Liko vos pora dienų iki Kalėdų, o aš čia su tokiomis buitinėmis ir nešventinėmis rekomendacijomis sugalvojau paplepėti apie Salicilo rūgštį. Tai gražu :). Tokio daikto net į dovanų sąrašą negali įtraukti. Kodėl apie tai kalbu? Jau ne kartą minėjau kiek turiu bėdų su oda. Besikemšančios poros ir spuogeliai yra mano kasdienybė nuo kokių 14 metų. Tačiau kartą per mėnesį (ak, moterys mane supras) aš tų spuogų turiu daugiau nei galiu suvaldyti. Ir gyja jie ilgai, todėl erzina, kad vos baigėsi vienos dienos, jie dar nespėja sugyti ir artėja kitos.

Taip, aš stengiuosi susitvarkyti mitybą ir numesti šiek tiek svorio, kas jau automatiškai turėtų šiek tiek normalizuoti hormonų siautėjimą, tačiau ne viskas iš karto. Spuogų gydymui aš prisiminiau preparatą, kurį bandžiau gal prieš dešimt metų. Tai yra salicilo rūgštis.

Teorija. Ši rūgštis įeina į daugelio vaistų, naudojamų spuogams, žvynelinei, nuospaudoms ir karpoms gydyti, sudėtį. Salicilo rūgštis gerai tirpsta riebaluose, todėl palengvina raginio, paviršinio odos sluoksnio ląstelių nusisluoksniavimą, normalizuoja epidermio lastelių ragėjimo procesus, skatina jo atsinaujinimą. Kartu ji pasižymi ir  priešuždegiminėmis, antimikrobinėmis savybėmis, gydant spuogus, vienu metu veikia kelias ligos vystymosi grandis. Salicilo rūgštis (BHA) konkuruoja kosmetikoje su glikolio rūgštimi (AHA).

Taigi, pradėjau spuogelius tepti šią rūgštimi. Aš turiu tokį “Valentis” gaminį, kokį matote paveikslėlyje. Realiai tai yra spirito tirpalas, todėl jokiu būdu nepersistenkite, nes oda išsausės ir bus daugiau problemų. Aš prieš miegą jau atlikusi visas veido valymo ir drėkinimo procedūras, suvilgau ausų valymo tamponėlį tirpalu ir pabaksnoju bjauriausius spuogelius. Netepu pačių mažiausių, jiems naudoju arbatmedžio aliejų. Ar padeda? Gal būt tai yra placebas, bet man atrodo, kad spuogeliai greičiau sugyja.

Pavadinime paminėjau įaugusius plaukelius. Taip taip, turiu aš ir tokią problemą. Kokių tik neturiu. Taigi, kas turi bėdą, tas žino, kad kai plaukas pradeda įauginėti, susidaro spuogelis. Arba jis auga tiesiog į odą. Spuogeliai pūliuoja ir yra skausmingi. Tad štai, lygiai tuo pat būdu (ausų krapštuku) aš patepu tokias vietas. Plaukeliai išsikrapšto lengviau. Esu skaičiusi, kad salicilo rūgšties reiktų varvinti į kremus, kuriuos naudojame po depiliacijos. Tai yra įauginėjimo profilaktika. Manau, kad išbandysiu, tačiau čia jau reikia labai ilgai stebėti, ar yra koks nors pokytis.

Jei susidomėsite šia rūgštimi, primygtinai rekomenduoju skaityti informacinį lapelį. Tai vaistas, tad gali turėti šalutinių poveikių.

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – geras produktas, tikrai nesigailiu, kad naudojau, 3 – super, kartotinas produktas, rekomenduoju abejojantiems).

Naudinga: Priemonę įsigyti galima visose vaistinėse. Kaina 0.9-1.39 eu.

Gyvenkime sveikai, kad jokių vaistų nereiktų! Visada laukiu jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar visada galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).