Na, mieli skaitytojai, ar daug visko prisipirkote parduotuvėse, kurias vakar rekomendavau? Tikiuosi pasidalinsite pirkinių sąrašais! Krepšeliai sukrauti, piniginės išpurtytos ir liko tik sulaukti siuntos! Jei ši keliauja neregistruota, tai jos atvykimas taps malonia staigmena, na o registruotus siuntinius mes galime sekti ir daugiau mažiau numanyti kur gi jie dabar yra.

Prieš 3 (oho!!!) metus aš jums parašiau straipsnelį “Kaip sekti tarptautinę registruotąją pašto siuntą?“. Nežinau ar patikėsite, bet tas tekstas yra vienas iš trijų populiariausių visų laikų venividi.lt įrašų. Siuntos sekimas aktualus ir šiandien. Patikrinau, tą kartą rekomenduota svetainė vis dar veikia, tačiau yra kiek per sudėtinga. Jau drąsiai galiu parekomenduoti ir naują!

Priminsiu, kad registruota siunta yra tokia, kurios numeris prasideda ir baigiasi dvejomis raidėmis. Pvz., RK249408507CN, RN180101011LT, RG769766603DE ir pan. Neapsigaukite, nes kinų pardavėjai kartais mėgsta kišti paprastą skaičių kratinį ir teigti, kad čia sekimo numeris. Šį kodą siuntėjas gauna pašte ir kokiu nors būdu nurodo gavėjui. Jei siuntą siunčia draugas ar giminaitis, tai jis tiesiog gali parašyti koduką, na o pardavėjai jį įrašo žinutėje informuojančioje apie išsiųstą prekę.

Lietuvos vidines siuntas yra lengva sekti Post.lt puslapyje. Lietuvos paštas net turi programėlę Android įrenginiams, kurioje galite įjungti pranešimus apie siuntinio statuso pasikeitimus. Tačiau tikrosios bėdos prasideda su tarptautinėmis siuntomis. Daugelio  lietuviška sistema nerodo kol ši nepasiekia Lietuvos. Ieškodami keliauninkės tematome tokį pranešimą:

Todėl jau priartėjau prie esmės, atradimo ir rekomendacijos. Sekite siuntas svetainėje Packpin.lt.

Žiūrėkite, įrašiusi tą patį koduką, kurio nerado Lietuvos pašto svetainė, aš matau daug daugiau naudingos informacijos:

Matau iš kur išsiųstas paketas, kur jis keliauja, kada pradėjo savo kelionę, taip pat kokius vargšelio etapus jam teko praeiti: atidarytas, uždarytas, persiųstas ir galiausiai išsiųstas. Tiesa, aš jo vis dar laukiu nesulaukiu!

Įrašę savo elektroninio pašto adresą į laukelį virš visos šios kelionės ataskaitos, jūs užsiprenumeruosite laišką, kuris praneš apie statuso pasikeitimą. Todėl nebūtina kas dieną tikrinti kur gi siuntinys, užsuksite tik gavę laišką. Patogu!

Tiesa, nors ši sistema dabar pati patogiausia, tačiau vistiek nėra šimtaprocentinė. Kartais korespondencija elgiasi labai paslaptingai ir jos neranda jokie sekimo įrankiai!

Tikiuosi ši informacija buvo naudinga! Visada laukiu jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar visada galite parašyti laišką nurodytais kontaktais 🙂