Knygų apžvalga. Rugpjūtis 2019

Estimated read time 4 min read

Tradicinis įrašas tradiciniu metu :). Na tai apšnekėkim knygų pasaulį. Buvo gi čia visokių įdomybių soc. erdvėje.

Pradėsiu nuo to, kad skaičiau mažai, nes atostogavau. Jei kažkam tas žodis asocijuojasi su knygomis, tai man tikrai ne. Mūsų atostogos paprastai būna tokios, kad nebėra jėgų puslapį atsiversti. Arba galimybių, nes tarkime palapinėje per tamsu. Taigi, pirmą knygą perskaičiau tik 15 mėnesio dieną ir rugpjūčio sąskaitoje iš viso 6 skaitiniai. Štai tokie:

Dvi knygas padovanojo leidyklos. Vieną pirkau Mo muziejuje ir ši vienintelė negrožinė ir dar gi piešta. Trys buvo elektroninės. Viena jų pirkta ir skaityta skaityklėje, kitos dvi iš “Milžino” prenumeratų – telefoninės. 

Mažiausiai patiko “Amžinai mano”, o mėnesio knyga skelbiu “Krucifiksą”. Apžvalgas, kaip visada rasite “Šiukšlynėlyje”. Trūkstamos pasirodys visai netrukus. 

Vasaros sąskaitoje 35 knygos. Tikiuosi rudenį apmažinti norų sąrašą.

 

Na, o kas šiaip įdomaus nutiko knygų bendruomenėje. O, žinokit, rugpjūtis buvo karštas. Kol keliavau bookstagrame vyko dramos. Gal net džiaugiuosi, kad nebuvo galimybės įsitraukti.

Trumpai papasakosiu, ką susirankiojau iš nuotrupų ir kitų žmonių pasakojimų. Garsi knygų blogerė (nors aš niekaip nerandu blogo) Knygų Dama sąmoningai ir nesubtiliai užvažiavo ant kitų kolegų, kurie savo konkursuose dovanoja perskaitytas knygas. Maždaug, o aš tai dovanoju tik naujas, nes jums čia ne turgus koks, cha cha, taip leisdama suprasti, kad dovanojantys nenaują skaitinį yra gal prastesni ar šiaip kažkie turginiai, taip ir turgui suteikdama neigiamą reikšmę. Ką daro bendruomenė, kuri pasijunta paliesta tokių teiginių? Žinoma, kad išsako savo poziciją ir požiūrį į prizus, o savo reakcijas žymi gaire #negariūnai. Gal suaugę žmonės gali ir nutylėti, bet tas žmogus jau ne pirmą kartą panašiai užlipo ant kojos. Tada pirmoji dama, kuri ką tik visus apmėtė šūdais, pamato, kad nepasijuokė visi kartu, bet kažkaip va davė atgal, na ir pradėjo rėkti: mane muša, mane skriaudžia! Sulygino visas reakcijas su patyčiomis ir po to ilgai bei nuobodžiai vartaliojo patyčių temą. Galiausiai įtraukdama ir savo gyvenimo nelaimes, kad maždaug, kaip jūs galit mane skriaust (reaguoti į pačios provokacijas), jei aš toks geras žmogus ir pas mane gyvenime tiek problemų!

Kaip matote, čia jau ne tik pavienės Drama Queen, bet visa dramų karalystė rugpjūtį dominavo instoje. Aš pati konkursuose dovanoju skaitytas, puikios būklės knygas. Čia ne drabužis ir ne kosmetika, čia istorija ir ji nesusinešioja. Net jei dėl to tampu turgumi 🙂

Dar viena knyginė įdomybė. Neseniai Sandra @asskaitau skelbė konkursą, kuriame klausė, kaip knygas dėliojate savo lentynoje. Ji pati, sakė, sudeda taip, kad užrašai būtų viena kryptimi ir nereikėtų vartyti galvos. 

Parodžiau keletą foto, kaip atrodo mano lentyna, ir Sandra sakė, kad per daug galvos vartymo.

Taigi, aš susimąsčiau… Visada maniau, kad tas “galvos vartymas” yra grynai perkeltine prasme, ne? Juk realiai niekas jos nevarto, taip? Bent jau mano akys puikiai sugeba apversti pačios tekstą, net jei jis aukštyn kojom. Visą dieną skaitinėjau atsitiktinius užrašus. 

Tada galvoju, na patikrinsiu su vyru. Pasikviečiau jį prie lentynos, paprašiau surasti konkrečią knygą ir stebėjau jo akis bei galvą. Na ne… Nevarto tikrai. Tad smalsu, ar jums kelia kažkokių keblumų, kai pavadinimai ant nugarėlių orientuoti skirtingomis kryptimis?

Na ir dar… Klausiau žmonių, ar yra autorių/knygų, kurie/kurios sukelia visišką atstūmimo reakciją. Nenorit skaityti, nepaisant to kas ką sako. Pati gi turiu. Beatos “Vyvenimas” ir kitos knygos jei parašys, Coelho, Užkalnis, tokios knygos kaip “Trobelė”. Taip pat nesu skaičiusi nei vienos Čekuolio knygos ir niekaip negaliu persilaužti ir prisiversti bent pavartyti. 

Daugumoje atsakymų taip pat dominavo Vyvenimas, beje, poroje su Naglimanto knyga. Bet pasitaikė ir kitų variantų: Bukovskis, Irvingas, pilki atspalviai. Tad jei neatsakinėjote IG, tai parašykit ar kas nors atstumia ir jus :). 

Tiek šį kartą! Ką dabar skaitot?


Dėmesio: kosmetikos ir kitų aprašomų produktų aš nepardavinėju, neužsakinėju ir netarpininkauju. 

Jūsų aktyvumas motyvuoja. 

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisininių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

15Comments

Add yours
  1. 1
    Kristė

    Super postas! Daug norėčiau pasisakyti, bet per mob labai nemėgstu rašyti. Gariūnų dama man jau po Knygų mugės pasisakymų tapo persona non grata. Jos lėkšti pasvarstymai ir apžvalgos, kurias perskaičius, gali knygos nebeskaityti užkniso, nors prieš tai dar vis tikėjausi, kad gal subręs mergaitė…
    dėl galvos vartymo, tai čia jau išpindėjimas mano akim. Aš moku skaityt visom kryptim :p
    O atstumia ir mane Vyvenimas ir kitos, panašaus tipo “biografijos”, nesubrendusių jaunuolių, kurie dar tiek mažai gyvenime matę…

  2. 2
    Salomėja

    Va va, ir aš moku visom kryptim skaityti, man keisčiau tada knygas aukštyn kojom į lentyną kišt būtų 🙂

  3. 3
    Leo

    😀 😀 žvengiu, bet galvą aš vartau 😀 bibliotekoje vis pagalvoju – na nejaugi negalėtų spaustuvės suvienodinti nugarėlių?? Niekšai, bet knygų vartaliojimo aukštyn kojom irgi neįsivaizduoju 😉 Neskaičiau knygos Mūsiškiai nors turėjau pasidėjusi bet neeeeesinorėjo man keisti istorijos savo galvoje. O Vyvenimų net nevartyčiau matyt – ne per daugiausiai žinau apie autorę, bet nesekčiau jos FB, tai kam skaityti knygas? Matyt viešas gyvenimas ne visada padeda daryti pardavimus, arba ne visi gaudo tai, kas brukama

  4. 4
    Salomėja

    Na, kai vyvenimą išleido, tai pati mačiau, kaip mugėje vaikinai klausinėjo leidyklos kur padėta, tai nemanau, kad labai nesigaudė, kas “brukama” (šiaip aš brukimo nesu patyrusi dar).

  5. 5
    Asta

    Įdomus tavo klausimas apie knygas, kurios daugeliui patinka, bet man rankos į jas nesitiesia, nors tu ką :). Tai tokie mano autoriai yra John Irving ir Paulo Coelho.
    Neseniai atradau knygų blogerę fb “Rasa rašo” – patinka ją paskaitinėti.
    Siūlau dar vieną temą apie knygas: “Knygos, kurias “visi” liaupsina. Perskaičiau – ir man nepatiko!”

  6. 6
    Salomėja

    Ačiū, gera tema! Papasakosiu gal kito mėnesio įraše, o gal reiks atskirą padaryt, bus matyt 🙂

  7. 7
    Toma

    Niekad net nekilo mintis, kad knygas lentynose pagal nugarėles suvaryti galima. Man kažkaip galvos kraipymas nekliudo turbūt O aš knygas, tai pagal autorius ir viršelio spalvinė gamą dėlioju. Ai, dar ir pagal dydį. Juk skirtingo formato būna šiek tiek.

  8. 8
    Salomėja

    Mes kai pasigaminom lentyną tai irgi pagal dydį dėliojau, nes lentynų aukštis skirtingas. Bet dabar tai kur tarpukas, ten ir ok :).

  9. 9
    MonaM

    Nežinau dėl pavadinimų ant nugarėlių, bet mano lentynoje anksčiau knygos buvo sudėliotos pagal spalvas (tvarkingiau atrodo), o dabar suskirstyta į dar laukiančias būti perskaitytas ir į jau perskaitytas (šios savo ruožtu skirstomos į: “pasiliksiu”, “parduosiu per sena.lt”, “nunešiu į knygų dalinimosi namelį”). Pati tikrai neskaityčiau Lisa Kleypas knyškių – retkarčiais atsipalaidavimui mėgstu a la istorines romantines knygas, bet Kleypas rašo tokį šlamštą, kad niekaip nesuprantu, kaip tos knygos tokius įvertinimus goodreads susirenka. Bieranco ir Beatos rašliavėlių, irgi, ačiū, ne, – jie ir taip gauna per daug eterio, atsižvelgiant į tai, kad normalaus turinio ten nerasta, nors kažkodėl abu patraukia mases. Tas pats ir dėl Knygų d(r)amos – gražios foto, dažnai atnaujinima info, bet realiai mažai contento. Nors knygų perskaito tikrai daug (anksčiau vis stebėdavausi, kaip taip įmanoma), bet labai retai kažką tikrai vertą dėmesio (ir taip galvoju aš, kuri, kaip minėjau, mėgstu lengvas romantines knygutes).

  10. 10
    Salomėja

    Na, Dama perskaito turbūt 100% naujienų (nuo iki visokio žanro), tai tikrai būna tarp skaitinių ir įdomių knygų. Bet žmonės, kurie knygas sudievina, laiko šventomis ir piktinasi keiksmažodžiu ant viršelio (bet vistiek skaito, nes filtrų tai nėra), man negali būt autoritetu pasirinkimuose. Labiau įdomu stebėt kaip fenomeną. Bet ir mane kažkas taip stebi :).
    Bet Kleypas teko skaityti ar nuomonė tik iš nuogirdų?

  11. 11
    MonaM

    Įprastai kritikuoju tai, ką vienu ar kitu būdu pati bandžiau, bet nepatiko 🙂 Tad Kleypas kažkada pradėjau skaityti, porą knygų net, abi mečiau po keleto skyrių, su sveiku protu nesuderinamų. Dėl knygų naujienų – jų yra gerokai daugiau, ir gerokai rimtesnių, nei kad Knygų Damos perskaitomos, paprastai jos perskaitytos knygos žymi išimtinai lengvą turinį, kas savaime nėra blogai (come on, gi meilės romanus pati skaitau), bet su tomis knygomis didelė rizika, kad tik liksi susierzinęs, nes knyga bus ne paprasta, o tiesiog prasta. Bent jau man, ko gero, rimčiausias autoritetas yra Ramūnas Ožalas, rašantis apie knygų naujienas 15min.lt – jo peržvelgiamos knygos paprastai tikrai geros ir paliekančios gilesnį įspūdį, nors dažnai tai ta pati populiarioji literatūra.

  12. 13
    Salomėja

    Kad naujienų daugiau, tai tikrai nesiginčiju, gi ir akademinės literatūros leidyklos paleidžia į gyvenimą didelius srautus, taip pat visokios mažos leidyklėlės. Čia labiau turiu omenyje pagrindinių leidyklų grožinės literatūros naujienas – tai, ką matome užėję į knyguklubas.lt ar knygos.lt ir spustelėję “naujienos”.

    Na, bet aš pati skaitau tokias pat knygas kaip minima Dama, tai visiškai taip pat patenku į “neperskaito nieko vertingo” sąrašą ir mano skaitomos knygos yra išimtinai lengvo turinio. Tad šioje vietoje mes panašios 🙂 Ir skaitiniai nekliūna. Kliūna tik elgesys kitų atžvilgių. Visokie pasisakymai, pasipiktinimai, kad žmonės už darbą prašo pinigų, nors ji daro viską iš meilės, pasijuokimai “čia neturgus” tema. Aiškinimai, kad kiti (bet ne pati) blogeriai skaitydami tik leidyklų dovanotas knygas nejaučia TIKROJO skaitymo malonumo ir dar daug kitų, kuriuos pastebėjau tik per pusmetį, nors paskaitinėju tik labai epizodiškai ir dažniausiai kai jau bangelėmis pradeda sklisti atgarsiai.

  13. 14
    MonaM

    To “ne turgus” apskritai nesuprantu, juo labiau, kad ji pati deklaruoja, kad nėra ko švaistyti pinigų knygoms, visada yra bibliotekos, pamenu, rašė, kad skatina neskubėti pirkti, o paieškoti bibliotekoje:/ tai su logika čia ne kažką.

  14. 15
    Salomėja

    Na, tai nereikia ieškot logikos nore sumenkint kitus ir kilstelėti save. Gal koks blogeris tą dieną surinko daugiau laiku :), ar kokia leidykla viešai pagyrė kitą :). Toks didelis tas noras, kad va net prieštaravimas atsirado 🙂

+ Leave a Comment