Skaitymo statistika 11 = Šiukšlynėlio vienuoliktasis gimtadienis

Estimated read time 5 min read

Va tai tau! Ir vėl prabėgo metai. Ir kuomet mano blogas šventė dešimtą gimtadienį – nebuvo blogo :). Tiesiog turėjau techninių trukdžių ir maniau, kad gal reikia keltis į feisbuką. Tačiau blogerė iki kaulų čiulpų negali gyventi be tinklaraščio. Jis atgimė! Visgi dešimtųjų metų statistikos ir geriausių knygų rinkimų nėra, tačiau 9 ankstesni įrašai štai čia.

Vienuoliktieji metai vėl buvo skaitingi ir grįžau į 100+ ribas. Sąskaitoje – 105 knygos, atsiprašau, trijų dar nespėjau aprašyti, bet jau kitą savaitę įrašai bus bloge.

Sakau, grįžau į 100+ nes ankstesnius keletą metų tempai buvo sulėtėję ir štai daugiametė statistika atrodo taip:

Vienuoliktieji metai (šie): 105 knygos.

Dešimtieji metai: 73 knygos.
Devintieji metai: 71 knyga.
Aštuntieji metai: 87 knygos.
Septintieji metai: 76 knygos.
Šeštieji metai: 87 knygos.
Penktieji metai: 104 knygos.
Ketvirtieji metai: 149 knygos.
Tretieji metai: 111 knygų.
Antrieji metai: 107 knygos.
Pirmieji metai: 109 knygos.

Vienuolikos metų vidurkis – 98 knygos per metus. Ar tai daug? Žinant kiek noriu paskaityti ir kad gyvenimas trumpas, tai nelabai, nes pradedu bijoti, jog visko nespėsiu :D.

Apie 50 knygų buvo detektyvai/trileriai. Tad akivaizdu, kas yra mano mylimiausias žanras. Nors į metų geriausias turbūt mažai jų pretenduoja. Pramoga yra pramoga. O aš niekada neteigiau ir neteigsiu, kad pretenduoju į labai jau rimtos literatūros skaitytojas. Esu popsistė ir ją jūs man?

Metų geriausios knygos titulą dalinasi net keturios istorijos. Aš, aišku, galėčiau išrinkti tik vieną, bet man tos knygos lygiavertės ir neskauda paminėti visas. Rimtai, kam pritempinėti, kai įrašo ilgis neribotas :). Tad jos yra tokios:

Fredrik Backman “Čia buvo Brita Marija”;
Fredrik Backman “Močiutė perduoda linkėjimų ir atsiprašo” (plius plojimai už mylimiausią mano citatą);
Gail Honeyman “Eleonorai Olifant viskas gerai” (šioje knygoje radau nemažai savęs).
Sally Hepworth “Anyta” (visiškai netikėtai pasirodė wow).

Toliau knygos, kurių aš niekaip nenominuoju, bet perskaičiusi šimtą, noriu išskirti iš bendro fono.

Tarp jaunesnei auditorijai skirtų istorijų mane, kaip ir beveik visus, sužavėjo Kimberly Brubaker Bradley “Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą” ir “Karas, kurį galiausiai laimėjau”. Aš tikrai daug verkiau ir būčiau labai norėjusi istoriją perskaityti vaikystėje.

Iš gyvenimiškų šeimos istorijų man patiko Kristin Hannah “Sugrįžimas į Aliaską”. Pati pabaiga truputį meh, bet knyga įdomi. Pvz., yra visokių apie smurtą patiriančias moteris, kurios nebėga nuo savo vyrų. Bet neretai pamiršti būna šių vaikai. Mat žmona dar gali bėgti, viskas priklauso nuo jos, o va atžalų gyvenimas priklauso tik nuo tų moterų sprendimų ir jei šios lieka su smurtautojais, lieka ir vaikai. Apie tokią šeimą ir buvo ši knyga.

Šiais metais pasitaikė tikrai puikių detektyvų. Išskirti norėčiau Chris Carter “Krucifiksas”, L. J. Ross “Šventoji sala” ir kitos dalys, Stefan Ahnhem “Beveidės aukos”, Jørn Lier Horst “Medžiokliniai šunys” ir kitos autoriaus knygos, Samuel Bjørk “Aš keliauju viena” ir kita dalis.

Iš psichologinių trilerių įsimintini pasirodė Amy Lloyd “Nekaltoji žmona”, Jane Corry “Mano vyro žmona”, buvo ir kitų, bet kadangi tai mano mėgstamas žanras tai beveik visą penkiasdešimtuką ir sukalčiau :). Tiesa, pvz., labai pasaulyje giriama “Moteris lange” man buvo labai neįdomi.

Iš lietuvių autorių daug neperskaičiau. Bet labai nustebino, kad Andrius Tapinas “Prezidente” visiškai nuspėjo kas laimės rinkimus. O tikrai patikusi ir fantasy kategorijoje ir su užsieniečiais konkuruoti galinti knyga man pasirodė Rimantės Landsbergienės “Nesuterštas miestas”. Kalbant apie lietuvius, tai viena iš metų nuobodžiausių knygų buvo kaip tik lietuviška – Virginija Kulvinskaitė “Kai aš buvau malalietka”.

Kalbant apie fantastiką, tai šiemet mano favoritė yra visa “Miglos vaikų” trilogija. Ištęstoka, bet nieko geriau nepasitaikė. Na ir, žinoma, negaliu nepaminėti Madeline Miller “Kirkės”. Viena geresnių metų knygų.

Kas čia dar? Skaityti daugiau mane vėl paskatino šviežiai sukurta “Instagram” paskyra. Atradau įdomių žmonių, smagu paplepėti, tada ir pačiai norisi dalintis. Nori dalintis, gi reikia skaityti, taip ir gaunasi :). Įdomu, kad kai pradėjau blogą, tai nebuvo nei “GoodReads”, kur prisijungiau tik šiemet, ir tik pasižymėt perskaitytoms knygoms, daugiau ten nieko nedarau. Nebuvo “Facebook”, kuriame teko sukurti puslapį prieš keletą metų. Na, o dabar nori nenori ir “Instagramo” reikia, jei tik nori pasiekti žmones ir bendrauti. Smalsu, kokioje platformoje kursimės po penkių metų. Ir man pačiai keista, kad tas mano blogas štai jau vienuoliktą gimtadienį švenčia. Ačiū, visiems kurie seka mane socialiniuose tinkluose.

Tuo tarpu noriu padėkoti šiemet su manimi draugavusioms leidykloms: “Balto”, “Baltos Lankos”, “Briedis”, “Kitos Knygos”, “Nieko Rimto”. Žinau, kad kai kuriems dar ir dabar esu skolinga apžvalgų ir džiaugiuosi, kad šie blogo draugai nespaudžia ir leidžia skaitinius dėliotis pagal savo nuotaiką ir tempą.

Kitiems metams daug tikslų nekeliu. Vistiek neprisiverčiu daryti to ko nenoriu, skaityti jei nepatinka. Tad užteks jei sugebėsiu į skaitinius įtraukti bent 3 angliškas knygas.

Na ir ką… Gimtadienis 🙂


+ There are no comments

Add yours