Gegužė buvo kažkokia ilgoka, atrodo kai kurias knygas skaičiau ne ano mėnesio, bet metų pradžioje. Visgį į gegužę sutilpo vos 7 skaitiniai, nes viename strigau ilgam. Ir tai buvo Adomėno hitas.

Trumpa statistika: 7 perskaitytas knygas leido 4 leidyklos. 2 iš jų dovanotos leidėjų. Žanrai ir vėl patys įvairiausi: detektyvas, trileriai, meilės romanai, paaugliška fantastika. Visos knygos buvo popierinės. O dabar apie kiekvieną trumpai.

1442(35) Lisa Regan “Bevardė mergina”

Išleido Sofoklis, vertė Rasa Rudzevičiūtė

Antra serijos dalis. Pirmąją gyriau, giriu ir šią. Nepradingsta tarp daugybės autorių ir leidyklų bendromis jėgomis kepamų detektyvinių serialų. Šį kartą policijos viršininkė Džouzė ieško dingusio kūdikio, kurį pagimdė ne bet kas, o jos buvusio vyro mergina. Be to gi dar pradingo ir pačios detektyvės sužadėtinis. Daugybė paslapčių, asmeninio gyvenimo užkulisių, įdomių siužeto vingių.

Mėgstantiems tokio tipo knygas patiks. Nelabai ir turiu prie ko prikibti. Gal norėtųsi kažkokio wow efekto, bet suprantu, kad autoriams jau tikrai labai sunku įtikt išlepėliams, kurie kremta šio žanro knygas kaip siemkes.

Leidyklos dovana

Vertinimas: 4/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.27

1443(36) Taylor Jenkins Reid “Malibu ant bangos”

Išleido Svajonių knygos, vertė Gabrielė Šilobritaitė

Buvo karšta, tai galvojau, kad labai tiks lengvas romaniukas, alsuojantis bangomis. Galiu patvirtinti, kad TJR rašyti moka. Ji taip pasakoja, kad nuo knygų sunku atsitraukti, bet… Bet mokėdama įtaigiai dėlioti žodžius ji visada plaukia paviršiumi. Suprantu, kad autorės tikslas, ko gero, kurti pramoginius skaitinius. Ir jai pavyksta. Tačiau man ji labai panaši į Colleen Hoover – griebia problemą, bet nepagriebia, nori panagrinėti kažką giliau (kad ir LGBT temą Evelinos Hugo knygoje), bet pamiršta tuos savo veikėjus. Perskaitai knygą ir supranti, kad nė vieno geriau ir nepažinai.

Autorės knygas renkuosi tada, kai noriu kažko labai lengvo, bet ne visai teletabiško, kaip čik-lit, kur visada tas pats scenarijus ir smegenims iš viso tik ilsėtis ir ilsėtis. Ne vieną TJR knygą jau skaičiau, tad žinau, ką gausiu. Maždaug kažką tokio panašaus, ką rasdavau savo paauglystės žurnaluose.

Vertinimas: 3.5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.04

1444(37) Mantas Adomėnas “Moneta & labirintas”

Išleido Baltos lankos

Na, tikiuosi autorius čia neužsuks, o jei užsuks, tai neužsirūstins, kad jo knyga pas mane įsiterpė tarp vasaros romaniuko ir paaugliškos fantastikos. Aš tiesiog mėgstu skaityti įvairaus žanro kūrinius. Jei visos septynios mėnesio knygos būtų tokio lygio, tai smegenys tiesiog sprogtų 😀

Na, o “Moneta & labirintas” kėlė prieštaringus jausmus. Tekstas toks, kad skaitai ir jauti, kaip protingėji. Bet buvo vietų, kuriose atrodė, kad autorius šaukia: žiū, koks aš eruditas, ar matėt, ar matėt!? Ar tikrai visur reikia tiek daug leistis į smulkmenas?

Siužetas bangavo. Šnipų pasaulio dalis, kaip turbūt ir sumanyta, įtraukdavo, o tada pamažu pamažu tempas lėtėdavo ir pagrindinis herojus pasinerdavo į filosofinius pasvarstymus, savianalizę, prisiminimus, egzistensinių temų gromuliojimus ir kai tik pajausdavau, kad darosi per daug, op ir vėl trilerinio tempo intarpas.

Šiaip vertinčiau puikiai. Man bent kartą per mėnesį norisi perskaityti tikrai stiprią, kokybišką, “gerąją literatūra” laikomą knygą. Bet nukrypsiu į asmeniškumus. Man nepatinka mistiniai elementai realistinėse istorijose. Jei tai fantastikos žanras – tik paduokit, prašyčiau. Šį kartą pabaiga tokia, kad užuot griebusi antrą dalį (guli lentynoje) aš darau pertrauką.

Vertinimas: 4/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.04

1445-1446 (38-39) Mel Hartman “Dingę” ir “Grįžę”

Išleido Alma Littera, vertė Daumantas Gadeikis

Silpnai. Pagrindinei veikėjai yra šešiolika metų, tad įsivaizduoju, kad tikslinė skaitytojų grupė yra čia kažkur aplink tokį amžių. Tik vat atmetus meiles seiles, užuominas apie seksą (antroje dalyje), sakyčiau, kad rašyta dešimtmečiams. Labai jau paprastai, labai jau lengvai.

Pagrindinė idėja ta, kad be mūsų pasaulio egzistuoja ir kiti, kuriuose kartais atsiveria vienpusiai tuneliai. Jais netyčia į Žemę atkeliauja ateiviai, kurie čia ir įstringa. Vaikų namuose augusi Džordža yra viena tų, kurie jaučia, kur atsiveria tuneliai ir pasitinka bei adaptuotis padeda atvykėliams. Na ir viskas. Čia parašiau dar mažiau nei yra paminėta anotacijoje, bet tik tiek ir tesudaro visą istoriją. Lyg ir bandyta liesti tolerancijos kitokiems temas, lyg ir čiut LGBT, lyg ir santykių su tėvais, bet taip negiliai, taip neįsimintinai…

Vertinimas: 3/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.95

1447(40) Alexandra Andrews “Kas toji Modė Dikson?”

Išleido Baltos lankos, vertė Inga Čepulienė

Iš pradžių aš nebuvau sužavėta šia knyga. Lyg ir tikėjausi psichologinio trilerio, bet pradžioje gavau kažkokį neaiškų romaną apie rašytoja tapti norinčią leidyklos darbuotiją Florensę. Kai jau mano lūkesčiai ėmė gūžčioti pečiais, pasirodė, kad autorė čia specialiai tempė gumą ir tada ją laiku ir vietoje atleido.

Taigi, kas toji Modė Dikson? Niekas nežino. Milžiniškos sėkmės sulaukusi autorė slepia savo tapatybę. Vos vienas žmogus, o prisijungus ir pagrindinei knygos veikėjai, vos du, turi garbės susipažinti su šia paslaptinga asmenybe. Florensė su užsidegimu tampa atsiskyrėlės Modės asistente. Na ir čia pradeda augti įtampa, o pabaiga nenusileidžia geriausiems psicholiginiams trileriams, kuriuose keliuose paskutiniuose puslapiuose viskas apsisuka penkis kartus.

Labiausiai ši knyga yra apie atmosferą ir grėsmės nuojautą. Visai neblogai!

Leidyklos dovana

Vertinimas: 3.5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.83

1448(41) Annabel Monaghan “Nora nukrypsta nuo scenarijaus”

Išleido Svajonių knygos, vertė Laura Vilčinskaitė

Visi žinom kiekvieno chik lit romano siužetą. Šioje knygoje net šiek tiek ant jų užstumta, nes Nora kuria scenarijus romantiniams filmams. Visada tokius pačius, keičiasi tik veikėjų vardai, profesijos ir veiksmo vietos. Taigi, meilės romanus renkamės ne dėl to, kad jie mus nustebintų, o tam, kad šiame nepastoviame gyvenime gautime kažką užtikrinto, smagaus ir su gera pabaiga.

Tiek “Svajonių knygos”, tiek kitos leidyklos yra pasiūlę labai linksmų, nedurnų meilės romanų. Tačiau šis man pasirodė labai vidutinis. Nei kažkokio faino flirto, nei juokingų dialogų, nei kažkokio įdomesnio požiūrio. Lyg ir mojuota feminizmui, bet jis buvo tiek toli, kad net nepamatė mosto. Tai, kad augini vaikus viena ir geriau jautiesi be savo išnaudotojo sutuoktinio, nei su juo, gal ir galėtų tapti ta linija, su kuria norėtų susitapatinti dalis skaitytojų. Kam tie vyrai, ane? Bet vos kažkas nepaeina su nauju romano herojumi (o meilės istorijose visada gi kažkas ten trumpam nepaeina), tai baigiasi visi feminizmai.

Būta geresnių meilės romanų.

Vertinimas: 3/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.11


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram