Pamoka. Kaip pasigaminti antspaudukų

Estimated read time 3 min read

Vieni mezga, kiti siūna, treti veria karolius, o mano DIY kiek kitoks. Aš mėgstu gaminti antspaudukus. Na tuos guminius daiktelius, kuriuos pamirkius į rašalu suvilgytą kempinėlę, galima prištampuoti įvairiausių paveikslėlių. Nesu godi, todėl pasidalinsiu patirtimi. Imkite ir gaminkite. O iš pradžių sąrašas reikalingų priemonių:

Svarbiausia priemonė yra guminis blokelis, iš kurio raižysite antspaudą. Internete galite nusipirkti specialiai tam skirtų, kad ir čia. Aš naudojuosi prieinamesnėmis priemonėmis. Trintukais! Kuo didesnis tuo geriau, pvz., “Tiger” parduotuvėje perku trintukus milžinus. Vienas kainuoja 5Lt. Trintukas storas, todėl pjaunu jį per pusę, gaunu dvi plokšteles iš kurių išeina ne tiek jau ir mažai antspaudų. Priklauso nuo jūsų fantazijos ir piešinukų dydžio.

Kita priemonė be kurios neišsiversite yra rėžtukai. Originaliai jie skirti linoleumui raižyti ir būna pirkti dailininkų parduotuvėse. Štai jums nuoroda. Aš pati turiu tik U (platesnis) ir V (siauras) formų peiliukus. Išsiverčiu.

Na ir trečias “must have” dalykėlis yra antspaudų rašalas. Šio nesunkiai rasite visose ofiso prekių parduotuvėse. Pas rankdarbistus taip pat platus nors ir brangus spalvų pasirinkimas. Iš bėdos galima išsiversti net su markeriu. Greit nuspalvinat ir spaudžiat.

O visa kita nebūtina. Tiesiog dar praverčia kanceliarinis peilis.

Tad pradedam!

1. Ant lapo nusipieškite būsimo antspaudo paveikslėlį. Jei nemokate piešti – menka bėda. Ieškokite idėjų internete, pritaikykite jas sau. Patariu pradėti nuo pačių paprasčiausių piešinukų, nes įmantrybes bus sunku išpjaustinėti. Tą spėsite padaryti ir ateityje. Piešinukus pieškite paprastu pieštuku.

2. Paveiksliuką uždėkite ant trintuko (paveiksliuko pusė turi liestis prie trintuko) ir patrinkite nagu kitą lapo pusę. Pieštas paveikslėlis visai lengvai atsispaus ant trintuko.

3. Tadam! Darbui pasiruošta, jei reikia pasiryškinkite kontūrus pieštuku jau tiesiai ant trintuko.

4. Čiumpkite V formos rėžtuką ir atsargiai juo išpjaukite piešinuko kontūrą. Būkite atsargūs, tie peiliukai aštrūs!

5. Rezultatas bus maždaug toks:

6. Laikas griebti U formos platesnį rėžtuką ir išpjaustyti didžiuosius nereikalingus plotus.

7. Kai išskaptuosite savo paveiksliuką, imkite kanceliarinį peiliuką ir nupjaukite nereikalingą trintuko perteklių.

8. Finišo tiesioji jau visai visai netoliese. Laikas bandyti antspauduką. Patapšnokite juo per rašalo pagalvėlę. Trintukas turi tolygiai gražiai pasidengti.

9. Atspauskite piešinuką. Įvertinkite rezultatą. Jei atsispaudė nereikalingų detalių, vėl čiupkite peiliukus ir pataisykite antspaudą!

O tada jau bus viskas!

Beveik esu tikra, kad jums patiks drožinėti antspaudus. O jei klausiate kur juos po to naudoti, štai jums keletas mano asmeninių ir interneto lobyno pavyzdžių:

Puoškite pakuotes.

Dekoruokite drabužius, rankines ar kitus daiktus (reikia spec. dažų).

Kurkite etiketes dovanoms, parduodamiems rankdarbiams ar uogienėms.

Gaminkite rankų darbo atvirukus.

Na ir jei kada prisiruošite gaminti antspaudus, komentaruose parašykit kaip gi sekėsi, parodykite. Man smalsu!

+ There are no comments

Add yours