[2022 05 25] Aš žinau, kad šį blogą skaito santykinai mažai garbanių. Tačiau man ši tema visada labai įdomi, nes aš, kaip ir daugelis garbanotų plaukų savininkų, vis bandau atrasti tinkamą rutiną, gerus produktus ir padaryti tas garbanas tokias, kokių pavydi tiesiaplaukės. Nes iš patirties žinau, kad moterys tiesiais plaukais svajoja apie tokias garbanas, kokos yra reklamose, filmuose ir t.t., bet ne tokias, su kuriomis mes bandome susitvarkyti realiame gyvenime, kai reikia suvaldyti pūtimąsi, kai vienoje galvos pusėje garbanos vienokios, o kitoje kitokios, kai antrą dieną nepavyksta susitvarkyti vaizdo ir t.t. Taigi, aš ieškau, bandau ir dalinuosi.

Šį kartą nusprendžiau pasidalinti ne konkrečių produktų rekomendacijomis, o vietų, kuriose didelis pasirinkimas garbanėmis.

Iherb.com

Ši parduotuvė nėra skirta garbanėms, tačiau turi tikrai daug joms skirtų produktų. Štai paskutinis mano užsakymas:

Iherb.com yra amerikietiška parduotuvė. Galite panaudoti mano kodą MEJ139 5% nuolaidai. Siuntimas kainuoja apie 4 EUR arba nieko, jei perkate už didesnę sumą. Muitai įskaičiuoti. Užtrunka apie savaitę dvi.

Saricurls.de

Saricurls.de – mano kartą jau minėta vokiška parduotuvė, kurios asortimentą daugiausiai sudaro garbanotų plaukų priežiūros priemonės. Įdomesnės, nematytos, daug. Viskas patogiai suskirstyta į kategorijas, produktai aprašyti, tik rinkis!

Siuntimas kainuoja apie 10 EUR ir yra gana ilgas, užtruko gal dešimt dienų. Siuntė per DHL, kurį po to perima Itella.

Noharsh.lt

Taip pat ne kartą jau minėta parduotuvė. Šį kartą lietuviška. Produktų pas juos gal ir nėra labai daug, tačiau visi skirti garbanėms, man patinka kiek išsamesni aprašymai nei kad ant pakuočių ir patarimai kaip ką naudoti. Apsipirkinėjau ne vieną kartą, į paštomatą produktai atkeliauja per porą dienų.

Wonder.lt

Dar viena lietuviška specializuota parduotuvė. Jos dar nespėjau išbandyti, tačiau tai, ką matau asortimente man patinka. Labai patogiai suskirstytos priemonės pagal paskirtį, plaukų tipą ir t.t. Kai paskutinį kartą žiūrėjau dar nebuvo produktų sudėčių, perdaviau šią pastabą reklamuojančiai influenserei, ji sakė pasiųs žinią toliau ir dabar matau, kad situacija ištaisyta. Parduotuvę tikrai išmėginsiu, kai jau pribręsiu naujam priemonių užsakymui.

Štai tokios pagrindinės vietos, kur perku ar planuoju pirkti produktus. Taip pat turiu keletą labai paprastų patarimų/priminimų perimtų iš garbanotos merginos metodų ir pasiteisinusių praktikoje. Beje, apie žymųjį garbanotos merginos metodą gana išsamiai pasakojama šiame Wonder.lt blogo įraše.

Nebijokite plaunančių kondicionierių. Tai gana neįprasta priemonė, daug kam atrodo, kad plaukai bus nešvarūs ir t.t. Tačiau tokia priemonė yra kažkas panašaus į seniau populiarius 2 in 1 šampūnus. Lengvai plauna ir koncionuoja.

Tepdamos kondicionierių spyruokliuokit/gniaužykit plaukus. Aš seniau imdavau saują kondicionieriaus arba kaukės ir tiesiog delnais ištepdavau visus arba dalį plaukų. Dabar gi išmokau, kad reikia nulenkti galvą, į saują imti priemonės ir gniaužyti plaukus iš apačios į viršų, panašiai, kaip ir daugelis darome su formavimo priemonėmis. Jei neaiškiai papasakojau, tai procesą galima pamatyti vienos iš minėtų parduotuvių ig video. Būtent toks procesas man padeda suformuoti išraiškingesnes garbanas.

Nebijokite naudoti gelių. Aš seniau tokio produkto beveik nenaudojau, nes asocijavosi tik su tomis pigiomis spalvotomis žele iš apatinių kosmetikos parduotuvių lentynų. Tačiau garbanėms dabar yra labai daug gelių, kurie ne tik nedžiovina, bet ir drėkina, padeda pasidaryti blizgias ir spyruokliuojančias bangas, o visas kietumas ir šlapias efektas išsigniaužo, kai plaukai 100% išdžiūva.

Jei plaukus džiovinate natūraliai, tai nelieskite jų iki kol taps sausi. Man šis patarimas labai sunkus, nes aš mėgstu vis paliesti plaukus, tada pagniaužyti ir t.t. Bet dažniausiai visa tai pakenkia bangų frormavimuisi, ypač jei formuota su geliu. Tad geriau neliesti, o „crunchy“ efektą išgniaužyti, kai plaukai tikrai sausi. Patikėkit, rezultatas daug geresnis.

Lietuvoje aš jau mokėjau susitvarkti taip, kad net jaučiau džiaugsmą žiūrėdama į veidrodyje. Nežinau, kas čia Ispanijoje, kur leidžiu kelias savaites, per klimatas, bet atrodo, kad neveikia niekas ir vaikštau pasipūtusiais fryzzy plaukais, nors naudojų tą patį ir taip pat 😀


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.