Patirtis ir rekomendacijos arba kaip aš plaukus auginu

Estimated read time 4 min read

Pradėsiu nuo to, kad sausio mėnesį nesėkmingai apsilankiau kirpykloje. Pacituosiu įspūdžius iš kito savo tinklaraščio:

“…aš nusprendžiau nueiti ir pasitvarkyti plaukus kirpykloje. Pirmą kartą grįžusi aš žliumbiau. Nors kai kurie žmonės sakė, kad visai nieko, kad visai gerai, bet tegu sako, kas iš to, jei aš pažiūrėjusi į veidrodį vėl noriu verkti. Priminsiu, kad aš esu susitaikiusi su savo plaukų atskiru gyvenimu. Nebeimu į galvą visų bad hair days, weeks, months. Esu kankinus, perdžiovinus, baisiom spalvomis dažiusi ir kitaip susigadinusi plaukus ir tada neverkiau. Todėl tos mano ašaros reiškė, kad tai mano akimis blogiau už visus tuos neplaukadienius ir svarbiausia, kad nieko negaliu padaryti. Džiaugiuosi, kad galiausiai ir mylimasis nustojo sakyti, kad gerai viskas ir pripažino, kad nelabai. Man geriau susitaikyt su tiesa ir toliau šypsotis nei guostis tuo kas netikra. Klausit, kodėl aš leidau kirpėjai taip nugrybauti? Nežinau! Nes jau ne pirmą kartą pas ją kirpausi ir paskutinis kartas buvo vienas geresnių kirpimų, ir dėl to, kad mes buvom aptarę visas mano plaukų bėdas… Ką gi. Kaip sakoma, kad iki vestuvių užgis, aš iki vestuvių tikiuosi atsiauginti 5-6 cm. :D”

Iki vestuvių dar du mėnesiai, o aš jau atsiauginau tuos savo kelis centimetrus.

Ką tik grįžusi iš kirpyklos, tai yra sausio 13 dieną, atrodžiau taip:

Priekyje plaukai vos vos ilgesni, bet nesiekia net smakro. Surišti jų nebuvo nė menkiausio šanso. O ir krito jie nesąmoningai. Pažliumbiau, pažliumbiau, bet amžinai gi nedejuosi, tad ėmiausi intensyvaus augimo. Po 3.5 mėnesių mano plaukai dabar atrodo taip:

Gal nuotraukose itin didelio skirtumo nesimato, bet šiuo metu plaukus kuo laisviausiai galiu susirišti. Prieš 3 mėnesius apie tai negalėjau net svajoti.

Bendri patarimai

Bendri patarimai iš patirties yra tokie:

  • vengti plaukų džiovintuvo.

Šiaip jau aš ir seniau nedžiovinau plaukų su fenu. Visada tik natūraliai. Tačiau visai prieš pat tą fiaskinį nusikirpimą įsigijau džiovintuvą. Maniau su difuzeriu bus faina tvarkytis. Palikau jį tik šventėms ir labai šaltoms dienoms, nes šiaip gi ir lakstau šlapia galva.

  • vengti šalčio.

Sausį, vasarį ir dalį kovo aš stengiausi nešioti kepures. Jei tik lauke minusas, tai geriau tegu plaukai būna apsaugoti nuo to temperatūrinio šoko.

  • masažuoti galvą.

Daug merginų turi Tangle Teezer ir panašius šepečius, kuriais masažuoja galvą šukavimosi metu. Aš šepečiu nesinaudoju nes mano plaukai yra banguoti. Todėl toks masažavimo būdas atkrenta. Paprastai pirštais gerai masažuoju skalpą tuo metu kai plaunu galvą. O dar kiekvieną vakarą bent trumpam ištraukiu masažuoklį, kurį liaudyje vadina orgazmatoriumi :). Na žinot, štai šį:

Tikiu, kad jis puikiai stimuliuoja kraujotaką, kas labai svarbu spartinant plaukų augimą.

Kosmetikos priemonės

Kosmetikos priemonių naudoju daug. Tai dažniausiai drėkinančios kaukės, aliejai, šampūnai dažytiems plaukams. Stengiuosi, kad tik niekas nesausintų, nes visai nenoriu kirpti galų. O juos, tai yra galus, kiekvieną vakarą, prieš eidama miegoti, apipurškiu vandeniu ir ištepu paprasčiausiu alyvuogių aliejumi. Man labai tinka.

Čia išvardinsiu visas turimas priemones, kurias gamintojai akcentuoja kaip skirtas būtent plaukų augimo skatinimui.

1. “Love 2 mix Organic” plaukų augimą skatinantis šampūnas su apelsinais ir čili pipiru

Šampūną visai neseniai jau aprašiau, todėl jei dar nematėte, eikite skaityti įrašo.

2. Augimą skatinantis plaukų balzamas “Baltasis Beržas”

Taip pat venvidi.lt jau aprašytas balzamas.

3. Plaukų augimą stimuliuojantis varnalėšų aliejus su raudonuoju pipiru.

Man atrodo ši priemonė labiausiai padeda. Tiesa, naudoju ją ne visai pagal instrukcijas. Nešildytą aliejų tepu ant galvos odos, pamasažuoju su “orgazmatoriumi” ir einu miegoti. Tai yra, viską išplaunu tik ryte.

4. Nenuplaunamas stiprinamasis plaukų serumas “Melisa”

Šį purškalą naudoju kas antrą dieną po galvos plovimo.

5. “Banka Agafji” plaukų kaukė-balzamas “Staroaltaiskaja”

Aprašyme paminėtas plaukų augimas, tai ir naudoju. Būtinai parašysiu atskirą išsamesnį atsiliepimą.

6. “Recepty Babuški Agafji” augimą skatinanti plaukų kaukė su mielėmis

Šią kaukę jau visi žino ir daugelis mėgsta. Mėgstu ir aš :).

Taigi štai tokia mano plaukų auginimo patirtis. Stengiuosi jų nenualinti, neišsausinti, maitinti, drėkinti, stimuliuoti kraujotaką ir manau, kad rezultatai, pasiekti su nebrangiomis priemonėmis, yra gana neblogi.

O kaip jums sekasi auginti kasas? Diskutuokime čia arba Facebooke.

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours