Natūralių aliejų nauda jau neabejoja niekas. Susirandame informacijos koks aliejus tinka mūsų odos tipui, koks sprendžia aktualias bėdas ir tepame. Tepame veidą, tepame kūną, tepame plaukus.

Aš taip pat nesu abejinga tokiems produktams. Vonioje kiaurus metus stovi kokosų aliejaus puodynė. Juo tepu kūną, kartais plaukus. Turiu ricinos aliejaus antakiams, mišinį riebiai veido odai ir erškėtrožių aliejų, kuris turėtų padėti kovoti su senėjimu. Na, o virtuvės spintelėje, bei rankinėje gyvena kakavos sviestas. Skirtingos formos, bet labai mylimas.

Praleisiu visą neįdomią teoriją kaip tas sviestas gaminamas ir parašysiu kelis faktus apie jo panaudojimą bei naudą:

Kakavos sviestas su odą minkštinančiomis riebiosiomis rūgštimis ir antioksidantais, stiprina odos elastingumą, padeda apsisaugoti nuo strijų susidarymo, yra ideali priemonė nėštumo metu.

Svieste gausu ir vitamino E, kurių dėka oda aprūpinama kalogenu, o tai stabdo senėjimo procesus.

Kakavos sviestas nepakeičiamas gydant peršalimą ir gerklės skausmą. Šiaip rekomenduoja jo dėti į šiltą pieną, bet kadangi aš jo net kankinama negerčiau, tai įsidedu į arbatą. Taip, ištirpusi plėvelė arbatos paviršiuje apetito nežadina, tačiau tikrai veikia, tai yra malšina gerklės skausmą.

Internete galima rasti ir daugiau visokių teigiamų kakavos sviesto savybių. Aš pati, kaip minėjau kakavos sviestą naudoju kaip vaistą. Šiam reikalui turiu maistui tinkamą produktą iš Aliejaus parduotuvės (šių parduotuvių visoje Lietuvoje tikrai daug). Na, o iš Iherb.com neseniai parsisiųsdinau “Cococare” pieštuką. Jis skirtas tik išoriniam naudojimui. Tai nereiškia, kad jis kenksmingas, ar nenaudingas, tiesiog paprasčiausia tai gali būti ne aukščiausios rūšies žaliava, arba laikoma, bei pilstoma patalpose, kuriose nėra leidimo gaminti maisto produktus ir pan.

“Cococare” pieštukas man labai patinka savo forma. Tai lyg milžiniškas lūpų balzamas.

Tačiau jis nėra išsukamas. Reikia nuimti dangtuką ir dugne tiesiog pirštu pastumti priemonę kol išlįs pakankamai.

Kakavos sviestas yra kietas. Tačiau vasarą tokios pakuotės nenešiokite, rizikuojate, kad išbėgs.

Aš produktą naudoju lūpoms (nes laaaabai skaniai kvepia). Jei labai ilgai būnu vėjuotame ir šaltame ore, tai patepu nosį bei skruostus. Dar tepu nagų odeles, nes vien rankų kremo man nepakanka. Jei matau, kad plaukai labai sausi, o jokio aliejuko po ranka nėra, tai šiek tiek pašildau tarp delnų sviestą, patepu delną vos vos ir tada suglostau pasišiaušėlius. Kelionėse jis man praverčia ir kaip kūno kremas (aš jo daug nenaudoju, tik problemines vietas tepu). Kakavos sviestą lengviausia naudoti pašildžius karštame vandenyje. Šią tūbelę taip pat galima taip šildyti, tik būtina laikyti statmenai.

Panaudojimo būdų daug, todėl kompaktiška priemonė visada mano rankinėje. Rekomenduoju ir jums.

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – geras produktas, tikrai nesigailiu, kad naudojau, 3 – super, kartotinas produktas, rekomenduoju abejojantiems).

Naudinga: Cococare įsigyti galima parduotuvėje Iherb.com. 28g kainuoja 1,66 eu. Aliejaus parduotuvėje 90g sviesto nusipirksite už 4.5eu. Taip pat jo rasti galite ir įvairiose internetinėse parduotuvėse, pvz., čia, čia, čia, ar čia.

Visada laukiu jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar visada galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).