Knygų blogas: 2024 sausis, pirma dalis

Estimated read time 4 min read

Aš jau kiek anksčiau minėjau, kad savo knygų bloge neberašysiu atsiliepimų kiekvienai perskaitytai knygai, nes tiesiog fiziškai nespėju savęs pavyti, o kas porą savaičių darysiu bendrus aptarimus.

Sunku patikėti, bet jau prabėgo 15 sausio dienų. O mano sąskaitoje vos dvi knygos. Vieną įvertinau prastokai, o kita gi – penketukas. Tiesa, šiame įraše įtraukta ir trečia knyga, nuo kurios ir pradėsiu. Kažkaip ji pasimetė gruodžio apžvalgoje.

Sharon J. Bolton “Skilimas”

Išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, vertė Inga Čepulienė

Detektyvas su gana įdomia anotacija. Mane visada lengva jais papirkti. Ir viskas prasideda tikrai puikiai. Felisitė dirba mokslinį darbą Antarktyje, bet viena akimi visada stebi atvykstančius pavienius turistų laivus. Pastarasis turėtų būti paskutinis tą sezoną, tada jau bus ramūs keli mėnesiai. Tačiau nutinka tai, ko ji bijo – keleivių sąraše tas, nuo kurio ji čia ir bando pasislėpti. Felisitė susideda daiktus ir pasiplauna į nuošalų salos užkampį. Va čia įdomumas ir baigiasi, nes autorė mus meta į ankstesnį laiką ir pasakoja jau apie kitokią Felisitę. Ta, kuri su psichiatru bando susivokti savyje. Ir šita dalis man buvo labai nuobodi. Gausiai pripinta veikėjų. Visi vieni su kitais susiję, visi istorijai nereikalingi ir tik blaško.

Galiausiai, žinoma, vėl metamės į salą, o ten jau toks bėgimas, lenktynės su laiku, gyvybių gelbėjimas ir t.t. Vis prasilenkiama su logika, nes vienoje vietoje tariama, kad persekiotojas labai gerai pažįsta Felisitę ir nuspės jos veiksmus, kitur gi jis jau žmogus, neturėjęs progos gerai susipažinti.

Atomazga lyg ir suriša visus galus, bet knyga buvo tiesiog neįdomi.

Vertinimas: 2,5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.86


1410(1) Pat Barker “Trojos moterys”

Išleido leidykla “Baltos lankos”, vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė

“Mergelių tyla” tikrai buvo puikus kūrinys, atskleidžiantis moterų, kurios buvo karalienėmis, o tapo vergėmis, išgyvenimus. Autorei ties tuo ir reikėjo sustoti. Nes tęsinys yra apie nieką. Nugalėtojai įstrigo savo stovykloje, nes tenka laukti palankaus vėjo. Jie irzta, geria, prievartauja moteris. O jos taip pat laukia nežinioje. Ir viskas. Visa knyga susideda iš vaikščiojimų vieni pas kitus, paviršutiniškų pokalbių ir laukimo.

Toli gražu iki pirmos dalies, o gaila, nes šiek tiek pasigadino įspūdis. 2/5

Leidyklos dovana.

Vertinimas: 2/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.83


1411(2) Fredrik Backman “Nugalėtojai” (“Lokių miestas” 3)

Išleido leidykla “Alma Littera”, vertė Virginija Jurgaitytė

Ilgai aš skaičiau šį romaną. Manau dar lapkritį pradėjau, kelis kartus mečiau. Iš pradžių galvojau, kad įvertinsiu riebiu dvejetu. Kas, kad vienas mylimiausių mano autorių?

Aš ginčijausi su juo! Bliamba, Backmanai, mes jau žinom tuos tavo “tai nieko nereiškia. Tik viską”. Čiau jau trečia dalis, mes jau viską girdėjom apie dviejų miestų nesutarimus. Gal jau gana to patosiško tono?

O po to vis skendau, skendau, kad knyga pabaigiau bliaudama ir su penketu, turėjis jau, įtikinai. Nors nesu ar reikėjo trečios dalies ir dar pačios storiausios. Ar pasakė rašytojas kažką naujo, pagvildeno kokią problemą kitu kampu? Kad gi ne. Bet užteko tų pačių, juk merginos vis dar prievartaujamos, imigrantui iš prasto rajono vis dar beveik neįmanoma prasimušti turtingųjų sporte, tėvai vis dar nemoka kalbėtis su paaugliais, paaugliai vis dar savęs nepažįsta, politikai vis dar korumpuoti, o žmonos ir vyrai vis dar turi problemų, dėl to, kad laiku nepasišneka.

Tai ir nereikia naujų problemų.

Jau sakiau, kad pradžioje trukdė tai, kad autorius daug kartojasi, naudoja tas pačias frazes, užknisa savo tuo “aš žinau visas gyvenimo tiesas” tonu. Bet galiausiai gi vistiek dedu į geriausių knygų lentyną.

Leidyklos dovana.

Vertinimas: 5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.46


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment