Kur įsigyti lietuviškų elektroninių knygų?

Estimated read time 2 min read

Elektroninių knygų skaityklės sparčiai pinga, tobulėja ir populiarėja. Žinau bent penkis žmones (kartu su savimi), kuriems šiais metais Kalėdų senelis atnešė tokį įrenginį. Ir bent trys manęs klausė, o kur gi gauti tų elektroninių knygų. Dažniausias interneto bendruomenės pasiūlymas yra parsisiųsti iš kokios nors linkomanijos. Šis mano tekstukas nebus apie piratavimą bei moralinius jo pliusus ir minusus. Šis įrašas apie tai, kur gi galima legaliai įsigyti lietuviškų elektroninių knygų.

Papildyta 2023 liepą. Šis įrašas labai senas, tačiau vis dar nuolatos skaitomas, todėl suprantu, kad aktualumo neprarado. Dalis žemiau išvardintų knygynų nebeveikia, tad trumpas atnaujinimas:

Antanukas.lt – viena naujausių el. knygų svetainių. Tai prenumeratos puslapis, kur už tam tikrą sumą per mėnesį galite skaityti (ir klausyti) visas jų knygas, o taip pat ir nusipirkti jei prenumeratos forma jums nepatinka. 

Baltoslankos.lt – daug elektroninių knygų. Pačios leidyklos – už itin gerą kainą, bet jie parduoda ne tiks savo leistus kūrinius. 

Ko gero pati seniausia e-knygų parduotuvė yra skaityklė.lt.

Skaitykle.lt parduotuvėje knygas įsigyti galite EPUB (tinka daugybei įrenginių), MOBI (skirti “Kindle” skaityklėms) ir išmaniesiems telefonams skirtais formatais. Apsilankykite ir nemokamų knygų skyrelyje, puiki galimybė išbandyti elektroninius leidinius neišleidus nė cento.

Žvilgtelėkime į kitą apie pusę tūkstančio knygų siūlantį knygyną knygute.lt.

Šioje internetinėje parduotuvėje dominuoja leidyklų “Eridanas” ir “Svajonių knygos” leidiniai. Tad pirmyn fantastikos ir meilės gerbėjai! Knygute.lt parduota EPUB ir PDF formato knygas.

Minėti du knygynai gyvuoja jau senokai, tačiau turime ir du naujokus. Elektronines knygas pradėjo pardavinėti ir knygos.lt.

Čia kol kas galima nusipirkti tik 43 knygas EPUB formatu, tačiau knygyno atstovai žada dar nė nesulaukus pavasario pasiūlyti kelis kartus daugiau leidinių. Laukiame.

Dar viena parduotuvė https://www.pegasas.lt/elektronines-knygos

Šiek tiek lietuviškų knygų galima įsigyti ir užsienio knygynuose. Štai pvz., S. Parulskio knygų rasime Amazon.com ir kobobooks.com internetinėse parduotuvėse.

Tai tiek. Tikėsimės, kad populiarėjant skaitymo įrenginiams sulauksime ir didesnės jiems skirtų knygų pasiūlos, bei patrauklių kainų. O kur elektronines knygas perkate jūs?

1 Comment

Add yours
  1. 1
    Rūta

    Ačiū, labai naudingas straipsnis 🙂 kaip tik svarstau, iš kur būtų verta užsisakyti

+ Leave a Comment