Erica Jong “Skrydžio baimė”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – šūdas, 2 – gera, 3 – super).
Mano nuomonė: Trumpai tariant tai knyga apie moterį, kuri niekaip negali susitaikyti su mums skirta vieta pasaulyje (vaikai ir namai, arba vaikai, namai bei koks darbiukas), bet ir nežino ko nori. Santuoka nuobodi, tad pasinaudoja proga ir įsikibusi šlykštūno vyriškio pasiplauna, po to tas jam pameta nes nieko niekada ir nežadėjo (ak! kokia gyvenimiška situacija). Tai čia trumpai. Jei ilgiau, tai ir apie tai, kaip sunku būti moterimi poete (nes jos gi rašo tik kasdienybei praskaidrinti, va vyrai tai kas kitą, jie gali tapti Didieji). Apie ieškojimus. Apie laimę ir gyvenimą. Apie feminizmą ir seksą. Šiais laikais net bobutės tuo nenustebinsi, tai anotacija tikrovės nebeatitinka.
Oficialiai: 1973 metais pirmą kartą išleista novatoriška, nevaržoma Izadoros Ving istorija ir jos laisvo skrydžio troškimas sukėlė nacionalinę sensaciją. Ji kurstė svajones ir kėlė ginčus. Henris Mileris The New York Times palygino ją su populiariu savo paties kūriniu „Vėžio atogrąža“ ir išpranašavo, kad „ši knyga įeis į literatūros istoriją… jos dėka moterys suras savo vietą literatūroje ir padovanos mums puikias sekso, gyvenimo, džiaugsmo ir nuotykių sagas.“
Knyga, kurios buvo parduota daugiau kaip 20 milijonų egzempliorių, tapo ypatingu kultūros reiškiniu. Šiandien, praėjus daugiau kaip trisdešimčiai metų, revoliucingasis romanas „Skrydžio baimė“, pasakojantis apie savęs ieškojimą, išsilaisvinimą ir moters brendimą, tebėra toks pat aktualus.

Puslapių skaičius: 416
Knyga iš bibliotekos
Perskaityta 2010 06 03