Jau rekomendavau gerų knygų apie kitas kultūras. Šį kartą eilė veiksmo trileriams. Ir vėl gi rekomenduosiu tik tuos, kuriuos pati skaičiau ir žinau, kad verta. Tikėsite manimi? Pradedam! Pasikartosiu, šioje rekomendacijoje tik veiksmo trileriai, gerus, bet ramesnius detektyvus pasiūlysiu kitą kartą.

Mėgsti kraują? Pavojus? Policijos, teismo ekspertų darbą ir viską kas primena serialą CSI? Metas pažindintis su Tess Gerritsen ir jos knygomis, kurias lietuviai vadina “Chirurgo serija”. Taip ir pradėkite. Nuo “Chirurgo” ir vis tolyn. Šioje serijoje man išskirtinės pasirodė “Mefisto klubas” ir “Dvynės“.

Trūksta mistikos, paslapčių? Griebkite prancūzo Jean-Christophe Grangé knygas! Dektyvai plius daug veiksmo, bėgimo, pavojų, tyrimų. Rekomenduoju “Purpurines upes” ir “Miseserę”. Tik rezervuokite šiek tiek laisvo laiko, nes atsitraukti negalėsite.

Į rekomendacijų sąrašą vertas pakliūti ir Lars Kepler “Hipnotizuotojas”. Stora ir daugialypė knyga. Skerdynės, pasakojimo šokinėjimas laiku, įdomūs herojai ir šiek tiek netikėtumo.

Dar viena pavardė, kuri neatsiejama nuo įtampos ir veiksmo yra Frederick Forsyth. Aš rekomenduoju “Karo šunis”. Labai tiks šiais neramiais laikais.

Mėgstate Tarantino filmus? Tada būtinai perskaitykite Anonimo kūrinį “Knyga be pavadinimo”. Čia bus visko. Cituoju save: “Kiekviename puslapyje tykšta kraujas, smegenys ir viduriai. Nusmurgęs miestelis su pačiu baisiausiu baru, trenkti girti raumeningi pikti gyventojai. Dar pora vienuolių, kažkiek vampyrų, moteris katė, atsitiktinė porelė. Visi ieško vieno brangakmenio. Ir dar yra knyga be pavadinimo, kurią perskaitę visi numiršta. Ir dar karnavalas, kai pilnas miestas terminatorių, elvių bei betmenų. Ir dar saulės užtemimas. Ir šaudo taško, taško šaudo.”

Jei nepaminėčiau Stieg Larsson su visa “Millenium trilogija”, jausčiausi kažką praleidusi. Garsus kūrinys, bet vertas to, kad į jį dėmesį atkreiptų trilerių mylėtojai. Juk dabar visos bent kiek įdomesnės švedų knygos yra lyginamos su minėta serija.

Ekologijos tema neužmirštama ir rašytojų. Tad jei nuolatos grūmojate pirštu ir sakote, kad žemė mums atkeršys, skaitykite Risto Isomäki “Sarasvati upės smėlis”. Gerai susuktas pasakojimas apie tai, kiek mažai tereikia, kad…

Štai tokios mano rekomendacijos, o ką jūs galite pasiūlyti paskaityti man?