Tie, kas skaito mano blogą, žino, kad ruošiau naują projektą. Tie, kas skaito akylai, girdėjo, kad tai bus elektroninė atvirukų parduotuvė, gal tik nežinojo, kad tai bus turistinių atvirukų parduotuvė. Tad štai, ji jau veikia ir kviečiu apsilankyti Nebula Makers

O dabar apie viską pamažu. 

Kaip gimė naujos atvirlaiškių parduotuvės idėja

Kiekvienas postcrosser’is, kuris ilgai dalyvauja šiame projekte, o aš dalyvauju 12 metų, žino, kad ten sutiks žmonių su pačiais įvairiausiais pageidavimais. Vienas norės kiškučio, kitas bažnyčios, trečias automobilių, ketvirtas meškučio. Kadaise pas mus tebuvo galima įsigyti turistinių atvirukų, o štai kačiuko ar kiškučio jau reikėjo ieškoti užsimušant. Tada sukūriau favoritepostcard.com, kuri veikė ir tikiuosi veiks. Manęs daug kas prašė pagaminti ir turistinių atvirukų, bet aš laužiausi. Nes tokie atvirlaiškiai, kokius matydavau pašte, man nepatiko, o kitokių neįsivaizduodavau. Be to, sakydavau, kuriu tai ko nėra, o turistinių gi sočiai. Aš pati tokių gauti irgi nemėgstu. 

Tačiau metai bėgo, postcrossing.com nariai vis dažniau nori turistinių vaizdų, pradėjau tokius pirkti ir nesidžiaugiau. Nemėgstu aš laminuoto užbaigimo, nepatinka ir užrašai, o dažniausiai tai jų šriftai. Be to, atsiminiau, kaip smagiai kadaise siuntinėjau lietuviško postcrossing’o forumo kurtus atvirukus su šalies vaizdais – visi jie buvo fotografuoti iš paukščio skrydžio. Iš esmės tie atvirlaiškiai ir buvo vienas įkvėpimo šaltinių. Porą metų brandinau idėją, dar gal metus taupiau įrangai, o tada pasakiau – darom. Darom atskirą, naują, lietuvišką parduotuvę, kuri bus dedikuota tik atvirukams reprezentuojantiems mūsų šalį. Negalvojam ar pirks, nepirks, tiesiog didžiuokimės savo darbu. Ir ji gimė.

Vilnius: atvirukas

Ką reikėjo nuveikti?

Sukurti parduotuvę šiais laikais nėra sudėtinga, bent jau lengviau nei pyragą iškepti. Tačiau savaičių savaites užtrukau ieškodama dizaino, kuris mane tenkintų, būtų minimalus, neapkrautas, be jokiu judančių ir šokinėjančių elementų. Toli standartinių nenuklydau, bet pasimatavau ohohoho kiek. Truko laiko ir susikonfigūruoti viską taip, kad manęs neerzintų, nes jau turiu vieną parduotuvę, kurios sistema varo iš proto. Džiaugiuosi sprendimu turėti abėcėlinį žymų (tagų) puslapį, tad dabar lengvai galima rasti bažnyčių atvirukus, ar vaizdus su senamiesčiu bei visada pagal poreikį papildyti.

Beveik visus tris mėnesius nuo sistemos paleidimo iki parduotuvės pristatymo aš rašiau atvirukų aprašymus. Vakarais po kitų rašymo darbų. Atrodo gi visai trumpi tekstukai, bet kapsčiausi po įvairius faktus gana ilgai. Tad užsukę į parduotuvę galite sužinoti, kada į Vilnių atvažiavo pirmas traukinys, kokioje bažnyčioje tuokėsi Antanas Smetona, kodėl buvo nugriauta Šv. Onos bažnyčios varpinė, kiek laiko jau „statomas“ Nacionalinis stadionas, kiek tiltų eina per Nerį ir kuris vienintelis Vilniuje turi atramas vandenyje. Pardavimų tai nepadidins, bet man smagu turėti projektą su istorijomis.

Žinoma, reikėjo ir atvirukus fotografuoti, tvarkyti nuotraukas, maketuoti. A,i dar ir bepilotės skraidyklės licenciją laikytis.

Čia jau džiaugiuosi, kad turiu pagalbos ir su skraidymu, ir su apdorojimu :). Tiesa, dėl pandemijos ir judėjimo ribojimų šiuo metu daugiausiai atvirukų yra iš Vilniaus, bet ateityje aš norčiau, kad parduotuvėje būtų galima rasti gerokai daugiau miestų, ypač tų, kuriuos didieji leidėjai pamiršta. Esu kilusi iš Ukmergės, bet dar nė karto nemačiau atvirlaiškio su šiuo miestu. Gal kažkiek ir yra, bet turizmo centras, kai aš ten būnu, neveikia. Apleisti ir kiti miestai. 

Žinoma, rimtas darbas yra paskaičiuoti kainodarą. Nors čia gal ne taip ir sudėtinga, nes iš atviruko kainos reikia atimti spaudos kainą, IV veiklos mokesčius, payseros ir paypal mokesčius, pakuotes, hostingo ir domeno kainą ir lieka truputį pelno man už darbą. Paskaičiavau, kad iš to pelno investicijas į foto įrangą pavyks atpirkti, kai parduosiu dvidešimt tūkstančių atvirukų. Tereikia dirbti 🙂 Išlaidų kelionėms iki objektų ir šiaip darbui net neskaičiuoju. Nurašom į hobius. 

Vilniaus geležinkelio stotis: atvirukas

Ir ne postcrosser’iams!

Atvirukais daugiausiai susidomės mainų bendruomenės nariai, tačiau turistiniai vaizdai skirti visiems! Juk tai gali būti puikus suvenyras miesto svečiams, atsiminimas apie aplankytas vietas. Ateityje mąstau teikti paslaugą, kuomet žmogus gali užsisakyti užrašytą atviruką sau ar draugui. Kol kas dar svarstau, kiek tai būtų paklausu. Bet aplankai įdomią vietą, internetu nusiperki atviruką, po kelių dienų jis jau tavo pašto dėžutėje. 

Gal ir kitokių produktų gims. Jau gavau žinutę su klausimu, ar neplanuoju skirtukų gaminti. Hm… Nemanau, kad tai sulauktų daug dėmesio.

Tokia pradžia, o po to bus matyti. Užsukit, palaikykit, jei reikia atvirukų – įsigykit 🙂 O man buvo smagu rašyti apie timpų projektą, dar smagiau apie atvirukus, nes dėl jų prisiverčiame išeiti į lauką ir ieškoti gražių bei įdomių vietų! 

Jei mėgstate atvirukus, tai įsigykite, ta pradžia visada tokia nelengva ir kelianti paniką, kad oooo aaaaa, o jei niekas nepirks, o jei niekam nereikia? Bet aš kaip visada, labiau linkusi bandyti, nei nedaryti. 


Dėmesio: aš kosmetikos produktų neparduodu. 

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama (dėl patogumo šia gaire žymimi visi blogo įrašai).