Kopijuoti yra žiauriai madinga. Kopijuojame metų iššūkius, metų apžvalgų formas, net kitų blogų įrašų struktūrą (neseniai pastebėjau, kad esu baisiai apsikopijavusi su su savo įrašų numeracijos būdais bei aprašymų struktūra). Ir aš nusprendžiau būti tokia, kaip visi. Mano metų pastebėjimai!
Metų amžinasis ratas: gi vis dar gajus mitas, kad mokykloje rekomenduotos-privalomos knygos yra tobulas gėris. Taip pat ir tie šimtasknygųkuriasprivalaiperskaitytiikiateispasauliopabaiga sąrašai. Nes tik neduokdie pasakysi, kad tau nepatiko, koks klaaaaaaasikas. Tuoj visi sulėks paprotinti. Ir neduokdie pasakysi, kad patiko kokia bobelka rašanti apie žudynes ar meilę. Tuoj visi numos ranka į tą vištą skaitytoją :). Beje, dažnu atveju tie mosuotojai būna nė neskaitę. Tarkim numoja ranka į Marininą, o nė vienos knygelkos neatsivertė. Aš pvz., pakęsti negaliu Coelho, bet bent jau skaičiau 3 knygas (nes vienos gi neužtenka neapykantai nustatyti).
Amžinasis ratas yra protinimas ir aiškinimas, kaip žmogus turi suprasti vieną ar kitą knygą. O kur minties laisvė ir pradinio įsipareigojimo nebuvimas?
Metų leidykla: “Obuolys”. Knygų turiu neįtikėtinai mažai, tos pačios iš klasikos srities. Bet užtatai žinau viską ką leidžia. Feisbuke, paprastu ir elektroniniu paštu po tris kartus per dieną. Feisbuke skaitau visas leidyklas, bet tie kiti būdai man mistika. Nepamenu, kad kada registravausi tokiam srautui naujienlaiškių.
Metų knygos: “Alma littera” asortimentas. Kiekviename žurnale, beveik kiekviename mano skaitomame knygų tinklaraštyje, visur-daug-be saiko-tos pačios visada knygos pristatomos ir aptariamos, ir liaupsinamos. Ir atrodo, kad skoniai gal ir visų skirtingi, bet na būtinai visi skaito knygas iš dešimtuko-penketuko ir taip supanašėja savo skoniu.
Metų nusivylimas: gadinami knygynai. Pvz., Gedo prospekte vieną sukergė su ta nesąmoninga popierinių puodelių kavine, tai net nebejauku užeiti. Bet nors darbo laikas ilgas 🙂
Metų atradimas: elektroninės knygos.
Skaitykim, mielieji! Gerų jums metų ir daug knygų!