Na tai ką, prabėgo pirmas metų mėnesis. Ar pasižadėjote daugiau skaityti? Sausis man buvo keistai ilgas. Su vienu kitu pokyčiu. Pradėjau lankyti anglų kalbos kursus, todėl vakarais dažniau darau namų darbus nei skaitau. Taip pat, juokinga, bet man apsisprendus mažinti apsukas bloge, kaip mat atsirado papildomas susijęs su rašymu, o ir su knygomis. Smagiai, ane? Atima jis ne mažiau kaip 4-5 darbo valandas. Ne visada po to ir skaityti norisi. Visgi, mėnuo buvo tikrai ilgas ir į jį tilpo daug skaitinių. Iš viso vienuolika knygų. Dalis buvo tikrai storos ir skaitomos lėtokai.  

Kaip matote – labai jau jos skirtingos. Baigiau jaunimo distopją. Tada perskaičiau du tradicinius detektyvus. Dar vieną psichologinį, o kitą – šnipų – trilerius. Taip pat tikrais įvykiais paremtą knygą apie Švedijos pinigų saugyklos apiplėšimą. Kas čia dar? Trumputė istorija apie Černobylį, vienas romanas iš dviejų laiko perspektyvų pasakojantis apie karo žiaurumus, visiška klasika (“Dvylika kėdžių”), novelių rinkinys ir mylimas Murakami.

Labiausiai patikusi knyga, žinoma, yra Harakuki Murakami “Komandoro nužudymas”. Gavau iš leidyklos ir šiek tiek taupiau, gaila buvo pradėti. Tai tik pirma dalis, todėl truputį susierzinau baigusi. Nežinau ar sulauksiu vertimo, manau neiškentėsiu ir pradėsiu angliškai, tuo labiau, kad el. knygą jau turiu (jei ką, “play books” parduota abi dalis viename leidinyje už gana patrauklią kainą). Jaučiasi, kad autorius patobulėjo. Dar labai džiugina, kad pagaliau tai ir vėl murakamiška knyga, nes visuose pastaruoju metu leistuose apsakymuose, aš truputį pasigedau tos magiškosios atmosferos. 

Antroji vieta, ko gero, atitenka knygai Jonas Bonnier “Pakibę”. Autorius rėmėsi tikra istorija. Galite pagūglinti “malūnsparnio apiplėšimas Švedijoje” ir rasite net lietuviškos informacijos žiniasklaidoje. Knyga visiškai verta “Oušeno vienuoliktuko”. Nors ir tikra, bet nusiklatimas susuktas neįtikėtinai. 

Dar vienu netikėtumu tapo “Aš esu piligrimas”. Knyga palovyje pragulėjo daugiau nei metus. O aš gi sau tyliai sugalvojau per mėnesį paskaityti bent vieną labai užsigulėjusią knygą (pvz., šiuo metu skaitau tokią, kuri savo eilės laukė gal 8 metus). Iš pradžių ėjosi sunkiai. Nesirišo galai. Bet po to kaip įtraukė! Čia yra Forsyth stiliaus trileris apie teroristus ir šnipus. Labai daug detalių. Beje, koronaviruso fone buvo labai įdomu, mat vienas teroristas norėjo užkrėsti JAV ir buvo vaizdžiai nupasakotos galimos ekonominės ir socialinės pasekmės visame pasaulyje. 

Mano atsiliepimus apie visas knygas galite (arba greitai galėsite) rasti bloge www.salomeja.net/siukslynelis.

 

Na, o kas šiaip geresnio knygų pasaulyje? Artėja mugė. Ar ketinate dalyvauti? Aš galvoju, kad gal gal, kodėl gi ne. Kol kas neturiu jokio norų sąrašo, nes ir taip jau skaitymo laukia daugiau nei 50 knygų. Kitaip sakant, pusmečiui esu apsirūpinusi :). Į susitikimus su autoriais keliauti kažkaip labai lyg ir neplanuoju. Tiesiog pati nelabai juos suprantu. Man gal mažai įdomūs tie pritemti reikalai: o sakykite, kur jūs semiatės įkvėpimo? Bet va, jei atvažiuotų Murakami, tai gal ir susidomėčiau, nes įdomu būtų išgirsti autoriaus kalbėjimo manierą :). Šiaip, neretai aš į knygų mugę einu atvirlaiškių medžioti, tad mieli prekeiviai, atsivežkit! 

Kokią knygą dabar labiausiai norėtumėte perskaityti? Beje, gal norite man užduoti kažkokių knyginių klausimų? Nebūtinai šią sekundę, bet jei paklausite komentaruose, tai kito mėnesio knygų įraše aš visus išsamiai atsakysiu 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama