Ekologija, rankų darbas, šiukšlių perdirbimas, mažesnis vartojimas – tai naujausi mados vėjai. Prisijunkite ir Jūs! Nemokate persiūti drabužių, iš seno gėlių vazono pagaminti naujų lentynų, o iš vyno butelio sukurti šviestuvo? Ir nereikia. Pradėkime nuo pačių paprasčiausių dalykų.

Išmokysiu pasigaminti voką. Kam to reikia, paklausite Jūs. Juk vokas tekainuoja 10 centų. O aš atsakysiu: sutaupysite 10 centų, turėsite nepakartojamą, vienetinį, originalų voką, sunaudosite nebereikalingas medžiangas. Aš susirašinėju, taip pat siunčiu po kelis atvirukus, todėl vokus gaminuosi dažnai.

Ko reikės? Žirklių, klijų arba lipnios juostelės. Su klijais gražiau, su juostele greičiau. Popieriaus. Tiks paprastas baltas kopijavimo lapas, žurnalo puslapis, lankstinukas, žemėlapis, spalvoto popieriaus skiautė. Aš esu įnikusi į žurnalus, todėl mano pavyzdys bus su paprasčiausia žurnalo reklama.

1 žingsnis

Susirandate patinkanti, maždaug A4 dydžio lapą. Dedate ant stalo. Mažiau gražia puse į viršų. Ant jo guldot savo laišką (paveikslėlyje matote atvirukus). Telpa? Lieka dar iš kraštų vietos? Jei ne – ieškokit didesnio lapo. Jei taip – užlenkite ilguosius lapo kraštus kaip paveikslėlyje:

2 žingsnis

O dabar užlenkite trumpesnį kraštą taip, kad jis beveik dengtų laišką:

Tapo jau truputį panašu į voką?

3 žingsnis

O dabar užlenkite likusį kraštą ir įmaukite jį anksčiau užlenktąjį.

4 žingsnis

Vokelis jau pagamintas. Telieka klijais teptelėti visus kraščiukus. Na tuos, kuriuos natūraliai norisi teptelėti. Aš dažniausiai vokų kraštus laminuoju lipnia juostele. Jei popierius slidus ir margas, adreso ant jo neužrašysite. Klijuokite baltus lapelius. Aš naudoju lipdukus, bet galite lipnia juostele ar klijais užklijuoti paprasčiausius lapelius:

5 žingsnis

Pats svarbiausias žingsnis yra užrašyti adresus ir užklijuoti pašto ženklą. Priminsiu: savo adresą rašote kairėje viršuje, gavėjo adresą – dešinėje apačioje, pašto ženklą klijuojate dešinėje viršuje:

Ir dar

Mane gamintis vokus įkvėpė šis suomiškas žemėlapinis džiaugsmas:

O šiandien į pasaulį išleidau tokius: