Knygų apžvalga. Rugsėjis 2019

Estimated read time 4 min read

Jei nepastebėjote, tai pranešu jums, kad jau spalis. Įdomus mėnuo, nes gi įpusės mano gimtadieniu, o užsibaigs protinio danties rovimu. Tačiau susirinkome čia pakalbėti apie knygas. Kaip visada parodau, kiek ir ko perskaičiau praeitą mėnesį. 

Šį kartą rugsėjo sąskaitoje – 10 knygų. Akivaizdu, kad rudeniui atėjus mažėja tempai. Kodėl? Na, vasarą diena baigiasi, kokią vienuoliktą vakaro, o šiuo metų laiku apie septintą :). Dar porą mėnesių ir ji baigsis penktą po pietų. Nėra šviesos ir šilumos, man norisi eit miegot, o ne šalti rankas :). Todėl kažkiek krutu po namus, kažką darau, bet va prisėsti ir sustingti nebetraukia. 

Tos 10 knygų buvo tokios:

Vos viena elektroninė, nes sugedo mano mylimas “Milžinas” ir teko stabdyti prenumeratą. Ir kaip gaila, kaip gaila. Tenka dabar mažiau patogiai skaityti. 

Iš tiesų šį mėnesį knygos pasižymi gražiais viršeliais. Pažiūrėkit į “Galybę”, “Aukas”, “Karą…”, “Daugiabutį”…

Atsiliepimai apie knygas jau yra, arba greitai bus, Šiukšlynėlyje. Beje, mano knygų blogas po mėnesio švęs vienuoliktą gimtadienį. Ir aš savo skaitymo metus matuoju tarp šių gimtadienių. Tad mano tikslas perskaityti 12 angliškų knygų liks neįgyvendintas, o iki antrojo plano įveikti bent 100 knygų liko mėnuo ir trūksta tik 4 skaitinių. Gal kaip nors?

Grįžtant prie rugsėjo, tai geriausios man buvo vaikiškos knygos apie karą. Blioviau ir blioviau. Nes mane visada labai sugraudina tos vietos, kur koks nors meilės negavęs žmogutis nesugeba jos priimti, netiki, badosi, bijo, kad čia jį apgaudinėja. Kaip pažįstama! Jei šias knygas būčiau skaičiusi vaikystėje, tai dėčiau į pačių pačiausių lentyną šalia “Be Šeimos”, “Brolių Liūtaširdžių” ir “Žemės mergaitės”. Iš detektyvinių trilerių labiausiai įsiminė “Aukos”. Visiškas nesusipratimas pasirodė “Bloga duktė”.

Šį mėnesį intrigų knygų pasaulyje mažai 🙂 Visi ramiai skaito. Pagrindinė turbūt ta, kad Sabaliauskaitės knyga neįtraukta į metų knygos rinkimus. Kas yra labai juokinga. Suprantu, jos knygos yra pop, bet negali vertindamas remtis tik tuo, kad gerai perka (kaip mano vyras sako, gerai ir “Saulėlydį” pirko, bet ar tai tikrai labai geros knygos?). Tačiau visi žinome, kad autorės knygos nėra pop tik dėl tokių triukų kaip 50 atspalvių ar kt. Šia tema sunku kažką sakyti išskyrus tai, kad nereikia gi heitint bei bausti autoriaus, kad jis rašo gerai ir dar jį skaito žmonės. 

Dar aną dieną manęs klausėte ar yra labai populiarių knygų, kurios man visai nepatiko? Yra yra! Pvz., Orwell’o. Skaičiau aš ir “Gyvulių ūkį” ir 1984, ir atsiminimus. Viskas gerai su turiniu, bet manęs labai nekabino autoriaus stilius. Pvz., tokio tipo knygas, kaip 1984 aš labai mėgstu, bet būtent ją skaityti buvo nuobodoka. Tik dėl rašymo stiliaus. Nesutampa biolaukai su autoriumi 🙂

Taip pat mielai skaitau visas fantazy knygas, kurios patenka į rankas. Nuo keistų Eridano leidimų, iki Hario Poterio. Labiau įdomu, mažiau įdomu, visko būna, bet tik viena kultinė knyga man nesiskaitė, nors tu ką. Ir tai yra “Žiedų Valdovas”. Jau taip migdo, kad tiesiog norisi viso to nuostabaus pasaulio santraukos ir nebesikankinti :). O kai kažkada tą pasakiau knygų bloge, tai vajėėėėzau, kaip mane užsipuolė. Sužinojau, kad esu neišprususi, apskritai neturiu teisės kalbėti apie knygas, pasakyti, kad kažkas patiko labiau nei ŽV? Čia yra įžeidimas visam maginiam pasauliui ir tikiu, kad jei gyventume mažiau civilizuotoje šalyje, būčiau pagauta, išvoliota sakuose, plunksnose ir padegta. 

Tarp modernių kūrinių irgi yra visokių “ir kodėl visi tuo žavisi?” atvejų, bet čia gal jau nenagrinėsiu kiekvienos knygiūkštės. Papasakokit, ar jums buvo nutikę, kad iš knygos tikėjotės daug (ir tema artima, ir visi mėgsta), bet nusivylėte.

Tiek šį kartą apie skaitinius. Mano. Bet visada galime paplepėti apie jūsiškius 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Total
0
Shares

14Comments

Add yours
 1. 1
  Asta

  Sveika, Salomėja. Iš tavo įrašų apie knygas esu supratusi, kad mėgstame skirtingas knygas, bet tai nesvarbu. Šiame tavo sąraše matau dvi knygas, kurias esu skaičiusi, tai “Sugrįžimas į Aliaską” ir “Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą”. Man apskritai patinka Kristin Hannah knygos. Labai lengvai skaitosi, įtraukiančios, bet tuo pačiu nėra paviršutiniškos. Šios autorės labiausiai patiko “Iš meilės” ir “Jonvabalių takas”. O aš taip pat nesu skaičiusi “Hario Poterio” ir “Žiedų valdovo” :)). Turbūt derėtų perskaityti, bet netraukia ir tiek.
  Dabar apie knygas, kurios gerai vertinamos, bet nepatiko. Man asmeniškai “Gyvulių ūkis” nerealiai patiko ;). “1984-ieji” – kol kas neskaičiau, bet planuoju perskaityti. O man labai vidutinė knyga pasirodė Leila Slimani “Lopšinė”… Na, ir nepatiko “Silva Rerum” – pirmą knygą dar perskaičiau, o antros net neįpusėjau…

 2. 2
  Aldėja

  “Žiedų Valdovas” ir man nepatiko. Neperskaičiau, o filmus tik prieš kokį pusmetį “peržiūrėjau”, bet vertinčiau max 7/10 už gražius vaizdus, nes nu neįdomu. Aš net užmigt sugebėjau per beveik visus filmus 😀 Ir nesuprantu kodėl ŽV taip aukštinamas ‍♀️

 3. 3
  Salomėja

  Dėl personažų gilumo, pasaulio detalumo. Na čia tik pora priežasčių, nes padarė didelę įtaką vėliau leistoms šio žanro knygoms. Bet vistiek neįdomu 🙂

 4. 4
  Salomėja

  Haris Poteris ir Žiedų valdovas priklauso tam pačiam žanrui, bet labai skirtingos. Pirmoji vistiek labiau vaikams, tai stilius lengvesnis, greitesnė, daugiau nuotykių, bet sukurtas pasaulis žavi.
  Hannah kelias knygas skaičiau, visos daugiau mažiau patiko. O Sabaliauskaitės pirmos silvos irgi labai lipo, o va jau trečia pasirodė nuobodi ir iki ketvirtos nebepriėjau, naują knygą planuoju skaityti, bet po metų kitų gal.

 5. 5
  Beata

  Aš su Žiedų valdovu irgi strigau, niekaip negalėjau perskaityt iki galo. O ir Silva rerum irgi nelipo nors tu ką. Bet kiekvienai knygai reikalinga tam tikra nuotaika, bent jau man. Nes jau ne kartą yra taip buvę, kad po kurio laiko labai lengvai susiskaito:)

 6. 6
  Salomėja

  Mano bėda, kad labai atsakingai reikia pasirinkti laiką, nes aš retai noriu grįžti prie tos pačios knygos. Turbūt “Sugrįžimas į Aliaską” buvo viena tokių, kurias mečiau, nes nepakabino pirmi psl., bet grįžau, nes tiesiog tuo momentu nieko kito patrauklaus neradau. Ir patiko! Bet šiaip labai sunkiai grįžtu. Bėda net jei pasiimu iš biblės, momentas neateina, net neatverčiu, parnešu atgal, o po to kažkaip nebesinori vėl imt jos 🙂

 7. 7
  Asta

  Man blogiausias variantas su knyga būna kai pradedu skaityti, perskaitau kokius 30-50psl, knyga pasirodo nelabai įdomi, nors gal ir gali būti skaitoma. Tada jeigu ją padedu – vis netraukia tęsti skaityti… Po kokių 2-3sav. jau ir kai kurie dalykai iš perskaitytų pasimiršta, tai nei ją tęsti, nei sugrįžti prie jos po metų…
  Dėl nuotaikos tai pritariu, kad tai svarbus momentas, kai imu renkuosi kokią knygą skaityti. Mano vyras vis juokiasi, kai ruošdamasi pagulėti vonioje, šalia atsinešu ir pasidedu kokias 5 knygas :))). Jam nesuprantama, kad aš tiesiog jas praversiu ir pajausiu, ką tuo metu noriu pradėti skaityti :)).

 8. 8
  Salomėja

  Na, 30-50 psl. galima iš naujo perskaityti ar akimis permesti. Bet suprantu problemą 🙂 Turiu aš tokių skaitomų keletą metų 😀

 9. 9
  Rut

  O, geras, as irgi valgau viska kas papuola, o Ziedu valdovas niekaip nelenda. Kazkokia atmetimo reakcija. Galiu paklaust del Milzino programeles? As ja parsisiunciau pries du menesius, kazkur per viduri buvo viskas prapuole, bet paskui atsigavo. Nesuprantu va ko – kada ir kokiu budu ten vyksta apmokejimas? Nes kaip supratau dvi savaites pabandymui nemokamos, o kodel ir toliau niekas susimoketi nepraso?

 10. 10
  Salomėja

  Rut, o tu įvedei kortelės duomenis? Nes gal jie nusiskaito ramiai? Mokėjimas vyksta automatiškai kas mėnesį. O šiaip net ir nesusimokėjus iš programos niekas nedingsta (kai gerai veikia), tik nebebūna P raide žymėtų knygų – visos virsta Demo.

 11. 11
  Rut

  Tai va kad neivedziau, uztai ir klausiu:) paskui sugalvojau kad gal kartu su telefono saskaita ateis – irgi nieko. Dalis knygu demo, bet didesnioji – nedemo.

 12. 12
  Salomėja

  Na, tai dalis demo ir prenumeratoriams, neduoda pigiai geresnių knygų. Bet čia panašu į jų klaidą jau :):):)

 13. 13
  Rut

  Tai gal reiks prisiduot, moraliskai nesmagu sitiek daug pasinaudojus nesumoket tu 5 euru

+ Leave a Comment