Elektroninių knygų skaityklės sparčiai pinga, tobulėja ir populiarėja. Žinau bent penkis žmones (kartu su savimi), kuriems šiais metais Kalėdų senelis atnešė tokį įrenginį. Ir bent trys manęs klausė, o kur gi gauti tų elektroninių knygų. Dažniausias interneto bendruomenės pasiūlymas yra parsisiųsti iš kokios nors linkomanijos. Šis mano tekstukas nebus apie piratavimą bei moralinius jo pliusus ir minusus. Šis įrašas apie tai, kur gi galima legaliai įsigyti lietuviškų elektroninių knygų.

Ko gero pati seniausia e-knygų parduotuvė yra skaityklė.lt.

Skaitykle.lt parduotuvėje knygas įsigyti galite EPUB (tinka daugybei įrenginių), MOBI (skirti “Kindle” skaityklėms) ir išmaniesiems telefonams skirtais formatais. Apsilankykite ir nemokamų knygų skyrelyje, puiki galimybė išbandyti elektroninius leidinius neišleidus nė cento.

Žvilgtelėkime į kitą apie pusę tūkstančio knygų siūlantį knygyną knygute.lt.

Šioje internetinėje parduotuvėje dominuoja leidyklų “Eridanas” ir “Svajonių knygos” leidiniai. Tad pirmyn fantastikos ir meilės gerbėjai! Knygute.lt parduota EPUB ir PDF formato knygas.

Minėti du knygynai gyvuoja jau senokai, tačiau turime ir du naujokus. Elektronines knygas pradėjo pardavinėti ir knygos.lt.

Čia kol kas galima nusipirkti tik 43 knygas EPUB formatu, tačiau knygyno atstovai žada dar nė nesulaukus pavasario pasiūlyti kelis kartus daugiau leidinių. Laukiame.

Dar viena šviežia parduotuvė pirkėjams pasiekiama net dviem adresais: http://pegasas.ekps.lt ir http://knyguklubas.ekps.lt.

Šiame knygyne dominuoja leidyklos “Alma Littera” knygos, parduodamos EPUB formatu.

Šiek tiek lietuviškų knygų galima įsigyti ir užsienio knygynuose. Štai pvz., S. Parulskio knygų rasime Amazon.com ir kobobooks.com internetinėse parduotuvėse.

Tai tiek. Tikėsimės, kad populiarėjant skaitymo įrenginiams sulauksime ir didesnės jiems skirtų knygų pasiūlos, bei patrauklių kainų. O kur elektronines knygas perkate jūs?