Patarimai ką dovanoti per Kalėdas

Estimated read time 9 min read

Parduotuvės paslėpusios Vėlinių žvakutes išsitraukė Kalėdinius papuošimus. “Per anksti”, “jau?”, “o, dieve, ir vėl tas cirkas” – bamba pirkėjai. Tačiau į mano pašto dėžutę pradėjo keliauti teminiai klausimai “ką padovanoti vaikino mamai”, “ką dovanoti vyrams” ir panašiai. Dovanų klausimas yra labai individualus. Nėra vieno recepto įtikti vyrams, ar vaikino mamai. Tačiau pamėginkime kartu pagalvoti. Idėjos nieko nekainuoja. Jei sulauksiu įdomių komentarų su dovanų idėjomis – pildysiu įrašą nuolatos. Beje, praleidžiu tokią dovanų gavėjų grupę, kaip vaikai. Kodėl? Nes jie visada pasako ko norėtų, moka džiaugtis beveik viskuo ir lengviausiai aprūpinami :), jiems retai kada reikia ko nors įdomesnio, originalesnio, -esnio.

Pasistengsiu ne tik siūlyti dovaną, bet ir pakomentuoti kam ji tiktų, o kam ginkdie nereiktų siūlyti.

Rankų darbo papuošalai


Atelier Encantado nuotrauka

Atelier Encantado nuotrauka

Rankų darbo puošmenos pradžiugins daugelį moterų. Nepriklausomai nuo amžiaus. Yra du variantai. Tokią dovaną gaminate patys arba perkate. Ir gaminti papuošalus gali ne tik moterys/merginos. Mano vienas draugas sužavėjo parodęs savo gaminuką – iš lydmetalio pagamino auskarus sesers gimtadieniui. Atrodė įspūdingai. Kitas gi draugas padovanojo man segę “Katiną Kęstą“, kurią pats kepė iš modelino. Super!

Dovanos gaminimas turi privalumą ne tik dėl mistinių karmų, jaukumo ir pastangų, bet ir todėl, kad galutinį variantą priartinsite prie individualaus idealo. Juk tik jūs geriausiai žinot ką mėgsta žmogus, kuriam dovana skirta. Spalvos, priemonės ir papuošalo rūšis – viskas jūsų rankose. Štai visi žino, kad aš labiausiai mėgstu auskarus, tuo tarpu mano mama tokia dovana neapsidžiaugtų. Ji yra apyrankių fanė. Vaikinai gi irgi nepasididžiuoja gavę medinių pakabukų ar karoliukų, auskarų, raktų pakabukų. Svarbu pažinoti tą žmogų. Kažin ar teta dirbanti seime apsidžiaugs gavusi povo plunksnų auskarus. Ar kaulinį kryžių-pakabuką. Tačiau greičiausiai ji įvertins “Ice resin” technika “užšaldytą” natūralių gėlių sagę.

Įdomesnis alkoholinis gėrimas

skippyjon nuotrauka

Alkoholiniai gėrimai tiks tik pilnamečiams! Studentui tiks kiek prabangesnis, bet ne per brangiausias butelis. Ko? Tai gali būti nematytas, negirdėtas arba kas dienai per brangus alus, vynas, ala martinis kokteiliams. Kiti gi žmonės mėgsta savo baruose turėti visokių įdomybių: džino, viskio, brendžio, romo, sakės, egzotiškų likerių ir kt. Tačiau šios prabangos prekės nėra būtinos, todėl ne kiekvienas tą barą gali papildyti. Todėl tokie dovana apsidžiaugs. Čia svarbi ir dovanojimo aplinka. Jei bus daug žmonių, kuriems nesvarbu ką gerti, svarbu, kad dega, žmogus gavęs prabangų butelį gali būti spaudžiamas jį ir atidaryti. O tada ir po dovanos. Tad svarbu pagalvoti kaip, kada dovanosite ir ar tikrai tam žmogui patiks.

Stalo žaidimai

Simon Lieschke nuotrauka

Tai vis dar madinga! Stalo žaidimai verčia sukti galvą, leidžia gerai praleisti vakarus, bei jų yra labai daug, todėl galima dovanoti ir dovanoti. Bet, kaip ir visada yra vienas “bet”. Įsitikinkite, kad žmonėms patinka žaidimai. Vienas iš lengviausių būdų yra pakviesti juos į žaidimų vakarą :). Juokauju. Tačiau, jei besisvečiuojant šeimininkai vis užsimena “gal sulošiam “Uno”/”Alias”/”Carcassonne” ar pan., tai žinokite, kad šie žaidimams nėra abejingi. Tačiau jei tokioje kompanijoje atsiras atsisakinėjančių, besispyriojančių, neįkalbamų – tokiems tikrai nedovanokite stalo žaidimų! Aš nemėgstu stalo žaidimų ir pati baisiausia mano girdėta frazė yra “visi tai mėgsta, einam žaist!”.

O žaidimų pasirinkimas platus. Skurdesnės kišenės savininkai įpirks populiarėjančius kortų žaidimus. Ir klausykite žmonių. Gal ne kartą girdėjote frazę “et, išleido naują papildymą, kaip faina būtų jį įsigyti, bet neprisiruošiame…”. Tai puikus sufleris :).

Virtuviniai rakandai

Phoenix Han nuotrauka

Jau matau surauktas nosytes: “tegu tik pabando man padovanoti puodą!”. O vat ir ne! Nesiūlau puodo. Net nesiūlau puodelio su savo nuotrauka. Virtuvėje pritaikykime įdomesnių dalykų. Mūsų šeima apsidžiaugtų akmenine prieskonių grūstuve. Aš labai norėčiau Matės puodelio (calebasse), dabar gi madingi sušiai, tad yra kas apsidžiaugtų dailiomis valgymo lazdelėmis, gaminimo padėkliuku, indukais prieskoniams. Žinau, kas apsidžiaugtų klasikiniais “espresso” kavos puodeliais, o įsigijus kavos aparatą (beje tai puiki dovana!) kuris gamina latte, prisireikė ir stiklinių kavos puodukų. Picos kepėjai įvertins specialų peilį, nes gi niekaip neprisiruošia nusipirkti. Vėl gi klausykite žmonių. Jei jums svečiuojantis išgirsite frazę “išdaužėm visus bokalus, tai alaus įpilsiu į puoduką”, “šitą reiktų gerti iš aukštos taurės, bet neturime”, “reiktų ilgų šaukštelių latte putai skanauti” – dėkitės į galvą. Tai puikios idėjos dovanoms! Bet neneškite žmonėms puodų, keptuvių, žele gaminimo formų ir panašių dalykų. Tai jie įsigys patys :).

Maistas, saldumynai

Joe Shlabotnik nuotrauka

Dabar labai populiaru dovanoti savo keptus meduolius, pyragus ar kitokius sausainius. Bet žinokite sėdėdami prie Kalėdų stalo niekas neapsidžiaugs tuo imbieriniu žmogeliuku :). Patikėkite. Todėl visas dovanojamas maistas turi būti apgalvotas, su idėja, įdomus arba labai originaliai pateiktas. Pilna kojinė saldainių gal ir banalu, tačiau sako labai patinka jau suaugusiems vaikinams :), kaip ir krepšys šokolado. Daugelis įvertina ir įdomesnes arbatas bei kavas, taip pat ir prieskonius. Gana originali mintis yra dovanoti savadarbių makaronų su taip pat savo gamybos padažu, pvz., stiklainiuku “pesto”. Riešutų ir mandarinų rinkiniai jau tapo kalėdine klasika. Geras medus irgi praverčia kiekviename namų ūkyje.

Užėjus ekologinei madai pasižvalgykite tokia produkcija prekiaujančiose parduotuvės. Asmeniškai patvirtinsiu, kad puiki dovana yra kakavos sviestas. Jis netikėtai gerai padeda slopinti gerklės skausmą. Tereikia sučiulpti gabalytį. O jei labai jau nepatiks – išsitirpinti arbatoje.

Žurnalai, knygos ir susiję daiktai

paulbence nuotrauka

Visi turime draugų mėgstančių skaityti. Tai ir dovanokime jiems knygas. Bet vėl yra vienas “bet”. Venkite populiariosios psichologijos knygelių (“kaip susirasti draugų…), o jei dovanosite rankdarbių – įsitikinkite, kad ji tikrai gera. Kodėl taip sakau? Teko matyti knygą apie muilo gaminimą, kur buvo vienas vienintelis patarimas lydyti muilą ir daryti kitą. Prileista daug gražių paveikslėliu, bet ne viskas auksas, kas žiba.

Jei kišenės neplešia, knygų fanui padovanokite elektroninę skaityklę. Kelionėse tikrai įvertins. Sako ir lemputės puslapiams pasišviesti yra naudingas reikalas. O neseniai pamačiau, kad būna tokių padėkliukų! Visai norėčiau. Knygos bei su knygomis susiję daiktai yra neišsenkantis dovanų šaltinis. Brangu? Patikėkite, tikras knygų fanas tikrai nesupyks gavęs gerą dėvėtą knygą. O tokių galima rasti ir “sena.lt” svetainėje ar “Mint Vinetu” knygyne.

Pavadinime tupi ir žurnalai. Gera dovana. “Bet” čia irgi paslėptas. Jei sumanysite pirkti prenumeratą įsitikinkite, kad tas žmogus žurnalus gaus. Jei jis nuomoja butą, ar jo pašto dėžutė nerakinama, siūlau nerizikuoti ar bent nepirkti ilgalaikės prenumeratos.

Dėvimos/avimos/vilkimos dovanos

tracy the astonishing nuotrauka

Pernai viena iš labiausiai mane pradžiuginusių dovanų buvo specialiai megztas šalikas/gobtuvas su kišeniuku. Šiemet labai norėčiau tikro kailio “pečkino” kepurės. O kojinės, originalios šiltos šlepetės, pirštinės, storos pėdkelnės yra tie daiktai, kurių niekada nebūna per daug. Beje, merginos džiaugiasi gavusios apatinių iš mylimųjų. Tik a) dovanokite asmeniškai, nes kitaip sutriks išvyniojusi prieš tėvus/draugus/gimines; b) pataikykite dydį! O štai vaikinai lieka pamaloninti jiems numegztu megztiniu. Tikrai tikrai!
Dar yra tokia prekių grupė kaip prijuostės, marškinėliai su paveikslėliais. Tačiau bus daug originaliau jei užrašus ar piešinukus darysite ranka ir patys. Tekstiliniai dažai daug nekainuoja ir gerai laikosi net skalbiami.
Skaras vietoje šaliko nešioja ir vaikinai, ir merginos. O vyrai atrado jiems skirtas rankines!  O kur dar kiti aksesuarai, pvz., akinių dėklai, piniginės, diržai…

Kūno priežiūros priemonės/kosmetika

dhinivh nuotrauka

Rekomendacija numeris vienas – nerafinuotas kokosų aliejus. Tinka kūnui, plaukams, maistui! Rekomendacija numeris du – taukmedžio sviestas (sviestamedžio aliejus). Vėl gi tinka kūnui, plaukams, bet jau netinka maistui :).
Siaučia minėta ekologijos mada. Todėl ekomanams patiks ekologiški šampūnai, kūno, veido kremai.
Vyrai ir moterys vertina kvepalus. Jaunesnei (o ir nebūtinai) draugei patiks savos gamybos lūpų blizgis, kvepiantis muilas. Šioje kategorijoje telpa ir vonios druskos, putos, kempinės, eteriniai aliejai bei visi kiti mieli velniai!

Ir visa kita…

alancleaver_2000 nuotrauka

Oi oi kiek dar visko nesuminėjau. Štai keli pavyzdukai:
atvirlaiškiai – siųskite draugams, kurių per Kalėdas nepamatysite.

įrankiai, įrankių dėžės – pagal temą. Rankdarbių mylėtojams – jiems skirti, žūklautojams – žvejybos įrankiai/rinkiniai,  besikuičiantiems garaže – visai kiti.

eskizų sąsiunvinis, akvarelė, kreidelės – net nereikia sakyti kam patiks.

alaus gaminimo rinkinukas – salyklo ekstraktas, apyniai, mielės. Besižavintiems “kitokiu alumi”.

šuniukas, katinėlis, kitas gyvūnėlis – tik labai labai artimam žmogui ir tik įsitikinus, kad jis tam pritaria.

radio bangomis valdomos mašinėlės – girdėjau gandus, kad jomis džiaugiasi bet kurio amžiaus vyrai, bet nespjauna ir moterys :).

pypkė – prie jos priklauso tabakas, filtriukai, valymopriemonės, trikojis įrankiukas. Miela dovana. Pati esu gavusi.

vitaminai – geriau universalūs, skirti stiprinti imunitetą, C, B grupė, akims.

bilietai į teatrą – puiki dovana, bet reikia kreipti dėmesį kokį spektaklį ir kam dovanoji.

kompiuteriniai žaisliukai – atmintinės, kompiuteriai, ausinės, telefonai, planšetukai ir …

kolekcinės dovanos – jei žmogus ką nors kolekcionuoja, tai tikrai apsidžiaugs gavęs papildymą 🙂
Ko nerekomenduoju dovanoti:

nuotraukų, nuotraukų knygų, kalendorių su savo nuotraukomis. Ar daug žmonių matėte tai nuoširdžiai naudojančius?

 

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours