Sveiki, draugai, kaip gyvenate? Tikiuosi, nepamirštate čia užsukti, kad ir apie AHA rūgštis paskaityti :). Žinoma, jei sekate FB ar IG, tai visada žinote, kada pasirodo naujas įrašas. Aš gyvenu neblogai. Daug dirbu ir, tiesą sakant, mielai vakare dar kažką parašyčiau čia, bet… Nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio ir įtemptas rašymas (kai susikaupiu, tai įsitempiu) nekaip atsiliepia nugarai ir kaklui. Taip ne kaip, kad net pas kineziterapeutę užsiregistravau, nors gal reiktų ir pas neurologą, tik pas juos patekt sudėtingiau kažkaip. Tad vakare dar truputį pasėdėti prie blogo, kad ir savo malonumui, nebėra fizinių jėgų. Taigi, tokios asmeninės aktualijos, kurias jūs mėgstate paskaityti, o man norisi pasidalinti paprasta kasdienybe, slypinčia už to ekrano. Tiesa, penktadienius aš sau paskelbiau laisvesnius, tad galiu va tiesiog nuo ryto kažką papasakoti.
Eikime prie pagrindinės temos. O čia noriu parašyti apie išbandytą „Bioderma“ odą lyginantį koncentratą riebiai ir mišriai odai „Sébium Night Peel“. Aš jį išmėginau pavasarį ir naudojau beveik mėnesį, kol jau saulė visai suaktyvėjo. Dabar vėl išsitraukiau, atgaivinau įspūdžius ir kadangi įrašas jau labiau atitiks sezoną, nei būtų birželį, papasakosiu plačiau.
Kas yra AHA rūgštys?
Dažniausiai kosmetikoje naudojamos alfa hidroksi rūgščių formos yra glikolio, pieno ir migdolų rūgštys. Dažniausia iš visų AHA rūgščių yra glikolio. Ji turi mažiausią molekulinę struktūrą, dėl to efektas juntamas geriausiai, tačiau ši rūgštis ir sudirginti gali smarkiausiai. Specialistai rekomenduoja pradėti nuo nedidelių koncentracijų (5-10%).
AHA rūgščių pagrindinis veikimo principas yra susilpninti negyvųjų ląstelių tarpusavio ryšius. Tuomet jos lengviau pašalinamos, oda greičiau atsinaujina ir tampa skaistesne ir lygesne.
Na ir be pylingo AHA dar ir stimuliuoja kolageno gamybą, gerina odos elastingumą, glotnina, šviesina pigmentines dėmes, mažina raukšleles. AHA rūgštys tinka visiems odos tipams (išskyrus labai jautrią, nebent nedidelėmis koncentracijomis).
Kaip naudoti AHA rūgštis?
Su AHA rūgštimis dabar rasite labai daug produktų. Tiek kaukių, tiek serumų, tiek prausiklių, tiek kremų. Svarbiausias dalykas, kurį reikia žinoti – alfa hidroksi rūgštys padidina jautrumą saulei, o tai reiškia ir stipresnius nudegimus, ir greitesnį senėjimą, ir pigmentinių dėmių atsiradimą. Būtent todėl vasarą rekomenduojama jų vengti, ypač jei nemokate tinkamai naudoti apsaugos nuo saulės.
Pagrindinės rekomendacijos: AHA rūgštys geriausiai veikia ant švarios sausos odos. Produktus siūloma naudoti rudenį-žiemą, tepti vakarais ir būtinai kitą dieną odą saugoti nuo saulės. Net jei dangų aptraukę stori debesys :).
„Bioderma“ odą lyginantis koncentratas riebiai ir mišriai odai „Sébium Night Peel“
„Bioderma Sébium Night Peel“ aprašymas
„Sébium Night Peel“ yra odą atsluoksniuojanti veido priežiūros priemonė, kuri koreguoja esamus odos trūkumus, lygina odą, atkuria jos išvaizdą ir natūralų švytėjimą.
- Aukšta glikolio rūgšties koncentracija (15 %) veikia kaip efektyvus šveitiklis ir pašalina negyvąsias odos ląsteles, skatina epidermio atsinaujinimą ir veikia antibakteriškai.
- D-pantenolis intensyviai ramina odą.
- Išskirtinis „Fluidactiv“ patentas mažina odos riebalų tirštėjimą, apsaugodamas poras nuo užsikimšimo.
Rezultatas: oda atrodo tarsi nauja, akivaizdžiai lygesnė ir skaistesnė.
Naudojimas: Tepkite kiekvieną vakarą ant švarios ir sausos, nesudirgusios odos 4 savaites. Nuprauskite veidą ryte. Darykite mėnesio pertrauką tarp naudojimų. Jeigu oda jautri, galite jausti dilgčiojimą arba ji gali lengvai parausti – tokiu atveju naudokite rečiau. Saugokite akių ir lūpų zoną.
Naudodami priemonę venkite buvimo tiesioginiuose saulės spinduliuose be aukštos saulės apsaugos.
Sudėtis: Aqua/Water/Eau, Glycolic Acid,Sodium Hydroxide, Panthenol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer,Dipropylene Glycol, Hydroxyethylcellulose,Mannitol, Propyl Gallate, Xylitol, Sodium Metabisulfite, Rhamnose, Fructooligosaccharides,Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Fragrance (Parfum). [BI 761]
Mano įspūdžiai apie „Bioderma Sébium Night Peel“
Kaip jau sakiau, esu naudojusi serumą pilnas rekomenduojamas keturias savaites, o tada dariau vasaros pertrauką. Beje, beveik identišką „Bioderma“ produktą jau esu aprašiusi, spėju gal net čia tas pats su kažkiek atnaujinta sudėtimi. Įspūdis panašus, naujoko pakuotė patogesnė ir rezultatai man gal greičiau pasimatė, bet sunku įvertint pradinę būklę, nepamenu jau, kaip ten seniau buvo.
Šio produkto rūgščių koncentracija tikrai gana didelė – 15%. Ne super stipru, bet jau ir ne patiems jautriausiems pradinukams. Aš prie vienokių ar kitokių AHA rūgščių esu pripratusi, tačiau pirmą kartą odą šiek tiek kaito. Bet tik pirmą. Jei yra žaizdelių, jas truputį graužia, bet na, ant pažeistos odos niekas ir nerekomenduoja tept, tik ar visada klausom?
Priemonė skaidri, kvapas lyg su rūgštele, bet nestiprus. Serumas greitai susigeria, vos vos lipnokas. Aš po jo daugiau nieko nebetepu ir mano riebi odo nieko ir nereikalauja.
Šiaip tas jausmas, kad veidas švelnesnis ateina iš karto, jau kitą rytą. Panašiai jaučiuosi, kai su mechaniniu šveitikliu nusiskrabinu. Vizualiai kažkokio skirtumo nesimato, bet liečiant jaučiasi. Po mėnesio naudojimo pastebėjau, kad ryškiausios strazdanos pabalo ir oda apskritai atrodo gaivesnė, minkštesnė. Faktas, kad AHA rūgštys man ir tinka, ir patinka. Tiesa, įtakos raukšlėms nepastebėjau.
Taigi, šveitiklis patiko, naudosiu toliau. O jūs bandėt?
Naudinga: Ieškokite vaistinėse. Kaina už 40ml be akcijų svyruoja nuo 16 iki 18 EUR. Šiandien matau, kad pigiausia gintarine.lt, kuri jis kainuoja 11.9 EUR.
Apie visus įrašus iš karto sužinosite Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.
Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.
#reklama (dėl patogumo šia gaire žymimi visi blogo įrašai).
R.
Dar nebandžiau, bet jis jau mano pirkinių sąraše nuo tada, kai buvo paleistas į prekybą. Kaip tik šį mėnesį baiginėju veido šveitiklį ir ieškojau pakaitalo, tai turbūt čiupsiu Sebium Gel Gommant ir šitą rūgštinį vakarams.