Marie Lu “Warcross. Virtualiosios realybės žaidimas”, “WildCard”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Marie Lu aš jau pažįstu iš serijos “Legenda” (rašiau birželį ir liepą). Tai buvo knygos šiek tiek panašios į “Divergentę” ar “Bado žaidynes”. Mėgstu. Taip pat aš labai myliu istorijas apie virtualius pasaulius. Pirmoji tokia skaityta buvo Lukjanenko “Atspindžių labirintas”, kuriai įtaką tikrai padarė Cline “Ready Player One”. Abi šias knygas vienija tai, kad veikėjai gali užsidėti specialius virtualius akinius ir patekti į kitą pasaulį, kuriame galima žaisti, gyventi, mokytis, mylėti ir t.t. “Warcross” aprašymas pasirodė į tą pusę, tad griebiau, gavau, tą pačią dieną perskaičiau ir ėjau antros dalies pirkti.

“Warcross” – žaidimas vykstantis virtualioje erdvėje. Taisyklės paprastos – dvi komandos siunčiamos į netikrą pasaulį, kuriame turi atimti iš kitos deimantą. Viskas. Tačiau žaidimas toks svarbus realiame pasaulyje, kad aplink jį sukasi verslai, vyksta čempionatai, yra žvaigždžių komandos, dideli pinigai ir pan. Nusikelti į tokį pasaulį, žinoma, padeda akiniai arba specialūs lęšiai. Ir jie skirti ne tik žaisti, bet ir papildyti realybę. Pvz., baltas ligoninės koridorius gali tapti pasakų pasauliu. Alzheimeriu sergantys žmonės įsirašyti savo prisiminimus ir dar daug kitų galimybių, be kurių žmonės nebemoka gyventi, kaip mes nebemokėtume, jei dingtų internetas.  Taip aš trumpai nusakiau, kokiame pasaulyje vyksta veiksmas, o dabar apie jį patį.

Erika Čen, vargšė premijų medžiotoja ir hakerė per “Warcross” žaidynių atidarymą į jį įsilaužia norėdama šį tą pavogti ir netyčia pasirodo visam veiksmą stebinčiam pasauliui. Kuomet galvoja, kad jau šakės, sulaukia skambučio iš “Warcross” įkūrėjo, kuris pasiūlo darbą sumedžioti kitą hakerį ir mergina tampa elitine žaidėja, patenka į tą prabangų pasaulį, kurį visi stebi dieną naktį. Tokia pradžia. O tada veiksmas lekia, skuba, prasideda žaidynės, atsiranda draugai, priešai, hakeriai, nelegalusis pasaulis… ir netikėta pabaiga, kurioje niekas nepaaiškinta ir todėl bėgau pirkti kitos dalies.

“WildCard” yra labiau ištęsta ir jei pirmosios dalies istorija tokia pramoginė, daugiau apie žaidimą ir mažiau apie priešus, tai pastarojoje knygoje jau atsiranda realūs pavojai visai žmonijai ir draugų būrys turi rasti išeitį iš visos knebeklės. Negaliu daug kalbėti, nes prispoilinčiau pirmą dalį, bet jei mėgstate tokio tipo fantastiką, nematau, kodėl turėtų nepatikti ši knyga. Tiesa, ir ji yra orientuota į kiek jaunesnę auditoriją.

Gairės sau: KPS: 384+352 Kbe 2018 11 30

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Mano parduodamos knygos

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/