comments

Add yours
 1. 1
  Persona

  Chi, aš tikiuos 30 iki metų galo pasiekt, tai tavo skaičiai įspūdingi 🙂
  Ir ačiū už geriausias- tikrai sudomino. Tik per tave į detektyvus įnikau, paieškosiu ir čia paminėtų pasaulio pabaigų 🙂

  Ir skaitlingų sekančių skaitymo metų 😉

 2. 2
  M

  “Šachta” man taip pat paliko gerą įspūdį, mintimis taip pat vis nukeliauju į tą sukurtą pasaulį ir prisimenu kas ir kaip… Rytoj žingsniuosiu į biblioteką antrosios dalies 🙂 Nežinojau, kad yra ir trečia, bet turbūt lietuviško vertimo dar nėra?
  Vakar kažkur Fb užkliuvo citata, tiksliai nepamenu, bet skamba panašiai: Jei nėra naujų Jo Nesbo knygų, nėra ir ką skaityti 😀 Ech, tiesos yra. Laukiu nesulaukiu naujos jo knygos.
  Taip pat su nekantrumu laukiu Silva Rerum 4 dalies.

 3. 3
  Florentiete

  Sveiki 🙂 gal žinote ir galėtumėte išvardinti kokia tvarka reiktų skaityti Jo Nesbo knygas, kad visi įvykiai būtų chronologiški? 🙂 Dėkoju 🙂

 4. 4
  Salomėja

  Florentiete:
  Šikšnosparnis,
  Tarakonai,
  Raudongurklė,
  Nemezidė,
  Pentagrama,
  Gelbėtojas,
  Sniego senis,
  Šarvuota širdis,
  Vaiduoklis,
  Policija.

  Pavydžiu, norėčiau būti dar neskaičiusi 🙂

 5. 6
  Margarita

  Laba diena.
  Dėkoju už apžvalgą.
  Irgi esu detektyvų gerbėja, turiu kelis mėgstamus autorius, kurie, deja, neskuba rašyti, arba neskubama jų išversti.
  Jūsų Šiukšlynėlis tikra atgaiva ieškant naujų autorių, lyginant Jūsų vertinimą su savuoju. Galų gale man patinka Jūsų atvirumas vertinant knygas.
  Ačiū ir sėkmės.

 6. 7
  rg

  Dekoju, kad rasote. Man patinka, kad trumpai ir aiskiai. Visada ateinu ideju naujiems skaitymams pasiieskot. Irgi esu detektyvu megeja.:)

 7. 9
  vilūnė

  Su gimtadieniu. Atradau Jus neseniai ir išnaršiau nuo pradžios iki pabaigos:) Ačiū už komentarus. Labai padeda renkantis, ką skaityti. Prisipazįstu – esu dar viena detektyvų skaitytoja:) Nesbo perskaičiau rusų k., lietuviškai dar nebuvo. Kam patiko Lisbetė – jau yra ketvirta knyga (as skaičiau rusų k., manau greitai išvers). Pritariu Margaritai, skaitom greičiau, nei parašo naujų:) Gerų skaitymo metų

 8. 10
  Donata

  Wow wow wow! Kokie skaiciai!! Man kyla labai toks paprastas klausimas – kiek laiko per diena skiriat skaitymui? ☺️

 9. 11
  Salomėja

  Donata, kaip jau rašau tekste – skaitau tik prieš miegą, nepamenu, kada skaičiau kitu paros metu (išskyrus kelias atostogų dienas). O prieš miegą skaitau apie 1-2 valandas, bet pramaišiui su naršymu internete telefonu 🙂

+ Leave a Comment