180(71) Carlos Maria Dominiquez "Popierinis namas"

Estimated read time 2 min read

Carlos Maria Dominiquez “Popierinis namas”
Mano įvertinimas: 1/3 (1 – šūdas, 2 – gera, 3 – super).
Mano nuomonė: Labai keisto nuobodumo lygio knygą. Kai pirkau – sudomino anotacija. Kažkas apie knygas (patinkanti tematika), kažkas mįslingo (visada išgelbėja)… O šiaip tai pšššš. Pasakėlė apie dėdulį, kuris turėjo nesuvokiamą aistrą knygoms ir apie tai, kas jį privertė pastatyti popierinį namą. Bet iš esmės tai visiškai niko įdomaus. Kadangi knyga itin plona ir maža, tai manau labiau tiktų spausdinti tokias istorijas rinkiniuose. Nes kaip vienas vienetas, tai labai nuvilia.
Oficialiai: Mįslinga mirtis. Bluma Lenon, Kembridžo universiteto dėstytoja, tampa knygos auka, kai, įsigilinusi į Emily Dickinson eiles, pakliūva po automobilio ratais. Ją pavaduojantis dėstytojas netrukus gauna keistą banderolę – suniokotą, cemento skiediniu aplipusią knygą, Josepho Conrado romaną „Šešėlio linija“, atsiųstą iš tolimojo Urugvajaus. Ieškodamas sąsajų tarp kolegės mirties ir knygos, jis griebiasi vienintelės nuorodos. Bluma šią knygą buvo užrašiusi Karlosui, vienos nakties meilužiui, su kuriuo ji susipažino kongrese kitapus Atlanto. Gavęs kongreso dalyvių sąrašą, dėstytojas išvyksta į Urugvajų ieškoti mįslingojo Karloso. Pasirodo, jog Karlosas Braueris – užkietėjęs bibliofilas, surinkęs daugybę inkunabulų, neįkainojamų knygų, dėl kurių varžėsi daugelis kolekcionierių. Garsaus argentiniečių rašytojo romanas – tai stulbinantis šuolis į knygų pasaulį, kur pasitaiko kur kas daugiau aistrų, netikėtumų ir tragedijų, negu manoma.
Puslapių skaičius: 111
Knyga nuosava.
Perskaityta 2010 05 16

2Comments

Add yours
  1. 1
    ImpOsija

    Ir as skaiciau visai neseniai sia knyga. Pirma nuomone buvo ta pati. Perskaicius – ir vel ta pati nuomone. Saunu, kad ne viena taip mastau!!

  2. 2
    Dori

    Aš pritariu 100proc. taip pat sužavėjo anotacija, apie knygas, na bet perskaičius pagalvojau, kas čia per nesąmonė 🙂 Viena prasčiausių kada mano skaitytų knygų

+ Leave a Comment