Metų skaitymo statistika

Estimated read time 2 min read

Apsisuko metų ratas nuo tada, kai šiukšlynėlyje pradėjau žymėtis kokias knygas skaitau.
Šiek tiek visokios statistikos:
Per metus perskaičiau 109 knygas. Jos mėnesių perspektyvoje išsidėsto taip (pusė pernykščio lapkričio pripliusuota prie pusės šių metų):
skaitymo_grafikas
Paskaičiavusi gavau, kad vieną knygą perskaičiau vidutiniškai per 3,38 dienos. Viena knygą vidutiniškai sudarė 373,17 puslapių.

Metų knygų penketukas:
5. Haruki Murakami “Mylimoji Sputnik”;
4. Venediktas Jerofejevas “Maskva – Petuškai”;
3. John Fowles “Magas”;
2. Anna Gavalda “Tiesiog drauge”;
1. Mario Vargas Llosa “Bjaurios mergiotės išdaigos”.

Atskiro paminėjimo vertos:
Carmen Laforet “Nada” – už nuotaiką;
Emilija Bronte “Vėtrų kalnas” – nes vertą perskaityti knygą, kurios veikėjai ir siužetas linksniuojami daugelyje kitų knygų;
John Irving “Naujojo Hampšyro viešbutis” – nes tai berods labiausiai patikusi Irvingo knyga;
Charles Bukowski “Skaitalas” – nes labai juokinga;
Ričardas Gavelis “Vilniaus džiazas” – paliko įspūdį;
Michail Bulgakov “Meistras ir Margarita” – nes turbūt ir aiškint nieko neverta

Vos prisiverčiau perskaityti:
Irvine Welsh “Traukinių žymėjimas”;
Alexander McCall Smith “Draugai, mylimieji, šokoladas” ;
Gordon Dahlquist “Sapnų valgytojų stiklo knygos”;
Francas Baueris “Stalinas ir Ana”;
Andreas Welter “Kai vyrai daro tai, ko nori moterys”.

Metų nusivylimas – Isabel Allende “Visos mūsų dienos” – po šios knygos nebemiela man rašytoja. Gerai, kad iki tol beveik viską sugraužusi buvau.

Rašytojai atradimai:
Kurt Vonnegut – perskaičiau viską kas lietuviška;
Charles Bukowski – tiesiog atradimas;
Anna Gavalda – labai šilta.

Taip ir neįveikiau, nors sąžiningai bandžiau:
Jurga Ivanauskaitė “Sapnų nublokšti”;
Jaroslav Hašek “Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai pasauliniame kare”;
Borisas Pasternakas “Daktaras Živaga”
Va taip va. Skaitom toliau?

Total
0
Shares

16Comments

Add yours
 1. 1
  vyr

  tai ko čia taip su Šveiku nesigavo? Per subtilus jumoras? 🙂 Buvo kažkur sutrumpintas variantas lietuviškai… Beje, knyga kaip ir nebaigta kiek suprantu. O šiaip na ir skaitymo tempai merginos pagirtina pagirtina.

 2. 2
  Salomėja

  Subtilų jumorą aš užčiuopt moku ir nesakyčiau, kad nepatiko man, vistik pradžią paskaičiau, dar šiek tiek audiobooko paklausiau, bet… Kankintis su tiek puslapių nuobodaus teksto negaliu, kad ir koks tas humoras ten geras būtų jis pateiktas man nepriimtina forma. O tempai… Visada greitai skaitydavau. O kad 300+psl per 3 dienas (kaip rodo vidurkiai) visiškai nedaug įsitikinau universitete, prieš kolius gi dar ne tiek paskutinę naktį perskaitydavom. Be to aš nežiūriu televizoriaus.

 3. 3
  vyr

  dėl subtilaus jumoro aš pajuokavau, kiek pamenu ten subtiliai arkliškas. Skaičiau labai seniai, dar vaikystėje ir pamenu kad labai patiko. Skaityčiau dar kartą. O štai to pačio Hašeko “Salamandros” tai jau kiek kitoks skaitymas, galima būtų ir prie nuobodaus teksto priskirti.

 4. 4
  Salomėja

  Na šveikas tikrai prie subtlilių man. Bet storo dėdulės aiškinimų ilgėliausių gal atsisakysiu:)).

 5. 5
  Vaidotas

  Na bet ir žiurkė esi (knygų turėjau omenyje). Pavydžiu, nes man taip greitai neina skaityti. O šiaip, visada paskaitau tą vietą “Aš manau” ir ne visada “oficialiai”. Va taip va. Skaitom toliau!!!
  P.S. I ♥ this blog

 6. 6
  Salomėja

  Oficialiai yra leidėjų pateikiama knygos anotacija, tam kad kada nors vėliau aš atsiminčiau apie ką ta knyga buvo, nes viršeliai keičiasi sulyg naujais leidimais, pavadinimai pasimiršta…. O “aš manau” tai jau tam, kad atsiminčiau ar ji man patiko:).
  Ir ačiū:)

 7. 7
  Kamanėė

  Dėl Gavaldos visiškai sutinku. Skaičiau tris jos knygas, visos tiesiog nepakartojamos!!!
  Beje, dėl Ivanauskaitės – Sapnų Nublokšti buvo vienintelė jos knyga , kurią perskaičiau nuo pradžios iki galo. Nu neįdomu ir viskas. Bandžiau Placebą, bet ar pabaigiau – nebeatsimenu, tai matyt ne..
  O “Bjaurios mergiotės išdaigas” dabar vartau 🙂

 8. 9
  Rokas Arbušis

  net žandikaulis atvipo…
  o Šveikas ir man pasirodė per nuobodus. bet gal reikia perskaityti, nes visi aplink bus skaitę ir negalėsiu diskutuoti…:)

 9. 10
  Salomėja

  Chi. Valdyk situaciją, pakeisk diskusijos temą įdomesne ir nereiks Šveiko skaityt:). Aš savo egzempliorių pardaviau. Yra geras puslapis sena.lt, kuriame galima nusikratyti knygomis, kurių niekada neskaitysiu ir įsigyti kitų :).

 10. 11
  pa_radize

  jo, tempai įspūdingi 🙂 o realiai atsimeni paskui, apie ką skaitei? 🙂

 11. 12
  Salomėja

  Dabar kai jau skaitau mažiau tai atsimenu. Šitas blogas irgi padeda. Po to kai ėmiau užsirašinėti kokią knygą perskaičiau, jos nugarėlės info ir savo komentarą tai labai mikliai atsimenu apie ką. Seniau pamiršdavau pavadinimus, viršeliu, autoriu ir nepastebėdavau, kaip kelintą kartą pasiimdauvau iš bibliotekos 🙂

 12. 13
  RasaTokia

  Sveika, nu tiesiog man pasidare idomu kaip komentuosi mano perskaitytas knygas… tiesiog fenomenas, radau tik viena knyga,kuria turiu ir ji eileje stovi…o skaitau as daug.Grazus blogas. Dekui uz atradimus. pasidomesiu. O uz visa malonuma, kai skaiciau ir dziaugiausi, padovanosiu tau savo atradima, knyga ,kuri ,mane gerokai supurte, bet jutau labai dideli malonuma ja skaitydama. Tai Andrei Makine
  Prancūziškas testamentas .. enjoy!

 13. 14
  Dori

  “Šveiko” ir man nepavyko įveikti 🙂 iš 600psl įveikiau gal 400 ir taip per prievartą. kadanors reikės užbaigti vistiek, nes gaila po tiek kančių numesti.

 14. 15
  la Tulipe

  Oho, aš tiek knygų jokiais būdais neįveikiu per metus. Man gaunasi kažkur tik pusė tiek.
  Tikiuosi, kad rašysi dar ne vienerius metus, nes labai patinka kartais paskaitinėt 🙂

 15. 16
  Salomėja

  Nežinau ir aš ar tiek perskaitysiu per šiuos metus. Nes dabar turiu jau 98 įveiktas, o mano atskaitos taškas yra lapkričio pradžia. Kadangi rugsėjį skaityt neturėsiu laiko, tai spėju pirmų statistikos vedimo metų rekordo nepagerinsiu:) O ir nesistengiu. Tiesiog skaitau.

+ Leave a Comment