Skaitytoja Rasa man rašo:

“Skaičiau knygą “Baltoji gėlelė ir paslaptingoji vėduoklė” labai patiko tradicijų aprašymas, tai kad ne viskas išgalvota. Noriu dar tokios, apie kitas kultūras. Dar yra tokių Lietuvoje išleista?”

Miela, Rasa, panašių knygų yra visai nemažai, bet aš rekomenduosiu tik tas, kurias esu skaičiusi pati.

Labiausiai Jūsų lūkesčius atitinkanti knyga yra Anita Amirrezvani “Gėlių kraujas”. Ji nukels į XVIIa. Persiją ir supažindins su garsiųjų rytietiškų kilimų audimu. Greta ir su papročiais, tradicijomis bei mums nesuprantamais prietarais.

Daugelis kitų mano rekomenduojamų knygų nenusiųs į tokią tolimą senovę. Daugiausiai porą šimtmečių atgal, bet jos taip pat detalios ir leidžiančios pažinti svečius kraštus.

Skandinaviško kaimo niūrumas, sunkus paprasto žmogaus gyvenimas ir pastangos išgyventi, atsitiesti, eiti toliau, mano manymu labiausiai atskleistos Sali Salminen knygoje “Katryna”.

Afganistanas – šalis, kurioje nesaugiausia gyventi moteriai. O jos ten gyvena. Kenčia visus valdžios pasikeitimus. Khaled Hosseini romane “Tūkstantis saulių skaisčių” papasakos didelę Afganistano istorijos dalį ir skirtumus tarp Tarybų Sąjungos ir Talibano režimų. Tuos skirtumus, kuriuos labiausiai jaučia paprastas žmogus.

Ką reiškia apipjaustymo ceremonija. Kodėl mergaitės jų nekantriai laukia ir kokios pasekmės po to? Kiek apie tai žinome? Perskaitę knygą Waris Dirie “Dykumų gėlė” tikrai žinosite daugiau. Apie Somalio tradicijas taip pat.

Dar viena mano rekomenduojama istorija nepretenduoja į labai autentiško romano titulą – Jean M. Auel “Urvinio lokio gentis”. Istorija apie laukinius žmones ir Homo Sapiens rūšies pradžią. Nors kelios smulkmenos privers skeptiškai kilstelėti antakį, tačiau kupina detalių knyga tikrai leis įsivaizduoti tą senovinį pasaulį.

O galiausiai noriu priminti, kad ir savos istorijos neapleistume. Ir ta proga rekomenduoju autorių Valdis Rumnieks, Andrejs Migla knygą “Kuršių vikingai”. Tai istorinis romanas, kurio veiksmas vyksta 835 – 854 m. Latvijoje (Jūrpilyje), Lietuvoje (Apuolėje) ir švedijoje (Birkoje). Kovos, kirviai, mėsa, žolės, meilė. Puiki knyga!

Photl.com nuotrauka

Gero skaitymo!