Mats Strandberg, Sara B. Elfgren “Ratas”, “Ugnis”, “The Key”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Aš negaliu apie šias knygas kalbėti atskirai, nes man jos yra viena bendra istorija. Kur viena dalis baigiasi, ten kita prasideda, aš skaičiau visas iš eilės, todėl man jau sunkoka atskirti, kurioje buvo kuris skyrius.

Ši serija yra skirta paaugliams, tačiau mūsų šalyje buvo kilęs kažkoks skandaliukas, kuomet jos neleido priskirti prie jaunimo skaitinių. Neįsivaizduoju kodėl. Žinoma, aš jau esu tetulytė, dvigubai vyresnė už personažus, todėl, gal viskas kiek kitaip atrodo, bet nelabai suprantu, kas toje knygoje galėtų traumuoti šešiolikmetį. Istorija pasakoja apie 6 merginas, kurios pasirodo yra raganos ir turės išgelbėti pasaulį nuo demonų. Jos visos yra labai skirtingos: vienišos depresiją sergančios mamos uždara, stambi dukra; auksinio jaunimėlio atstovė iš aukšto žiūrinti į kitus; mitybos sutrikimų turinti mergaitė; moksliukė, pusiau iranietė; gražuolė iš probleminės šeimos; socialinių bėdų turinti neformalė. Ir štai čia visas knygų įdomumas, kad tokia skirtinga puokštė merginų turi tarpusavyje bendradarbiauti. O šalia dar pavojai. Meilė. Mirtys. Kas galėjo šokiruoti komisiją? Tai, kad knyga prasideda mirtimi? Tai, kad kelios merginos yra homoseksualios, o gal tai, kad 17 metų jaunuoliai mylisi ir rūko žolę? Ehm, gal reiktų kartais iš kabineto išeiti. Tik tiek.

Taigi, mane ši knyga įtraukė žaibiškai. Puslapių daug, bet vis verčiau verčiau verčiau. Nes čia kaip serialas “Gossip Girl” (taip, vienas iš nedaugelio, kuriuos esu mačiusi). Daug jaunimo intrigėlių, patyčių, tarpusavio nesutarimų, minėtų socialinių bėdų, santykių su tėvais ir savimi, meilių, stilingų drabužių, o čia dar lygiagrečiai eina ir ta magiškoji linija. Pasaulį kažkaip išgelbėti reikės, o nei savos galios aiškios (pas visas merginas skirtingos, pvz., viena gali tapti nematoma, kita skaityti mintis ir t.t.), nei dirbti komandoje pavyksta, nei priešas gerai žinomas.

Knygos kalba nėra skurdi ir tikrai rekomenduoju tiems, kas mėgsta magiją ir “Liežuvautojos” tipo aplinką, kurį šį kartą Švedijos merdinčiame miestelyje.

Gairės sau: KPS: 760+568+472 Kb 2018 11 03

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Mano parduodamos knygos

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/