Tradicinis įrašas tradiciniu metu :). Na tai apšnekėkim knygų pasaulį. Buvo gi čia visokių įdomybių soc. erdvėje.

Pradėsiu nuo to, kad skaičiau mažai, nes atostogavau. Jei kažkam tas žodis asocijuojasi su knygomis, tai man tikrai ne. Mūsų atostogos paprastai būna tokios, kad nebėra jėgų puslapį atsiversti. Arba galimybių, nes tarkime palapinėje per tamsu. Taigi, pirmą knygą perskaičiau tik 15 mėnesio dieną ir rugpjūčio sąskaitoje iš viso 6 skaitiniai. Štai tokie:

Dvi knygas padovanojo leidyklos. Vieną pirkau Mo muziejuje ir ši vienintelė negrožinė ir dar gi piešta. Trys buvo elektroninės. Viena jų pirkta ir skaityta skaityklėje, kitos dvi iš “Milžino” prenumeratų – telefoninės. 

Mažiausiai patiko “Amžinai mano”, o mėnesio knyga skelbiu “Krucifiksą”. Apžvalgas, kaip visada rasite “Šiukšlynėlyje”. Trūkstamos pasirodys visai netrukus. 

Vasaros sąskaitoje 35 knygos. Tikiuosi rudenį apmažinti norų sąrašą.

 

Na, o kas šiaip įdomaus nutiko knygų bendruomenėje. O, žinokit, rugpjūtis buvo karštas. Kol keliavau bookstagrame vyko dramos. Gal net džiaugiuosi, kad nebuvo galimybės įsitraukti.

Trumpai papasakosiu, ką susirankiojau iš nuotrupų ir kitų žmonių pasakojimų. Garsi knygų blogerė (nors aš niekaip nerandu blogo) Knygų Dama sąmoningai ir nesubtiliai užvažiavo ant kitų kolegų, kurie savo konkursuose dovanoja perskaitytas knygas. Maždaug, o aš tai dovanoju tik naujas, nes jums čia ne turgus koks, cha cha, taip leisdama suprasti, kad dovanojantys nenaują skaitinį yra gal prastesni ar šiaip kažkie turginiai, taip ir turgui suteikdama neigiamą reikšmę. Ką daro bendruomenė, kuri pasijunta paliesta tokių teiginių? Žinoma, kad išsako savo poziciją ir požiūrį į prizus, o savo reakcijas žymi gaire #negariūnai. Gal suaugę žmonės gali ir nutylėti, bet tas žmogus jau ne pirmą kartą panašiai užlipo ant kojos. Tada pirmoji dama, kuri ką tik visus apmėtė šūdais, pamato, kad nepasijuokė visi kartu, bet kažkaip va davė atgal, na ir pradėjo rėkti: mane muša, mane skriaudžia! Sulygino visas reakcijas su patyčiomis ir po to ilgai bei nuobodžiai vartaliojo patyčių temą. Galiausiai įtraukdama ir savo gyvenimo nelaimes, kad maždaug, kaip jūs galit mane skriaust (reaguoti į pačios provokacijas), jei aš toks geras žmogus ir pas mane gyvenime tiek problemų!

Kaip matote, čia jau ne tik pavienės Drama Queen, bet visa dramų karalystė rugpjūtį dominavo instoje. Aš pati konkursuose dovanoju skaitytas, puikios būklės knygas. Čia ne drabužis ir ne kosmetika, čia istorija ir ji nesusinešioja. Net jei dėl to tampu turgumi 🙂

Dar viena knyginė įdomybė. Neseniai Sandra @asskaitau skelbė konkursą, kuriame klausė, kaip knygas dėliojate savo lentynoje. Ji pati, sakė, sudeda taip, kad užrašai būtų viena kryptimi ir nereikėtų vartyti galvos. 

Parodžiau keletą foto, kaip atrodo mano lentyna, ir Sandra sakė, kad per daug galvos vartymo.

Taigi, aš susimąsčiau… Visada maniau, kad tas “galvos vartymas” yra grynai perkeltine prasme, ne? Juk realiai niekas jos nevarto, taip? Bent jau mano akys puikiai sugeba apversti pačios tekstą, net jei jis aukštyn kojom. Visą dieną skaitinėjau atsitiktinius užrašus. 

Tada galvoju, na patikrinsiu su vyru. Pasikviečiau jį prie lentynos, paprašiau surasti konkrečią knygą ir stebėjau jo akis bei galvą. Na ne… Nevarto tikrai. Tad smalsu, ar jums kelia kažkokių keblumų, kai pavadinimai ant nugarėlių orientuoti skirtingomis kryptimis?

Na ir dar… Klausiau žmonių, ar yra autorių/knygų, kurie/kurios sukelia visišką atstūmimo reakciją. Nenorit skaityti, nepaisant to kas ką sako. Pati gi turiu. Beatos “Vyvenimas” ir kitos knygos jei parašys, Coelho, Užkalnis, tokios knygos kaip “Trobelė”. Taip pat nesu skaičiusi nei vienos Čekuolio knygos ir niekaip negaliu persilaužti ir prisiversti bent pavartyti. 

Daugumoje atsakymų taip pat dominavo Vyvenimas, beje, poroje su Naglimanto knyga. Bet pasitaikė ir kitų variantų: Bukovskis, Irvingas, pilki atspalviai. Tad jei neatsakinėjote IG, tai parašykit ar kas nors atstumia ir jus :). 

Tiek šį kartą! Ką dabar skaitot?


Dėmesio: kosmetikos ir kitų aprašomų produktų aš nepardavinėju, neužsakinėju ir netarpininkauju. 

Jūsų aktyvumas motyvuoja. 

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisininių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.