Saulė šviečia ir šypsena iki ausų. Dar vakar vyras išvalė langus, tai šiandien gera namuose. Aplink vyksta daug statybų, tad kai užneša dulkėmis, pašvietus saulei nieko nesimato. Na, o atšilus orui iš pakampių į gatves lenda motociklininkai. Sezonas (tas malonusis, nes važinėti galima kiaurus metus) pas mus trumpas, tad norisi pasidžiaugti kuo ilgiau.

Jau pernai žadėjau papasakoti apie savo moto aprangą ir čia nebus kažkoks stiliaus įrašas, tiesiog pasidalinimas mintimis apie realybę, galimybes, kainas, norus.

Pradėkime nuo romantinės pusės. Motociklizmas tikrai atrodo labai žavus. Šoki ant žvėriuko ir lenki į saulėlydį, vėjelis plaukus tik kedena, faina! Na viskas maždaug taip:

Motociklininko apranga | Grožio blogas

Tačiau realybė mažų mažiausiai tokia (žr. dešinę pusę, kur įamžintas vienas jaukaus ir šilto pasivažinėjimo fragmentas):

Ir iš tiesų aš mieste ne kartą esu mačiusi motociklininkų, kurie apsirengę taip, kaip mano parodytuose koliažuose. Deja. Deja, nes tai tas pats, kas nesisegti saugos diržo, žiemą važinėti vasarinėmis padangomis, nesodinti vaiko į specialią kėdutę ir t.t. Gal ir nieko nenutinka, bet supranti, kad sėdi su pridegta cigarete, o aplink tave lyja benzino lietus. Maždaug tas pats :).

Dar įdomiau, kai matau vairuotoją su normalia apranga, vežantį keleivį (dažniausiai mergaitę), kurio nuogi kojų kauliukai (šitas man visada sukelia šiurpą) net iš tolo šviečia, su nuogais keliukais ir geriausiu atveju tik su šalmu (ir tai turbūt tik todėl, kad policija neprikibtų). Pirmu atveju, panašu, kad žmonės tiesiog negalvoja, antru atveju gi supranti, kad vairuotojas jau save saugo, bet keleivis jam nesvarbus. Nes žinokit, ir manęs dažnai klausia, o tai kam tau striukė su apsaugomis, ar spec pirštinės. Tu gi nevairuoji. Net kaip keleivis pernai važiavau vos kelis kartus. Taip, nevairuoju, bet jei mes su vairuotoju čiuošim ant šono per asfaltą, ar jis (asfaltas) prieš tai manęs paprašys vairuotojo pažymėjimo?

Tiesa ta, kad kristi nuo motociklo skauda. Ir nesvarbu ar iš priekio krenti, ar galo 🙂

Ar esu kritusi? Avarinėse situacijose ne, ir tikiuosi to niekada neteks patirti. Bet esu kritusi Slovakijoje, kai kalnuose važiuodami nedideliu greičiu šoniniais krepšiais kliudėme pasislėpusį kelmą. Mocas ant kojos, koja išsukta, kelionę tęsėm su sauja nuskausminamųjų. Kelių apsaugos padėjo išvengt didesnės traumos.

Esu kritusi su stovinčiu motociklu dėl įvairių aplinkybių sumos. Vienas draugas, kuris skeptiškai žiūrėjo į kelių apsaugas irgi neteisingai (šalia griovelio) prisiparkavo mocą, dribtelėjo ir kelionę tęsė nubalnotu žandikauliu (nes jau buvo be šalmo) ir nutarkuotais keliais. Ir čia viskas stovint, apie kritimus judant net nekalbu. Žinoma, kad jokia apranga jūsų neapsaugos tose situacijose, kur žmonės net su saugiausiais automobiliais išsitaško, bet įsivaizduokit kiek mieste kiekvieną dieną nutinka mažyčių incidentų. Kažkas kažkam kamštyje užkišo, nubrozdino buferį, sudaužė lempą, įlenkės sparną, nulenkė veidrodėlį. Kiekvienas toks miniatiūrinis incidentas automobilio vairuotojams sukelia tik irzulį ir laiko gaišatį. Ir tik tieik. O motociklininkui gali tapti lūžiu, smegenų sutrenkimu ar stipriu sumušimu, o gera apranga pajėgi sušvelninti pasekmes. Tik tiek. O tai daug.

Kai jau išsiaiškinome apie tai, kodėl reikia aprangos, tai dar turiu paminėti tą dalyką, kad nėra jos 100% universalios. Taip, yra tokių, kurios atsparios vandeniui, kurios tinka kai karšta, ir kai šalta. Bet vistiek neįmanoma pasirinkti tokios, kurią dėvėti komfortiška būtų visada. Mat jei tenka stovėti prie šviesioforo per karštį, tai vistiek visas žliaugi po tais šarvais, kad ir kokie besiventiliuojantys jie būtų. Kažkur stovėti apskritai yra kančia. Arba tave kepina, arba ant tavęs lyja, o dar visi kitų automobilių išmetamieji produktai trenkia tau į veidą :). Todėl nepykit ant motociklininkų, kurie kamštyje pravažiuoja tarp eilių. Ir jums nauda, nes jie netampa kamščio dalyviais ir nepailgina laukiančiųjų eilės, tiesiog važiuoja ir nuvažiuoja, ir jiems gerai, nes vasarą galima tikrai nustipt, kad ir kaip tai juokingai beskambėtų :).

Na, o mano asmeninė problema yra ta, kad aš didelė moteris :). Ir kai susivelku visus drabužius, tai iš viso atrodau kaip kyborgas milžinas. Ne kažką tas pliusinių gyvenimas 🙂

Taigi, kai oras šaltas, lyja, niūru ir gyvenimas nedžiugina, tai aš velkuosi šiltas kelnes ir “Oxford” striukę, kuri atspari vandeniui ir turi išsegamą pašiltinimą. Ji su alkūnių, nugaros ir pečių apsaugomis. Tai atrodo maždaug taip:

Motociklininko apranga | Grožio blogas

Striukė, beje, vyriška ir su maniškiu turime identiškas, tik jo dydžiu mažesnė :). Pirktos Kmoto.lt, kainavo apie 120 EUR.

Kelnės – second hand, parduotuvė “50ct”, kainavo lyg ir 16 EUR.

Batai – BMW, dėvėtų moto rūbų parduotuvė “Moto Mafija”, kainavo apie 50 EUR. Deja, jau tie batai tokie pagyvenę, kad nebelaiko vandens.

Šiaip teko keliauti per tokius lietus, kad net vandeniui atsparūs rūbai nebepadėdavo. Pamenu, kad prieš porą metų atostogavome Estijoje, kur per 10 dienų tik vieną vienintelę nesušlapome. Ir tik išdžiūni – paukšt liūtis. Per 5 minutes iki triusikų (madingas dabar žodis) šlapias.

Na, o geresniu oru apranga kiek skiriasi ir parodysiu vakarykštį derinuką. Vakar mes išriedėjome naujo (tik praeitą pirmadienį įsigyto) motociklo bandyti. Ratukas nebuvo mažas. Kaip pirmam kartui.

https://www.instagram.com/p/BhUGvBhlaBv/?taken-by=gedvylika

Motociklas neįprastas (mums), kaip sakoma – fotelis. Tai yra kelioninis-kruizinis. Žinote, ne tiek mažai tūkstančių kilometrų teko nukeliauti ant nelabai patogaus enduro tipo žirgelio, tad jau visai nebegėda ir komforto norėti. Dar trūksta kokio televizoriaus, nes kai jau įsipatogini toje sofoje 🙂

Kadangi orų prognozės žadėjo 18 laipsnių šilumos, tai stipriosios ginkluotės netraukiau.

Motociklininko apranga | Grožio blogas

Motociklininko apranga | Grožio blogas

Derinio suvestinė tokia:

Batai – sertifikuoti motociklininkės batai su visomis apsaugomis – “Bike Shop”, 149.90 EUR. Naujutėlaičiai, vakar pirmą kartą bandžiau :).

Džinsai – Moto džinsai su kevlaru (tai reiškia, kad asfaltui iki odos prisibrauti būtų daugiau darbo) ir kelių apsaugomis, second hand parduotuvė “50ct”, 6 EUR. 14 dydis, norėčiau didesnių ir dar labai nervina, kad liemuo žemas.

Džemperis – iš tiesų tai oranžinė suknelė iš “Reserved”, XL dydis, apie 20 EUR.

Striukė – odinė, sertifikuota moto striukė su apsaugomis. “Humana”, Pylimo g., 29 EUR. L dydis. Nepatinka, kad trumpa, ir galėtų būt erdvesnė :).

Neopreninis šalikas – nežinau iš kur :). Gal iš “Kmoto”?

Šalmas – “Nitro”, kainavo iki 100 EUR ir yra šlamštas. Kaip su saugumu nežinau, bet taip viskas su juo švilpia, kad vakar jaučiausi kiek kurtoka. Na, bet užsisakėm aukštesnės klasės baltus gražuolius, tai tikiuosi bus geriau.

Dar buvo pirštinės, kurias pamiršau įamžinti. Odinės, specialios, šiek tiek retro. Pirkome Rietavo turguje po 10 EUR (vyras turi tokias pačias).

Su šia aprangą pirmoje dienos pusėje tikrai buvo labai šalta :). Apskritai, esu pripratusi važinėti motociklais, kurie nebuvo tokie erdvūs, tekdavo prisispausti prie vairuotojo ir gaudavau mažiau vėjo, čia gi atrodo, kad stiklas jam viską praskiria, o tiesiai į mane gūsį suglaudžia :). Daug vietos vėjams.

Tad Ignalinoje sėdėjau apsikabinusi kavą:

Motociklininko apranga | Grožio blogas

Iš tiesų tai dvi kavas vieną po kitos :).

Jei įdomi mano vairuotojo apranga, tai štai ji:

Motociklininko apranga | Grožio blogas

Bataisecond hand, Ukmergės turgus, 10 EUR.

Džinsai – tokie patys kaip mano iš to paties second hand, tik mažesni.

Striukė – odinė, speciali “Oxford”. Iš Kmoto.lt, kainavo 300+ EUR.

Skara – “Aliexpress”.

Šalmas – LS2, irgi ne kažką, greit turėsim vienodus gražuolius.

Tęsiant neromantiškąją dalį, tai dar vienas skaudus dalykas – pasidaryk tu kokią nori šukuoseną, vistiek užteks tik užsidėti šalmą, nusiimti šalmą ir vuolia – ant galvos belekas.

Motociklininko apranga | Grožio blogas

Tai ar yra kažkas tame romantiško ar vieni trūkumai? Yra yra. Jausmas, apie kurį neįmanoma papasakoti. Džiugesys. Adrenalinas. Pamojavimai kitiems motociklininkams, šimtai kilometrų tiesiogine ta žodžio prasme apsikabinus savo meilę, vėjas, saulė ir tokie sustojimai:

Motociklininko apranga | Grožio blogas

Šiemet mes planuojame dar labai daug kilometrų. Tad fyfos vaidinti neišeis, teks gyventi kaip dideliam kyborgui su suplota šukuosena :D.


Kai jūs tylit, man atrodo, kad neskaitot. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.