Drabužių derinių įrašai dažniausiai man yra puiki terpė šiek tiek paplepėti temomis, kurios su paveiksliukais gal ir nesiriša. Bet su nuotraukomis siejuosi aš, o temos su manimi, todėl visuma vistiek apsijungia, ar ne? Win Win, nes apranga sulaukia daug dėmesio ir pasiekiu didesnę auditoriją. Kam tekstai neįdomūs gali apžiūrėti tik drabužius, pakomentuoti, kas patiko ir žinoma, ką visi labiau mėgsta, tik kuklinasi – pakritikuoti, o visi kiti ir pažiūrės, ir paskaitys, ir paplepės.

O tai apie ką plepam? Batus, džinsus, išpardavimus? O gal apie suaugusios moters vietą lietuviškoje darbo rinkoje? Aš tikslingai šios temos neįrašiau į pavadinimą, nes “outfit” tikrai neatstovauja darbo aprangos, nenorėjau klaidinti :). Tai absoliutus laisvalaikio derinys, kuriuo apsivilkusi aš ir į didelį prekybos centrą važiavau šopintis, ir į kavinę pasėdėti užsukau, ir net laiką leidau garaže, kur taisėm “kažką barškančio”. Nes mėgstu jaustis ir patogiai, ir gražiai, kaip žinote, nesu didelė megztinis+džinsai aprangos gerbėja. Taigi rūbai apie laisvalaikį, tekstas apie darbą. Eklektika, nors kita vertus aš galiu sugalvoti, bet 100 darbų, kuriuose galima rengtis ir taip.

Žvilgtelėjau į blogo statistiką ir matau, kad didžiąją skaitytojų dalį sudaro 25-35 metų moterys, mažai atsilieka 35-45 metų amžiaus grupė. Tad mano klausimas yra paprastas, kaip jūs jaučiatės darbo rinkoje? Ar nėra to keisto jausmo, kad būdamas 35+ metų jau nebelabai esi reikalingas? Ypač tais atvejais, kai nesi tokio lygio specialistas, kurį visi griebia net be galvos ar su salota tarpdančiuose, o tiesiog eilinis, vidutinės klasės darbuotojas? Labai gera mokytoja, labai gera gydytoja, labai gera marketingo specialistė, žinoma, darbą gali rasti ir būdama aštuompenkių, jei tik sveikata leidžia, bet juk yra ir tiesiog gerų darbuotojų, tokių aštuntukininkų.

Plus Size Outfit | Grožio blogas

Kodėl užduodu tokius klausimus? Amžius įdomi tema, šiandien yra mano vyro gimtadienis (linkėjimai ir sveikinimai!), tad tokiomis progomis visada šiek tiek pamąstai. Ir dar tiesiog iš kalbos išėjo tada, kai su bendramintėmis apkalbėjome PR agentūrų ir blogerių santykius. Plepėjome apie tai, kodėl vat būna įmonės bendrauja ir bendradarbiauja su blogu, bet į savo įdomiausius renginius nekviečia. Nereprezentatyvi? Per sena? Per stora? Žinau, kad visada subėga daug palaikymo komandos, kuri sako “ne ne, čia ne apie tave, ne ne, tu labai graži”, bet per pastarąsias dienas net su keliomis skirtingomis moterų grupėmis kalbėjau apie amžių ir viskas nukrypdavo tiesiog į darbo rinką, nes daug kas turėjo savo patirties pavydžių. Deja, ta lietuviška patirtis tokia, kad dažnai amžius ar viršsvoris kiša koją. Tiesa, retai kada taip akivaizdžiai, kad galėtum įrodyti diskriminavimą.

Plus Size Outfit | Grožio blogas

Ar aš pati ieškau darbo? Ir taip, ir ne. Mano kontaktų skiltyje visada galite matyti prierašą “mane domina ne tik su blogu susiję reikalai, bet ir įvairūs projektai, nuolatiniai ar laikini darbo pasiūlymai (susiję su rašymu, žiniasklaida, marketingu, elektronine prekyba, internetu), bendradarbiavimo galimybės ir visa kita.” Ir tai tiesa. Mane domina. Aš adminstruoju savo mažą elektroninę parduotuvę, pastarosiomis dienomis apskritai perimu direktorės pareigas ir nesu bedarbė. Tačiau turiu daug laisvo laiko (šį kaip matote puikiai išnaudoju kurdama tinklaraštį) ir jau pradedu norėti iššūkių, nuotykių, pažinčių.

Plus Size Outfit | Grožio blogas

Mano CV nėra toks jau bevertis. Darbo krikštą gavau kelis mėnesius telefonu siūlydama reklamuotis įmonių kataloge. Po to beveik tris metus dirbau vieno IT žurnalo priedo vyr. redaktore bei rašiau straipsnius į pagrindinį leidinį. Vėliau dar beveik porą metų rengiau straipsnius į tą patį žurnalą kaip freelancerė ir buvau leidiniui priklausiusio portalo redaktorė bei praktiškai vienintelė turinio kūrėja. Ko gero būčiau tęsusi, tik kad krizė nušlavė popierinį skaitinį, o jis kartu nusprendė nusinešti ir internetinę versiją. Buvo gaila, bet panirau į kitus darbus.

Su vyru įkūrėme savo įmonę, kuri į pasaulį paleido ne vieną svetainę. Buvau projektų vadovė, ir projektuotoja, ir testuotoja, ir dokumentų tvarkytoja. Beveik metus testavau mokėjimo terminalų vartotojų sąsają ir veikimą, nes jiems kūrėme programinę įrangą, tad šiek tiek esu pažįstama su trumpu ir aiškiu klaidų forminimu. Jau pametu skaičių, kiek metų turiu savo el. parduotuvę, kuri buvo tikras žaidimų laukas. Viskas nuo nulio, kuomet reikėjo ir administruoti, ir kurti, ir ieškoti autorių, ir maketuoti, ir reklamuoti, ir pyktis su spaustuve, ir spręsti visas klientų problemas. Kiek klaidų padaryta! Kiek išmokta! Kiek patirties pasisemta! Ir dabar turiu didelį norą šią perkurti, perdaryti, pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams ir išplėsti. Taigi, man nesvetimi nei klientų suaktyvėjimai pilnaties metu, nei “Photoshop” ar SEO pagrindai, nei įvairios turinio valdymo sistemos.

Kaip matote, patirčių visokių. Ką labiausiai mėgstu – mokytis, ypač kas liečia internetą. Ne viską moku, bet mielai tobulėčiau turėdama kur tas žinias pritaikyti. Ir dar esu lanksti: mėgstu ir moku dirbti namuose, man nebūtinas nuolatinis darbas ar pilnas etatas. Taip pat aš galiu bendradarbiauti įvairiomis formomis, nes moku dirbti ir sau, ir kitiems. Bet vistiek perskaičiusi skelbimus aš dažnai nuleidžiu rankas :).

Plus Size Outfit | Grožio blogas

Kodėl? Nes labai dažnai atrodo, kad skelbimai suformuluoti taip, kad atsakingi žmonės pamatę tavo gimimo datą CV, net nesivargins jo skaityti. Gi viskas ambicingame jauname kolektyve, kuris kaip privalumą vis dar prirašo stalo futbolo stalą, tai kas jau įsileis senutę pas jaunus ir bent jau skelbime ambicingus.

Kokio darbo aš norėčiau? Rašyti blogą, šiaip jau :). Žinoma, aš tą ir darau, bet ne už pinigus. Bent jau ne tokius, kad galėčiau susimokėti Sodrai :). Tiesa, įkrenta kartais šiek tiek linkėjimų nuo banerių ar affiliate nuorodų, galvojat, kad veltui juos dėlioju? Visgi norėtųsi bent lietuviško minimumo :D. Tad rašyti blogą yra svajonė. Ar šiaip rašyti. Taip taip, žinau, darau gramatikos ar stiliaus klaidų, visgi darbo tekstams skiriu daugiau laiko ar nevengiu konsultuotis dėl rašybos. Tačiau mano privalumas tas, kad aš niekada nepritrūkstu įkvėpimo. Tai yra, jo man nereikia. Aš atsisėdu ir rašau, taip kaip kitas atsisėda ir pradeda skaičiuoti darbuotojų atlyginimus. Aš galiu vieną tekstą baigti, kitą pradėti ir taip tęsti visą dieną. Iš dalies net tema nėra labai svarbi. Aš jau minėjau, kad grožio blogą rašyti pradėjau ne todėl, kad man labai patinka kosmetika, o todėl, kad ji lengvai prieinama, nuolat kinta ir be jokių problemų visada turiu neišsenkančią temą kiekvienai dienai. Va ir vežė mane darbas žurnale, nors ten aš atėjau visiškai be patirties bei neišmaniau srities. Žinoma, aš būnu pavargusi, tingi, ir nieko nenoriu veikti, bet tokia būsena ištinka visus.

Dar norėčiau administruoti elektronines parduotuves, įmonių socialinius tinklus, tvarkyti prekių aprašymus, kurti, rašyti, prisidėti prie naujų produktų atsiradimo pasaulyje. Plius man patinka ieškoti informacijos, tad iš tą žinančių žmonių neretai sulaukiu tokių prašymų. Surask tą, parsiųsk aną… Kai man iškyla problema, pvz., susipjauna kompiuterio draiveriai ar  nebeveikia spausdintuvas, aš mėgstu susirasti atsakymus pati, o ne zirzti, kokiam daugiau išmanančiam į ausį.

Esu pareiginga, neprisimenu tokio atvejo, kad būčiau pavėlavusi su darbu. Užtat prisimenu dienas, kuomet buvau portalo redaktorė ir tuo pačiu metu keliavau dviračiu iš Kylio į Paryžių. Tais laikais, kai nebuvo planšečių ir wi-fi kiekvienoje kavinėje. Dirbti stodavom arba McDonald’e (beje, Vokiektijoje jis nesiūlė interneto) su savo mažu kompu, arba eidavome į interneto kavines. Ten žinoma nebūdavo LT kalbos, o įsidiegti nesuteikdavo teisių, tad tekstus rašydavau iš kokio “Delfi” kopijuodama raides. Ir ką, kadangi negalėjau prašyti atostogų, tai sukausi būtent taip ir niekas nepastebėjo, kad esu išvykusi ir jau kelias savaites miegu miesto parkuose arba pakelės medžių guotuose. Nes esu darboholikė ir jei darbas man patinka jis gali nustumti į šoną viską.

Turiu žinoma ir minusų: nevairuoju, esu priklausoma nuo kavos ir nekenčiu prastovų darbe. Tekę susidurti, kuomet tu negali tęsti savo užduoties, kol kažkas kitas savosios nepadaro. Man labai sunku nieko neveikti. Be to negaliu dirbti darbo, kuriuo netikiu. Todėl man sunkiai sekėsi siūlyti reklamuotis kataloge, nes aš tiesiog netikėjau, kad tai įmonėms atneštų realios naudos :).

Plus Size Outfit | Grožio blogas

Pripasakojau apie save, malonu susipažinti, tapom artimesni ir tęskime. Esu didelė skelbimų gerbėja. Ir nuolatos tikrinu NT skelbimus, nors neieškau, kur gyventi, tiesiog toks mano hobis. Kiti mėgstamiausi – darbo. Tad ieškau ar neieškau, aš darbo skelbimus skaitau jau daug metų, beveik nuolatos. Na, o žinant, ką jau išdėsčiau, tai natūralu ir aktualu, kad akis užkimba už tokio varianto:

Realiai, kažkiek suabejočiau dėl savo anglų kalbos žodžiu, nes iš tiesų turiu gana mažai praktikos. Tik kiek kelionėse prireikia. Raštu bendrauti tenka dažniau, galų gale net susirašinėjimo draugų iš užsienio turiu. Bet… Kodėl į skelbimą įtraukta reprezentatyvi išvaizda? Juk man atrodo, kad šiaip savaime suprantama, kad kiekvienas darbdavys (kalbam apie darbus ofisuose, ne laukuose ar statybose, gerai?) tikisi, kad žmogus bus nusiprausęs, tvarkingais drabužiais, nagais, plaukais, tai yra nekels diskomforto savo kolegoms kvapais ar dėmėtomis kelnėmis bei duonos trupiniais ant marškinių. Net jei nedirbi su klientais, gal gi sėdi ten, kur šie užeina. Elementaru. Tačiau, kai reprezentatyvi išvaizda yra pabrėžiama, tai įsivaizduoji sporto klubo administratorę, estetinės klinikos registratorę, “Teleloto” asistentę, bet ne žmogų, kurio veikla bus iš esmės internete ir su informacija bei duomenimis.

Ir galvojate, kad tokių skelbimų mažai? Cha!

Plus Size Outfit | Grožio blogas

Taigi, jei užvakar jūsų trečios eilės pusbrolis užsiminė, kad ieško žmogaus darbui, kuriame įsivaizduotumėte mane, tai prisiminkite. Kaip jau sakiau, aktyviai neieškau, bet esu pasiruošusi imtis iššūkių, o gal tiesiog pagelbėti.  Žmonės kalba, kad savo mintis reikia dėstyti garsiai, nes niekada nežinai, kur yra tinkamos ausys ir ne taip jau retai yra tekę išgirsti “nu kur tu anksčiau buvai?”. Dairausi veiklos. Esu atvira pasiūlymams, visgi, norėdama užbėgti už akių spamui sakau, kad platinti kosmetiką, siūlyti draudimą ir rašyti mokslo darbus tikrai nedomina. Iš konteksto turėtų būti aišku, kad man aktuali įdomi veikla, o ne esu apimta kažkokios desperacijos :). Tačiau klausimas išlieka, mielos moterys (šį kartą diskriminuoju vyrus, žinau žinau), kaip jūs jaučiatės mūsų darbo rinkoje, ar jums lengva keisti darbą, ar lengva grįžti po pertraukos, pvz., vaiko auginimo atostogų?

Derinio suvestinė:

Paltas: “Reserved”, 44 dydis. 69.99 EUR.

Džinsai: “Humana” – +-8 EUR.

Skara: Dėvėtų rūbų parduotuvė “50ct”, 4 EUR.

Kuprinė: rankų darbo. Neįkainuojama.

Apyrankė: “Hape Est 2015”, 10 EUR, pirkta mugėje.

Batai: “Dr. Martens”, pirkti “Vinted”. 50 EUR.

Tunika: Dėvėtų rūbų parduotuvė “50ct”, nauja su etikete, XL dydis, 10.50 EUR.

Auskarai: “Ibero”, 1 EUR.

Nepamirškite, kad darbo tema yra tik viena, o pakabėti galime apie viską! Orą, derinį, second hand, iš kurio didelė dalis mano aprangos ar geriausią kavos vietą mieste! Visi komentarai yra laukiami!


Buvo įdomu? Netylėkite! Nebus grįžtamojo ryšio – neliks ir blogo! Diskusijos ir komentarai, leidžia pajusti, kad skaitote mano tinklaraštį!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais. Užsiprenumeruokite mėnesinį naujienlaiškį! Trys prenumeratoriai kiekvieną mėnesį gaus po atvirlaiškį su linkėjimais!