Pavasaris ateina! Vėl nežinai ką rengtis? Idėjų ieškok "Spintologijoje"

Estimated read time 3 min read

Ar čia tik man sezono pasikeitimas sužadina norą atnaujinti garderobą? Labai abejoju, man atrodo visos ir visi mes tokie patys. Nebesinori paltų, nebesinori striukų, nebesinori kailinių batų ir pirštinių. Reikia saulės, “kožos” ir geros nuotaikos.

Agnės Gilytės “Spintologiją” aš gavau dovanų iš Kalėdų Senelio! Taigi turiu senokai. Štai ką apie ją rašiau ką tik perskaičiusi. Cituoju save iš “Šiukšlynėlio”:

„Spintologija“ yra knyga apie grožį, spintą, pasitikėjimą savimi ir meilę sau. Viskas kas parašyta yra daugiau, ar mažiau žinoma. Juk žinome, kad stilius ir individualus, būti stilingam yra daug šauniau nei būti madingam? Žinome! Juk žinome, kad atitinkame tam tikrą figūros tipą, kuriam labiau tinka tas nei anas? Žinome. Juk žinome, kad drabužis turi nesibaigti problemiškiausioje kūno vietoje, pvz., megztinis plačiausioje klubų dalyje? Žinome! Juk žinome, kad per dideli drabužiai stambias moteris dar labiau storina? Žinome! Juk žinome, kad brangūs aksesuarai ištempia pigesnę aprangą, o pigūs nupigins ir prabangiausią kostiumą? Žinome! Tai va, beveik viską mes žinome. Iš žurnalų, blogų, knygų, stilistų pasisakymų feisbuke.

Tačiau knyga vistiek puiki. Ji susisteminta, labai gražiai apipavidalinta, kvieste kviečia žymėtis, braukyti, lankstyti kampučius :). … Ji tokia artima, čia ir dabar. Pavartyti, prisiminti, įkvepia pertvarkyti spintą. Ir dar visada pagalvoti ką perki. net jei tai marškinėliai už 4Lt iš Humanos.

O šiaip tai aš žiauriai pavydžiu autorei plaukų :).

Praėjo trys mėnesiai ir per tą laiką aš supratau, kad nejučia vadovaujuosi autorės užfiksuotais patarimais. Visų pirma gerokai išvaliau savo spintą, kol galiausiai iš tiesų neliko ką rengtis. :). Visų antra aš pradėjau labai galvoti kokius drabužius pirkti.

Spintoje atsirado universalesnių rūbų, kurie padeda sugalvoti derinių. Atsakingiau perku. Nors mano pagrindinė parduotuvė yra Humana (ir tai susiję su gyvenimo būdu, o ne piniginės storiu), aš nebegriebiu spontaniškai, nes ai, gi tik euras. Vis dar medžioju nesiveliantį patogų universalų sijoną, mielai priglausčiau odinį. Vis dar ieškau poros visur tinkančių suknelių, nors štai šiandien esu apsivilkus naujai rastą, vos 6 eurus kainavusią džinsinę suknutę. Tokios karaliauja visuose žurnaluose, o aš jaučiu kiek ji man visur tiks. Jau nešiojau ją su aptemptais džinsais bei kerzais, o šiandien derinau su šokolado spalvos kojinėmis ir džinsiniais sportiniais bateliais.

“Spintologija” primena nepamiršti savo gabaritų :). Pas mane jie padidinti, nepaisant to, tinkamai apsirengusi galiu atrodyti išties gražiai.

Knyga pamokys ir tinkamai susikrauti kelioninį lagaminą. Aš visada stengiuosi optimizuotis ir imti kuo mažiau daiktų, kuriuos galiu panaudoti kuo daugiau kartų. Taip ir susidėlioja suknelių + džinsų deriniai. Nes suknelę dar galima dėvėti ir be džinsų, o džinsus su marškinėliais :). O prie visų trijų derinių tinka tie patys conversiukai.

Vyrai taip pat ras savo skyrių. Kaip tik dabar sprendžiame trumpinti brangiausiam švarką, ar ne.

Forumuose skaičiau, iš pažįstamų girdėjau, kad nemažai žmonių šia knyga nusivylė. Mat jie tiesiog per paprasta. Tą patį galima rasti internete, ar žurnaluose. Taip, galima. Taip, paprasta. Bet viskas vienoje vietoje, pateikta puikiai, o jei būtų sudėtingiau, tai ar norėtųsi tokią knygą nuolat vartyti? Juk vadovėlius slepiam kuo toliau!

Gali būti, kad “Spintologija” nebūtų taip manęs sužavėjusi, jei ne iliustracijų autorė Gintarė Lučiūnaitė. Žavėjausi kiekvienu piešiniu!

Pavasaris! Ieškokit įkvėpimų.

Ieškok www.venividi.lt draugų Facebooke.

+ There are no comments

Add yours