Partnerio turinys*. Kalbant apie interjero dizainą, galima rinktis iš begalės stilių ir spalvų schemų. Tačiau pastaraisiais metais vis labiau populiarėja neutralusis. Jis yra nesenstantis ir elegantiškas. Be to, suteikiantis galimybę namų savininkams lengvai pridėti asmeninius akcentus. Tačiau kas tiksliai yra neutralus interjero dizainas ir kaip jį pasiekti savo namuose? 

Kas yra neutralus interjero dizainas?

Neutralus interjero dizainas – stilius, kuriame naudojama ribota neutralių spalvų paletė. Pavyzdžiui, smėlio, pilka, balta ir juoda. Šios spalvos naudojamos, siekiant sukurti švarią ir paprastą estetiką. Ji yra ir rami, ir rafinuota. Neutraliuose interjeruose dažnai naudojamos natūralios medžiagos, pavyzdžiui, medis ir akmuo, o tekstūra suteikia vizualinio įdomumo. Visus reikiamus akcentus susikurti neutraliam interjerui rasite www.FormAdore.lt

1. Pasirinkite neutralių spalvų paletę

Pirmoji neutralaus interjero dizaino taisyklė – pasirinkti neutralią spalvų paletę. Tai reiškia, kad reikia išsirinkti kelis smėlio, pilkos, baltos arba juodos atspalvius ir juos nuosekliai naudoti visoje erdvėje. Spalvų schema turėtų būti vientisa ir harmoninga, kurti ramybės ir pusiausvyros pojūtį.

2. Naudokite tekstūrą, kad suteiktumėte vizualinio įdomumo

Kadangi neutraliame interjere trūksta drąsių spalvų, tekstūra tampa dar svarbesnė, kuriant vizualinį įdomumą. Tekstūrą galima suteikti, naudojant audinius, pavyzdžiui, liną, vilną ir medvilnę. Arba natūralias medžiagas, tarkim, medį ir akmenį. Apsvarstykite galimybę pridėti austą kilimėlį arba medinį staliuką, kad erdvė taptų gili ir įdomi.

3. Žaiskite su raštais

Nors neutralūs interjerai paprastai nepasižymi ryškiomis spalvomis, juose vis tiek gali būti raštų. Tačiau svarbu juos naudoti saikingai ir subtiliai. Pagalvokite apie raštuotą pagalvę, dryžuotą kilimą arba geometrines figūras ant meno kūrinio. Svarbiausia, kad raštas būtų santūrus ir papildytų bendrą spalvų paletę.

4. Pridėkite kontrasto

Neutralaus interjero dizaine svarbus kontrastas. Jis sukuria erdvės gylį ir akcentus. Kontrastą galima pasiekti, naudojant šviesias ir tamsias spalvas, taip pat tekstūrą bei raštus. Pavyzdžiui, šviesią sofą derinkite su tamsios spalvos kilimu, o lygias betonines grindis – su šiurkštaus medžio stalu.

5. Išlaikykite paprastumą

Vienas iš pagrindinių neutralaus interjero privalumų yra jo paprastumas. Norint tai pasiekti, svarbu, kad erdvėje nebūtų netvarkos ir būtų vengiama nereikalingų dekoracijų. Laikykitės paprastų, švarių linijų ir rinkitės funkcionalius bei laikui nepavaldžius baldus ir dekorą.

6. Rinkitės natūralias medžiagas

Neutraliuose interjeruose dažnai naudojamos natūralios medžiagos. Pavyzdžiui, medis, akmuo ir linas. Jos suteikia erdvei tekstūros ir šilumos bei sukuria ryšio su gamta jausmą. Apsvarstykite galimybę naudoti medinius baldus, akmens akcentus ir linines užuolaidas.

7. Sluoksniuokite apšvietimą

Apšvietimas yra svarbus bet kokio interjero elementas. Neutraliame dizaine jis ypač reikšmingas. Sluoksniuojant apšvietimą galima sukurti erdvės gylį, išryškinti tekstūrą ir raštą. Derinkite viršutinį apšvietimą, stalinius ir grindų šviestuvus, kad sukurtumėte šiltą bei svetingą atmosferą.

8. Parenkite pagrindinį akcentą

Nors neutralūs interjerai remiasi ribota spalvų palete, tai nereiškia, kad jie turi būti nuobodūs ar be asmeniškumo. Parengę pagrindinį kambario akcentą, pridėsite vizualinio įdomumo ir atkreipsite dėmesį į tam tikrą vietą. Tai galima padaryti pasitelkus meno kūrinį, akį traukiantį šviestuvą arba drąsų baldą.

9. Atsižvelkite į atspalvius

Renkantis neutralias spalvas interjerui, svarbu atsižvelgti į kiekvienos atspalvius. Jie gali būti šilti arba šalti ir turėti įtakos tam, kaip spalva atrodo, esant skirtingam apšvietimui. Būtinai atsižvelkite į atspalvius, kad įsitikintumėte, jog spalvos gerai dera tarpusavyje ir papildo viena kitą erdvėje.

Neutralus interjero dizainas – tai nesenstantis ir rafinuotas stilius, galintis sukurti ramią bei taikią atmosferą namuose. Laikydamiesi šių taisyklių parengsite vientisą bei harmoningą erdvę, kuri bus ir funkcionali, ir graži. Raktas į sėkmę yra paprastumas ir natūralių medžiagų bei tekstūrų grožis.


*Tinklaraščio autorė įsipareigoja neskelbti neetiškų tekstų bei nebendradarbiauti su įmonėmis, kurių vertybės ir požiūris neatitinka.