Dvi vasario savaitės – keturios knygos. Gana įprastas mano tempas. Meilės romanas, šeimos saga, klasikinis detektyvas ir trileris – sakyčiau, kad vyravo įvairovė, ar ne? Na, o dabar apie viską po truputį.

1417(9) Lauren Asher “The Fine Print. Smulkiu šriftu”

Išleido leidykla Svajonių knygos, vertė Skaistė Repčytė

Man labai patinka, kur per pastaruosius metus pasuko Svajonių Knygos. Tačiau kalbėti apie leidyklos knygas pastaruoju metu visai nebenoriu. Atrodo, jei nevertinsiu romano aukščiau nei devyni su pliusu, tai pateksiu į juodąjį sąrašą. Gal per daug mane veikia bukstagramas, kuriame krykštaujama dėl kiekvienos naujienos, dar jai nepasirodžius? Apie Lauren Asher seriją visi rėkė, kad wowowow, kokia šaunuolė leidykla, kokios laukiamos čia knygos! Wowowow, kokia sensacija! Ir ką žinau, aš TikTok naudoju tik tiek, kiek repostinu savo parduotuvės rylsus iš Instagramo. Ir jei jau tie patys žmonės, kurie skaito geras SK knygas, krykštauja, tai kodėl jais netikėti?

Ir ką gavau? Penkiasdešimt pilkų atspalvių banalybę. Tik tiek, kad pilkuose buvo pikantiškų sekso scenų, o čia gi jos vanilinės ir saikingos (kaip tokio tipo romanui). O visa kita, tik labai paprastais žodžiais: kaip jam patinka ji, o jai jis, koks jis blogiukas, bet štai ji tai jau pakeis ir atras angelą viduje. Kai instoje pasidalinau, kad knyga tik so so, tai iš atstovės gavau lengvą pagrūmojimą, kad čia svajonių knygų, o ne svajonių projektų romanas, tad ir stilius atitinkamas. O tai iš kur man, paprastam žmogeliui, labai žinot, kur ten kokia kategorija? Ant viršelio gi nėra blondinės, kurią apkabinęs tarzanas, o soc tinklai ošia, kaip čia gerai, tik imk, tik skaityk :). O aš meilės romanus gi mėgstu.

Ai, bet žinot ką? Pilkus atspalvius aš skaičiau ne vieną kartą. Kitus kartus praleisdama sekso scenas. Nes kažkokio žavesio tame jis pasakė, ji atsakė, jis pamatė, ji atsiduso yra. Bet nors ir nesigailiu, nors nebuvo taip jau blogai, bet buvau nusipirkusi ir antrą serijos dalį, tik tiek, kad ją jau atidaviau neskaičiusi.

Vertinimas: 2.5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.87

1418(10) Anthony Horowitz “Apie šarkų žmogžudystes”

Išleido leidykla Alma Littera, vertė Vytautas Petrukaitis

O štai čia – atgaiva. Nėra ko prikišti. “Apie šarkų žmogžudystes” – knyga knygoje. Čia gi mes skaitome rankraštį, bet paaiškėja, kad nėra jo pabaigos, autorius nusižudė, o jo redaktorė leidžiasi į paskutinių puslapių paieškas. Iš tokio pristatymo galima pamanyti, kad gausime kažkokias fikcinio romano ištraukas, pasirodančias tarpuose tarp to, kas vyksta knygos realybėje. Bet gi ne. Tiesiog pradžioje be jokių pauzių pateikiamas gal 200 psl klasikinis detektyvas apie porą nusikaltimų, įvykdytų nedideliame šešto dešimtmečio miestelyje. Juos išnarplioti bando Puaro konkurentas.

Aš taip įsijaučiau į visų tų ydingų veikėjų gyvenimus, kad visai pamiršau, jog pabaigos dar reikės palaukti. Redaktorės-detektyvės siužetinė linija man patiko kiek mažiau. Gal dėl to, kad neįtikino paaiškėjusio nusikaltimo motyvas? O gal ji pati man nebuvo artima?

Kaip ten bebūtų, mėgavausi. Čia tas atvejis, kai į rankas patenka kokybiškas, ramus, net ir įvairiais hintais apie realias knygas ar asmenybes pratutinantis detektyvas.

Leidyklos dovana

Vertinimas: 4/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.95

1419(11) Anne Jacobs “Vila”

Išleido leidykla Alma Littera, vertė Birutė Lipavičienė

Surijau! Jau nuo paauglystės mėgstu šeimos sagas. “Vila” yra pirmoji dalis (berods parašytos net šešios) apie didžiulius vokiečių namus, kuriuose per skirtingus aukštus sukasi aukštuomenės ir tarnų gyvenimų intrigos. Romanas apima gana neilgą laikotarpį prieš Pirmąjį Pasaulinį Karą, gal kokius metus, bet kiek supratau iš kitų knygų anotacijų, tai galiausiai veikėjams teks išgyventi abu karus ir dar daugiau.

Mane nudžiugino, kad taip pat įdomu skaityti buvo ir apie tarnus, ir apie jų ponus. Visi veikėjai gana apgalvoti, gal čiut čiut klišiniai, bet davė viską, ko galiu tikėtis iš tokios knygos. Ir meilės čia visokiausios, tų laikų moterų padėties, nepatyrimo, skandalų, šeimos tarpusavio santykių, draugysčių. Visko daug tilpo ir tiesiog mėgavausi skaitydama. Tikrai netrukus kibsiu ir į antrą dalį bei tikiuosi, kad panašių knygų gerbėjai ją atras ir leidykla nenustos versti.

Skaičiau el. versiją, bet popierinę esu gavusi iš leidyklos dovanų.

Vertinimas: 4/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.82

1420(12) John Marrs “Kas slypi tarp mūsų”

Išleido leidykla Briedis, vertė Aidas Jurašius

Neseniai skaičiau “Vienintelis”, tai geras įspūdis paskatino greičiau susirasti ir šią knygą, kurią labai daug kas išgyrė. Tačiau aš truputį nusivyliau. Ne dėl to, kad kažkas čia būtų labai nepatikę, bet lūkestis buvo gerokai didesnis.

Taip pat čia jau asmeninės problemos, bet aš negaliu susitaikyti su istorijomis, kur nėra teigiamų veikėjų. Gal net netinkamai išsireiškiau, nes ir žudikas gali patikti – čia nebuvo simpatiškų personažų. Ir man žmogiškai buvo pikta, kiek skriaudos pridaryta vien dėl to, kad vietoje pagalbos psichikos problemų turinčiam žmogui apsimetama, kad viskas čia normaliai, ei, gyvenkim tiesiog toliau.

Daug nutylėjimų, kurie patys savaime tampa sufleriais, tad ne vieną vingį tiesiog nuspėjau dėl to, kad jie nebuvo labai ir slepiami. Na ir pabaiga, žinoma, nebuvo tokia, kokios norėčiau, bet niekas manęs ir neklausė. Šiaip visai stipri.

Išvados? Visai neblogas buitinis, psichologinis trileris, bet stogo nenurovė.

Vertinimas: 3/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.08

Tiek šį kartą!


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram