[2021-12-01] Šį kartą daug nerašysiu. Jaučiuosi pervargusi. Poilsio nenusimato. Taip ir gyvenam. Nors iš tiesų viskas neblogai. Tik va, apibendrinti lapkritį gana sunku, nes nesu tikra ar viską pamenu.

Pradėkim nuo to, kad Gedas nupirko šiaurietiško ėjimo lazdas ir nusprendėme daugiau vaikščioti. Pavyksta tik dalinai. Ir daugiausiai koją pakiša ne tingumas, bet net nežinau… Atrodo, kad jau kai baigi visus darbus ir devynios ateina, o lauke tamsu, šalta, net iki lovos nusivilkt sunku ir kažkaip pasirenki pižamą nei tai, kas už lango.

Tačiau visus tuos kartus, kada išėjome, buvo smagu.

Dar viena gera lapkričio žinia – paankstino trečią skiepą nuo COVID-19 ir woohoo, nebereikia laukti šešių mėnesių. Tai iš karto užsiregistravom. Jei kam įdomi patirtis, tai pirmi skiepai buvo su Zeneka, po kurios pirmą kartą purtė tipinis gripas, antrą kažkas panašaus, bet lengviau. Trečiasis – Pfizer. Savijauta nebuvo tokia bloga kaip pirmą kartą. Nei purtymų, nei temperatūrų. Tačiau kelias dienas jautėsi toks tarsi apsvaigimas, koks būna sergant sloga, tik be slogos. Na ir dūrio vietoje turiu raudoną, nemenką šiltą dėmę, kuri kartais niežti. Gyvent galima. Kitas kartas turbūt vasarą. Kažkaip džiaugiuosi, kad kol kas valstybė tuos skiepus kompensuoja, nes vėliau, kai jau pandemija bus apmalšinta, įtariu, teks savo lėšomis atsinaujinti.

Lapkritį ir vėl daug dirbau su atvirukais. Kadangi pirkau reklamos, o ir Kalėdoms visi ruošiasi, tai parduotuvėje buvo pats darbymetis. Būčiau samdomas darbuotojas – pasidžiaugčiau, kad Kalėdinę premiją gausiu. Bet kadangi nesu, tai žinau, kad nuo gruodžio vidurio ir sausį pirkimai sustos, tad viską, ką pavyko sukaupti, reikia išdalinti per kelis mėnesius, deja, o ne Ferarį pirkti.

Turiu ir rimtą bėdą. Baigėsi popierius, ant kurio spausdinu atvirukus. Spaustuvės tiekėjai mini kažką apie kovą. Kodėl taip nutiko? Pažįstami iš knygų leidyklų kalba, kad yra visuotinis popieriaus trūkumas Europoje ir dėl to dideli vėlavimai. Sklando gandai, kad kinai visų savo produktų pakuotes keičia į popierines, tad visa rinka sumesta ten. Kaip yra iš tiesų, nežinau, bet popieriaus nebėra. O produktai išparduoti. Uždaryt parduotuvę? Ieškot alternatyvų? Pasirinkau šitą variantą.

Faktas, kad aš nenoriu kreidinio popieriaus, kuris yra slidus ir ant jo nefaina rašyti geliniais rašikliais. Tokio galima gauti, ant tokio kiti spausdinasi ir vargo nemato. Tačiau aš matau. Tad spaustuvė pasiūlė 100% perdirbtą popierių. Ir pati idėja morališkai man patinka.

Pasigaminom pavyzdžius. Visai neblogai, tačiau aš… šiku į batą, kad klientams nepatiks vien dėl „kitaip“. Popierius, kiek įmanoma išmatuoti su slankmačiu – tokio paties storio kaip mūsų įprastas kartonas. Naujoko svoris – 350gsm ir jo kvadratas sveria visu 100g daugiau nei mūsų įprastas kartonas. Taigi, tas pats storis, gana ženliai sunkesnis, bet tai nėra kartonas. Tad jausmas kiek kitoks. Aš esu čiupinėjus perdirbto popieriaus atvirlaiškių, kad ir iš „Čia tu?“ ar BWpostcards, gautų per postcrossingą ir man patinka. Ir tas naujas pavyzdys patinka, nes yra baltas, matinis, faina ant jo rašyti. Bet kaip sakiau, tai ne kartonas ir čiupinėjant jaučiasi, ir aš bijau, kad tie, kurie prie jo priprato bus nepatenkinti, nepaisant ekologinio privalumo. Bet gi sakiau reikia mažiau bijoti, ane?

Tad kol kas turiu planų laukti įprastojo kartono, bet kad nebūtų parduotuvė tuščia po švenčių, leisiu naujienas ant perdirbto popieriaus ir pažiūrėsim kaip kas. O naujienų tai turėsiu nuostabių, pvz., paruošiau penkis botaninius atvirukus. Kelis japoniško stiliaus piešinius. Vieną atviruką visiško minimalizmo gerbėjams ir t.t. Tad kai pasakoju apie darbą, tai ne tik užsakymus renku ir nešu į paštą, bet ir dirbu prie naujienų, kuriu lipdukų maketus (bus bent šeši nauji!). Taip pat iš karto išduosiu, kad pasiūlysiu produktų skrebinimo (scrapbooking) gerbėjams. Mano planas paverst favoritepostcard.com full time job lyg ir einasi kryptingai neblogai, jei ne tokie triukai, kaip su popieriumi ir tai, kad sunkiai spėju įgyvendinti idėjas.

Kas dar nutiko lapkritį? Buvo Black Friday arba prisipirkime, ko nereikia fiesta. Kur paslydau? Iš to ko laukiau ir reikėjo, tai prisipirkau virtualių dalykų darbui. Zalando nusipirkau apatinių ir pižamą. Beje, klaikiai per didelę, nes pasiėmiau XXL, galvoju gi dydžiu didesnė bus fainiau miegot. Bet kadangi nuo pavasario esu grįžus į normalų XL (-5kg, ko nelabai matosi, kai sveri 85+), o ten gal didintas dydis, tai paskendau. Na, bet negrąžinau, viršus miegot tinka, o apačią prašysiu vyro susiaurint. Tada dar Eurokos pagriebiau kelis kosmetikos produktus, dovanėlę ir viskas. Esu nusižiūrėjus porą dalykėlių dovanoms pas mažuosius verslininkus, bet iš pricipo pas juos per BF nepirkau, nes iš savo pačios patirties žinau, kad akcijos rengiamos dėl spaudimo, noro šiek tiek privilioti klientų, bet iš tas nuolaidų darymas skausmingas. Tad reiks per ateinančias porą savaičių viską susirankioti.

Kitas smagus dalykas, kad Gedas pagaliau įvykdė savo kelių metų projektą (dar prieš porą metų Kalėdų senelis nuo manes nešė tam tikras detales) ir pagamino CNC mašiną. Tai čia tokios frezavimo staklės, kur jei lazeriu galima perpjauti ar graviruoti, tai su jomis galima frezuoti plokštumas. Random paveiksliukas įsivaizdavimui, ką daro. Na ir pirmasis dirbinys, po n bandymų ir broko – išpildyta mano vizija.

O jis skambėjo maždaug taip – man reikia plokščios pieštukinės, ar tai organaizerio, į kurį galėčiau paguldyti apie 5 turšinukus/pieštukus, kuriuos nuolat naudoju savo kasdienybėje. Tada pasakojau, kol projektavo iki kol vizualizavom mano idėją ir ši jos gimė produktas.

Na, tai lyg ir tiek, kaip ir sakiau, šį kartą trumpai apie aktualijas.

Na ir gera žinia, kad jau gruodis ir galima atplėšti advento kalendorių. Darbų prasme nujaučiu, kad gruodis bus laaaaaabai smarkiai ramesnis (deja), tad bus galima užsiimti kūryba bei dovanų paieškomis. Nors labai mėgstu dovanoti, tam visgi, yra žmonių, kuriems man visada labai sunku kažką išrinkti, tad jei netingite pasidalinti, ką dovanosite vyrukams, nesvarbu, ar jie broliai, tėčiai ar kolegos, labai lauksiu!


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.