Paprastas nagų lakas vis dar karaliauja parduotuvių lentynose, tačiau po truputėlį į kosmetikos krepšelius veržiasi ir gelinis, ultravioletinėje šviesoje stingstantis produktas. Pagrindinis gelinio lako privalumas yra jo atsparumas. Toks lakas ant laikosi vidutiniškai dvi savaites, bet gali ir ilgiau. Patogu, ypač kelionėse, ar ne?

Ilgalaikiu lakavimu dažniausiai užsiima kosmetikos salonai, tačiau susidomėjimas auga ir priemonės persikelia į merginų namus. Pagrindinis UV lakų trūkumas yra kaina. Vienas buteliukas kainuoja nuo 35Lt ir už tokią kainą gausite tik mini buteliuką. To neužteks, nes reikia ir bazinio bei viršutinio lako sluoksnio, taip pat krūvos pagalbinių priemonių – valiklio, tirpiklio, grunto bei, žinoma, specialios UV lempos.

Geliniu nagų lakavimu užsikrėčiau ir aš. Tiesa, niekada nemokėjau gražiai nusilakuoti nagų, tad ir su ilgalaikiu sekasi sunkiai. Neįgudusi ranka. Tačiau, tai, kad nemoku itin dailiai lakuoti savo nagų, nereiškia, kad esu apsaugota nuo lakų pirkimo manijos, bei negaliu aprašyti savo įspūdžių.

Naujokei norisi daug. O daug spalvų reiškia ir daug pinigų. Taigi, susigundžiau išbandyti pigius kiniškus lakus. Ilgai rinkausi, nes kinai turi daug skirtingo vardo priemonių. Vienos jų labai panašios į garsius gaminius, tai yra padirbiniai viliojantys klientus beveik identiškos išvaizdos buteliukais. Bandymams išsirinkau Civi priemones ir Aliexpress.com parduotuvės. 3 spalvos man kainavo 11.89$, taigi 15ml buteliukas atsieina apie 10Lt.. Pirmasis pliusas – kaina. Pirkau tokias spalvas: 061 black (juoda), 144 a mint of spring (mėtinė į melsvumą), 124 grey pigeons (pilka).

Civi pasirinkau dėl įžūlaus pardavėjo tvirtinimo, kad tai geriausi UV lakai visame Aliexpress. Taip pat viliojo užtikrinimas, kad priemonės kvapas bus lengvas. Jau buvau prisiklausiusi, kad visi kiniški lakai labai smirda. Užsisakiau, pradėjau laukti ir po 19 dienų rankose laikiau pakuotę.

Lūkesčiai: daug iš pigaus lako nesitikiu, bet norėčiau, kad jis laikytų bent savaitę, gražiai teptųsi. 

Nagų lakai atkeliavo supakuoti išties saugiai, nieko neprikiši:

Spalvų pardavėjas taip pat nesumaišė. Ačiū jam. Iš karo puoliau uostyti. Neturiu su kuo palyginti, bet lakai tikrai nedvokia taip kaip rašo internautės apibūdindamos kitus kiniškus gaminius. Lengvas kvapas yra, bet jį turi ir mano įsigyti nekiniški lakai. Tad antrasis pliusas – kvapas nosies neriečia.

Nusilakavau nagus. Paminėsiu, kad bazę ir top sluoksnį naudojau ne kiniškus, o firmos Sensationail base/top cout. Mano lempa yra LED iš Essence.

Lakavau mėtine spalva visus nagus ir vienos rankos nykštį juodai. Tik tas nykštys į nuotrauką nepateko :). Primenu, kad lakuoti gražiai aš nemoku.

Antra nuotrauka daryta po 3 dienų, kol kas niekas nepasikeitė, lakavimas kaip naujas.

Lakas tirštas, todėl lakuoti truputį keblu. Tai pirmasis minusas – lakas per tirštas, nepatogu. Bet spalvos sodrios ir užtenka vos dviejų sluoksnių, tiesa, mėtinės spalvos aš tepiau tris, juodos net ir vieno pakaktų, bet sulyginimui nepagailėjau dviejų. Trečiasis pliusas – nereikia daugybės lako sluoksnių.

Po septynių dienų lakavimas vis dar atrodė kaip naujas. Ant 8 pirštų. Du neatlaikė 5 valandų šlapio ir sunkaus miško žygio. Tiksliau šiek tiek atskilo patys nagai, kuriuos kaip mokėjau, taip pataisiau juoda spalva. Dar nenorėjau nuimti lako, nes kaip minėjau, piršai buvo tvarkingi. Na beveik tvarkingi, nes jau matosi gerokai ataugęs plotas prie odelių.

Nagus nuvaliau devintą dieną, jie vis dar atrodė taip, kaip septintą, bet tas taisymas juodu laku erzino ir norėjau persilakuoti. Nusivalė be problemų.

Na, o šioje nuotraukoje matote pilką – grey pigeons – spalvą. Violetinė yra ne kiniška. Nagai fotografuoti aštuntą dieną. Sakyčiau, kad dar buvo galima nevalyti, bet kadangi nemoku gražiai lakuoti, tai nuaugus nagams nelabai kaip atrodo ta sritis prie odelių. Ketvirtas pliusas – nagų lakas be problemų gali laikyti 10 dienų, gal ir ilgiau jei tik turit kantrybės tiek laiko nešioti vieną spalvą.

Išvados. Pigūs kiniški lakai Civi lūkesčius pateisino. Išvaikščiojau tiek pat laiko, kiek ir su gerokais brangesniais lakais, tiksliau Sensationail laku (39Lt už 7.39ml) ir IBI Flowles (35Lt už 8ml), tačiau turiu pasakyti, kad su Civi reikia mažiau sluoksnių, nors juos ir sunku lygiai padengti. Ketinu nusipirkti ir daugiau spalvų. Tiesa, einamiausias spalvas pirksiu “gerų” gamintojų, o kiniškus lobynus išnaudosiu ieškodama ryškesnių, vienadienių variantų.