Vertinate natūralumą ir visiškai nenaudojate kosmetikos? Net ir Jums žiemą prireiks gero lūpų balzamo. Anoks čia grožis yra suskeldėjusios ir apšerpetojusios lūpos. Jei sintetinė parduotuvių pasiūla nežavi, pasigaminkite lūpų balzamą namie. Ko gero tai lengviausiai namuose gaminama kosmetika.

Kokių priemonių reikia?

Sudėtinės dalys paprastos: šiek tiek vaško, šiek tiek kietojo aliejaus, pvz., sviestamedžio, kokosų ar kakavos sviesto, kito aliejaus pagal poreikį, pvz., abrikosų kauliukų, ricinos. Jei norisi kvapnumo, tai reikės poros lašų mėgiamo eterinio aliejaus.

Iš anksto reiktų apsirūpinti ir tara, kurioje laikysite lūpų balzamą. Aš naudoju senus indelius, o ekologiškų prekių parduotuvėse būna pirkti ir naujų mažų indelių ar išsukamų tūbelių.

Recepto pavyzdys

Lūpų balzamo receptas yra Jūsų fantazijos vaisius. Laisvai keiskite proporcijas, eksperimentuokite, ieškokite. Kas gali nepavykti? Balzamas bus per minkštas jei pridėsite daug skystų aliejų. Nieko baisaus! Ištirpinkite ir pridėkite šiek tiek kietųjų aliejų/sviestų. Padauginsite vaško – balzamas bus per kietas. Ir vėl nieko baisaus. Tirpinkite ir pridėkite skystų aliejų. Kaip matote, čia sugadinti neįmanoma 🙂

Na, o pradinis recepto pavyzdys gali būti ir toks:

Bičių vaško – 3 g;
Kakavos sviesto – 4 g;
Sviestamedžio aliejaus – 4 ml;
Ricinos aliejaus – 4 ml;
Abrikosų kauliukų aliejus – 4ml
Apelsinų eterinio aliejaus – 1 lašas

Vaškas ant lūpų sudaro apsauginę plėvelę ir būtent dėl jo produktas ilgai laikosi. Kakavos sviestas minkština lūpytes ir skaniai kvepia, sviestamedis turi gydomųjų ir apsauginių savybių, ricinos aliejus taip pat minkština ir “duoda” blizgumo. Abrikosų kauliukų aliejus maitina, drėkina ir gydo. Na, o apelsinų eterinis aliejus primins Kalėdas :).

Kaip gaminti?

Visus kietuosius aliejus ir vašką ištirpinkite karšto vandens vonelėje, supilkite skystus aliejus, gerai išmaišykite. Pravėsinkite masę ir įlašinkite eterinį aliejų. Viskas. Telieka supilti į induką.

Aukščiau, mano nuotraukoje, matote geltoną ir rudą balzamus. Geltonasis darytas pagal čia aprašytą receptą tik nekvėpintas. Rudasis pagardintas paprasčiausia kakava.

Skanaus!