[2022 08 30] Ate, vasara. Laukėm laukėm ir prabėgo neprašoma. Taigi, metas tradiciniam mėnesio tekstui, tik šį kartą jis ilgas nebus. Nes po atostogų dabar prioritetas darbams, o ne blogui. Pirmas dvi dienas valandų neskaičiuoju, keista, kad iš viso radau minutę čia užsukti. Taip pat gi mėnuo buvo ramus, tad ir kalbėti daug nėr ką. Tačiau bus vaizdų!

Rugpjūtis – mūsų atostogų mėnuo. Mėgstu pažiūrinėti „on this day“ priminimus Feisbuke, tai visa puokštė: pernai važiavom į Nordkapą, užpernai į Rygą, dar seniau į Kroatiją ir t.t. Ir visos mūsų atostogos būna judesyje. Keliaujam, važiuojam, vienoje vietoje apsistojam daugiausiai trim naktims. Kelionės tampa ištvermės ir įspūdžių žygiais. Tačiau šiemet sveikata ir savijauta pasufleravo kitą idėją. O jei išvažiuotume į nuošalesnę ramią vietą dviems savaitėms ir nieko neveiktume tik skaitytume knygas ir miegoti? Nors žmonės į poilsines keliones važiuoja nuolat, man tokia patirtis visiškai nauja. Ir baisu. O jei nusibos po vienos dienos? Nieko neveikti atrodo kankynė, o gulinėjimas – brangaus laiko švaistymas. Tačiau surizikavom.

Liko tik išsirinkti, kur važiuosim. Ir čia daug nedvejojom. Saremos sala! Viena mėgstamiausių mūsų su Gedu vietų. Žinoma, gal kokia Gotlando sala, ar salelė prie Škotijos, ar Naujosios Zelandijos patiktų ir labiau, bet jos toli, o laiko gaišti kelionei nesinori. Taigi – Sarema ir namukas Haapsu. Čia jau buvome du kartus, tad žinojome ką gausime: vienoje vietoje yra penki nameliai ir pirties pastatukas. Iš namelių matosi laukas, per kurį takeliu galima nueiti iki jūros. Štai taip:

Dieną ten ramu, o naktį tylu tylu. Atvažiavome šeštadienio vakarą ir visi namukai buvo užimti. Šeimininkas sakė, kad tik šį savaitgalį, po to bus ramiau. Ir valio valio, nes greta gyveno rusai (estiški) žvejai, kurie kažką šventė. O žinot gi, šitie nematomi ir negirdimi nebūna, tuo tarpu kitų gyventojų nematėm-negirdėjom. Pirmadienio ryte dingo visi ir iki kito penktadienio mes čia buvom visai vieni. Prieš savaitgalį reikėjo prisimint nuogiems nebebėgiot :).

Ir ne, šį kartą tingėti nenusibodo. Du rytus per savaitę tradiciškai ėjom greito ėjimo su lazdomis. Čia toks mano sportas. Daug skaitėm. Aš perskaičiau 9 knygas, o Gedas berods 7. Lankėm mylimas vietas.

Atostogaujant vis kirbėjo viena įdomi mintis. Na, kas skaito mano blogą, žino, kad su saviverte man nelabai. Ir esu amžinoje kovoje su skaniu maistu, nemėgimu sportuoti bei svoriu. Mūsų namelyje nebuvo normalaus veidrodžio, tik toks mažiukas mažiukas, kur net antakių neišsipešiosi dėl blogo apšvietimo. Todėl visą laiką nežinojau, kaip atrodau vienaip ar kitaip apsirengusi. Pvz., šie marškiniai gražiai žiūrėsis su dryžuota palaidine ir šortais. Rengiuosi. Jaučiuosi gražiai. Būnu graži. Tada išvažiuojam į miestelį, pamatau vitrinoje atvaizdą. Nu kaip ir nieko, jei ne faktas, kad stora, o kadangi stora, tai savaime suprantama, kad negražu. Ir va, kiek daug laimės ir geros savijautos prideda veidrodžio ir svarstyklių neturėjimas! Jautiesi taip kaip jautiesi, o ne grauži save, kad nepanaši į instagramo paveiksliukus. Grįžusi pasisvėriau. Ir ką? Visą dieną nieko negalvojau tik apie tą skaičių ir kaip save nubausti. Jo, man irgi neatrodo normalu! Sutinku, su galva dirbti reikia dar daugiau nei su kūnu.

Foto: labai dažnas mūsų maistas. Tačiau neslėpsiu, būta ir daug ledų.

Taigi, kas dar apie rugpjūtį? Pailsėjom, daug miegojom (pasirodo ne mieste, ir ten kur nėra kačių galiu miegoti iki 8.50. Ilgiau nesigauna, trumpiau irgi ne jei nieks nežadina). O dabar reikės atidirbti. Visą savaitę pakuosiu parduotuvės užsakymus, kažkur tarpukuose tvarkysiu kitus reikalus: buhalteriją, dizainus, likučius, naujienas.

Rugpjūtis buvo geras restartas. Dabar laukia naujas sezonas.

Kaip ir sakiau – šį kartą labai trumpai, bet svarbiausia, kad grįžau į blogą. Knygos aprašomos, įrašas atsirado, kitą trečiadienį – bus!

O kaip jūsų vasara? Kur buvot, ką matėt, ką rekomenduojat? Valgėt, skaitėt?


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.