[2021-09-29] Praeitą mėnesį praleidau suvestinę, nes gi rašiau apie kelionę į Nordkapą, kuri ir sudarė didžiąją dalį rugpjūčio (ypač su pasiruošimu). Na, o dabar grįžtu. Žinau, kad naujiems skaitytojams tos suvestinės buvę nebuvę, o štai seniesiems ir grįžtantiems – laukiamiausios. O jūs – tie grįžtantieji – man esate svarbiausi!

Rugsėjis buvo labai labai aktyvus, tiesą sakant aš jau vos pamenu jį. Lėkiau, bėgau, bandžiau viską spėti. Žiūrim!

Išvyka į Kaltanėnus

Tą rugsėjo savaitgalį, kai orų prognozė žadėjo vasarišką temperatūrą, mes nusprendėme nesėdėti namuose. Paieškoje booking.com rezervavom dvi nakvynes Kaltanėnų viešbutyje ir išdūmėm į Aukštaitiją. Kas liečia nakvynes, tai viešbutis mus įspėjo, kad pas juos vyks šventės ir gali girdėtis muzika. Tad pasiėmėm ausų kimštukus. Pasidžiaugti galiu tuo, kad visi baliukai baigėsi iki 24 valandos. Paliūdėt tuo, kad abiejų baliukų muzikinį repertuarą sudarė Butkutės, Povilaičio ir kiti šlageriai. Jėzau, bėga gi dešimtmečiai, kartos keičiasi, o jie varo ir varo tą patį.

Dargi įdomu, kaip jaučiasi tie muzikantai. Dzin jiems, bele pinigai. Ar liūdesys, nes gi kadaise patys svajojo tapti Butkutėmis ir Povilaičiais?

Savaitę prieš išvyką aš buvau žiauriai pervargusi, todėl nusprendėme didelių žygių nesiimti. Tiesiog 10-15 km pasivaikščioti po apylinkes. Tai planą įvykdėm. Miško keliuku ėjom iki obuolių rago, darėm nuotraukas ir gerai leidome laiką.

Kaltanėnuose verta užsukti į šašlykinę/plovinę. Manau rasite, nes nėra ten daug vietų pavalgyti. Nuostabus pabėgimas iš miesto.

Sugrįžimas į kalanetiką-pilates

Atrodo, kad gyvenimas po pandemijos šiek tiek normalizuojasi. Žinoma, tiems, kas turi galimybių pasus. O kadangi galimybių pasą gali turėti kiekvienas norintis, tai kaip ir visiems. Visi kiti juk nenori visuomeninių pareigų ir privilegijų, tai jiems ir neaktualu.

Taigi, rugsėjo mėnesį, po metų, buvo atnaujintos mano treniruotės. Kalanetika-pilates per brūkšnelį, nes mūsų trenerė derina pratimus. Vieną savaitės dieną labiau vieni, kitą – labiau kiti. Treniruočių vieta persikėlė iš Pranciškonų rūmų į Ševčenkos loftų kompleksą, bet man didelio skirtumo nėra – ar į vieną, ar į kitą pusę, netoli namų.

Buvo sunku grįžti, po pirmų dviejų treniruočių prisiminiau, kad turiu raumenų ir gėlė visą kūną, nors ta mankšta tokia, kad net nesušyli 😀

Beje, po mūsų, toje pačioje salėje maži vaikai lanko baletą. Tai, atsiprašau tėvelių, bet esu jais pasibaisėjusi. Vaikai kaip vaikai, jie turi būti judrūs ir triukšmingi, ar ne? Bet tėvai veržiasi į salę, kurioje mes dar sportuojame, veržiasi į persirengimo kambarį, kuriame nėra tiek vietos, kad visi tilptų vienu metu, o galų gale dėl pandemijos ir nesinori maišytis, sukelia tiek chaoso, kad mums net paankstino treniruotę 15 minučių, kad mažiau trinties būtų, tačiau nelabai padeda, nes visi susirenka prieš valandą 😀 Uf!

Kaip ten bebūtų, smagu vėl pajudėti, vėl reguliariai išeiti į užsiėmimus.

Darbai darbai darbai

Vasarą rašiau, kad noriu pažadinti favoritepostcard.com iš sąstingio. Juk parduotuvė lapkritį švęs 10 metų gimtadienį, o vis dar neperlipa tos finansinės ribos, kad aš galėčiau ją laikyti normaliu darbu bent jau pusę etato, nors savęs atiduodu po 8 h per dieną (čia ta prasme, po to kai baigiu kitus darbus, iš kurių gaunu lėšų) ir visus savaitgalius.

Sako, sveika išsikelti sau tikslus. Mano tikslas – padaryti parduotuvę full time job. Laiko prasme taip jau seniai yra, bet norisi ir finansine. Priminsiu tiems, kas tik gauna atlyginimą ir tyčia ar netyčia burnoja ant plėšikų verslininkų bei nesidomi, kokia yra darbuotojo darbo vietos kaina, kad šiuo metu norint žmogui į rankas sumokėti 600 eurų, sąskaitoje reikia turėti apie 930 eurų, norint sumokėti 800, reikia turėti 1300. Vien algai. O kur dar visos susijusios su veikla išlaidos…

Aš negodi, nebūtina man vidutinė alga :). Tad tereikia pajamas pakelti 5 kartus 😀 Su išskirtinai lietuviška rinka gal tai būtų ir neįmanomas tikslas, bet juk aš turiu visą pasaulį. Tūkstančius, iš tiesų net šimtus tūkstančių potencialių klientų, kurie yra nepasiekti, nes investicijos reklamai juokingos. Vien oficialių postcrosser’ių yra 804 890. O kur dar visi susirašinėtojai laiškais, privatūs mainytojai ir kiti. Man net nereikia visų. Jei bent 1% tų žmonių padarytų vieną užsakymą per mėnesį, jau būtų ženklu.

Tačiau viskas pasiekiama darbu darbu ir dar kartą darbu. Iš pradžių padirbėsiu su asortimentu, tada gal pavyks ir su reklamomis. Tad naują sezoną pasitikau naujais atvirukais, kurie mano manymu, tikrai jau nenusileidžia užsienio kolegoms. Pasigrožėkit!

O kur dar 15 atvirukų rinkinys su knygomis ir skaitytojais arba magiškų namelių rinkinys. Visa tai, žinoma reikalauja begalės laiko ir nemenkų investicijų, nes kiekvienas naujas paveikslėlis (ne tik, kas liečia atvirukus, bet ir kitus produktus, pvz., vokus ar lipdukus) turi ne tai, kad komercinę licenciją, bet išplėstinę komercinę licenciją. Jokių ten nemokų piešinukų iš interneto su neaiškiomis naudojimo sąlygomis.

Atvirukai, žinoma smagu, bet aš jau 100 metų svajoju leisti ir lipdukus. Kas stabdė? Įvairios priežastys. Sunku daryti dizainus, kai nesi dizaino ir vektorių guru, nelengva pagaminti greitai. Tačiau laikas keistis ir augti, tad šį mėnesį parduotuvę papildė lipdukų lapeliai ir jų daugės.

Jei atvirukai yra labai specifinis produktas, kurio nepostcrosser’iai kartais nesupranta, tai lipdukas yra jums visiems. Lipdukai patinka vaikams. Jais susivilioti gali mokytojai, jie tinka planuoklėms, dienoraščiams ir visur kitur. Ateityje turėsiu ir vinilinių lipdukų, kuriais bus galima puošti kompiuterius, paspirtukus, bamperius, lagaminus ar ką tik norit. O šiuo metu džiaugiuosi tokiais lipdukų lapeliais:

Jei kas apsilankys parduotuvėje ir kils klausimų, kodėl skiriasi kaina, tai todėl, kad popierius skirtingas. Stengiuosi kiekvienam dizainui išrinkti geriausią, pvz, kelionių eskizai yra atspausdinti ant visiškai matinio popieriaus, atrodo, kad tie piešinukai iš tiesų nupiešti pieštuku, be to, juos galima nuspalvinti. Kava ir maisto apsipirkinėjimas pagaminti ant blizgaus vinilo – tinka klijuoti daug kur, atsparūs vandeniui, išskyrus agresyvų trynimą.

Taigi, reziumuojant rugsėjį: investavau daug laiko ir pinigų, tačiau turiu ambicijų. Jei norite palaikyti mažą verslą, tai priminsiu, ką tą padaryti galite ne tik pirkdami. Patiktukai, išsaugojimai, komentarai, pasidalijimai socialiniuose tinkluose padeda įveikti sudėtingus algoritmus ir pasiekti daugiau žmonių. Paminėjimai svetainėse sukuria vertingas atgalines nuorodas, reklama iš lūpų į lūpas taip pat vis dar veikia 😀

Kita mano turistinių atvirukų parduotuvė ramiai sau gyvuoja. Šiek tiek papildyta naujienomis. Daug laiko ir lėšų reklamoms neturiu, kaip ir laiko, bet tikiuosi, kad tvarkingas SEO nuveiks nemažai darbo ir, kas ieškos, tas ir ras, ko jiems reikia. Artimiausiu metu papildysiu dar keliais atvirukais, bet ta parduotuvė esminį tikslą jau pasiekė. O jis buvo toks: pasiūlyti gražių turistinių atvirukų, kokie patinka man pačiai (be visokių keisto šrifto užrašų, išraitymo ir blizgaus laminato).

Pirkiniai

Naujas sezonas sužadina norą įsigyti, kažką gražaus. Ir jums taip? Pradėkim nuo to, kad 100 metų, o iš tiesų 3-4 nebuvau pirkusi jokios šešėlių paletės. Iki šiol naudojau kelias iš Gosh, kurios labai fainos kokybe, bet iš kiekvienos, tik po kokia vieną spalvą man tetiko. Ir pagrindinė iki šiol naudojama ir mėgstamiausia paletė buvo, nepatikėsite, bet štai ši L’oreal.

Norėjau kažko naujo ir po ilgų paieškų nusipirkau „Lorac Pro 4“ paletę.

Paletė kaip paletė, bet prie jos buvo pridėtas šešėlių pagrindas. Tai va kažkoks stebuklas. Atrodo, kad spalvas sustiprina, kokius penkis kartus, o ant mano užkritusių vokų jos išsilaiko visą dieną. WOW. Tikrai ateityje nusipirksiu pilną versiją.

Berašydama šį tekstą nesusilaikiau ir pagaliau paspaudžiau mygtuką „pirkti“ eavalynėje. Buvo gera nuolaida, aš norėjau šio gamintojo labai labai panašių batų, bet nugvelbė dydžius, tad nebelaukiau ir pasiėmiau šiuos. Nes jau senokai noriu minimalaus dizaino juodų, odinių ilgaauliu su minimaliu pašiltinimu. Šie gi sužavėjo tuo, kad turi užtrauktuką aulo praplatinimui, tad labai tikiuosi tiks. Mano blauzdos nėra plonos, tačiau čiurna labai mažos apimties, tad sunku rasti tobulus ilgaaulius.

Atnaujinimas: batus gavau greičiau nei pasirodė įrašas. Tačiau grąžinsiu, nes paveikslėliuose niekur nebuvo parodyta, kad atsegus aulo praplatinimą (o man to reikia), ten neaiškios spalvos (kažkokia raudona-bordinė) odos intarpas. Atrodo nesąmoningai.

Taip pat šiek tiek pasiautėjau second handuose ir pirkau megztinių. Juokinga, kad visi iš vyrų skyriaus. Dar gi juokavau klausdama, ar esu vyras? Tačiau Gedas patikino, kad tikrai ne, tiesiog man nepatinka visokie čik dalykėliai, o moterų pusėje tokių labai daug. Jei megztinis lyg ir normalus, tai būtinai ant rankovių bus kvarbatkos. Arba auksinės spalvos sagutės. Arba dar kokia nereikalinga detalė. O mano skonis paprastas. Man patinka paprasti vienspalviai megztiniai su kapišonais, puošti odinėmis detalėmis (mini logo ar kapišono raištuko galiukai) ir t.t. O paprastų, naujų, geros sudėties dalykų pas vyrus visada randu.

Dar vienas labai didelis pirkinys, dėl kurio finansiškai neatsigausiu dar kelis mėnesius, o gal ir dar ilgiau, buvo telefonas. Žinau žinau, balandį jau pirkau vieną, bet aplinkybių ir priežasčių, kodėl pirkau naują nedetalizuosiu. Su senu viskas gerai ir jis iš šeimos rato nedingo. Tiesiog reikėjo kito, anas, žinoma, perėjo vyro žinion. Tad šiuo metu esu išdidi Samsung S21 Ultra savininkė. 100% patenkinta, tad šį kartą tikiu, kad atsinaujinimas 2-3 metams.

Štai toks mano rugsėjis. Daugiausiai apie darbus, nes kai visą vasarą planavau naują sezoną, tai nėriau stačia galva. Spalį laukia gimtadienis, tad gal mėnuo bus šiaip įdomesnis ir įsimintinesnis 🙂

Linkėjimai!


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.