Laima Lavaste “Linksma knyga apie suomius ir Suomiją”
Mano įvertinimas: 1/3 ( 1 – šūdas, 2 – gera, 3 – super).
Mano nuomonė: hm. Beveik ir užtektų tokios nuomonės, bet gal prasiplėsiu. Tai vadovėlis apie Suomiją. Paskaitykit wiki, pagūglinkit ir patys parašysit apie bet kurią kitą šalį. Nepadeda nė tai, kad ponia Laima Suomijoje leidžia daug laiko. Na gerai, sužinosit, kaip apsirengusios jos nesugelia uodai. Visa kita pasakėlės be asmeninės nuomonės. Ok, gal šioje knygoje jos ir neturi būti. Gal ji pažintinio pobūdžio, neinterpretuoti faktai. Bet kad jie kaži kokie keisti. Ar labai svarbu kiek spermatozuidų suomių spermoje? Ar tai, kad visos suomės keliauja į šiltus kraštus dulkintis. Ajajaj. Pavadinimas įpareigoja, tai kodėl linksmas stilius išlaikytas tik trečdalyje knygos? Po to prasideda sausuma? Dar vėliau žymių suomių biografijos, bet tarsi iš lankstinuko nupiltos. Et. Visgi knyga pasiekė tikslą – įrašiau Suomiją į norėtinų aplankyti šalių sąrašą. Gal dėl to, kad minima jog Helsinkis statytas, kaip Peterburgo kopija… Bet kiek tikras tas faktas?
Oficialiai: Nė viena Europos šalis nėra taip apipinta legendomis ir mitais kaip Suomija. Man Suomija yra šalis, kur dar gyvena pasaulio vaikystė. Čia viskas tikra. Tikra žiema su balto sniego pusnimis ir speigų kaustoma tyla. Tikri tankūs miškai, kur slampinėja meškos ir vilkai. Tikra trumpa karšta vasara su saunų dūmeliu ir baltosiomis naktimis, prinokinančiomis laukų ir miškų gėrybes. Skaidrūs ežerai su tikromis žuvimis ir geriamu vandeniu. Tikri ir dėl to net juokingi žmonės su tikra tiesa, tikra išmintimi ir tikrais jausmais.
Perskaitę šią knygą sužinosite, kodėl suomei negalima bučiuoti rankos, ir kodėl suomis kalbėdamas kasosi. Kodėl jie nori nusišlapinti prie Rusijos sienos. Ir ką daro, kai užtinka žmoną su kaimynu lovoje. Jūs sužinosite, kad suomiai moteris ant rankų privalo nunešti 253 metrus 50 centimetrų, kad 20 procentų suomių mylisi kasdien (pirmauja Europoje) ir kad sausasis įstatymas nebegalioja nuo 1932 metų.

Puslapių skaičius: 220
Knygą pasiskolinau.
Perskaityta 2010 02 08