Knygos iš antrų rankų. Kur įsigyti ir kur dėti nereikalingas perskaitytas knygas?

Estimated read time 3 min read

Autoriaus Carlos Ruiz Zafón knygose dažnai minimos knygų kapinės. Jos yra Barselonoje ir priglaudžia visas nereikalingas, pamirštas ar “teisingumo” persekiojamas knygas. Knygų kapinės yra ir Vilniuje. Tiesa, jos savo jau atidirbo, nieko nebepriima, o kaip tik siūlo išsinešti. Daugiau sužinoti galite čia. Taigi, kas nutinka perskaitytoms knygoms? Vienos išdidžiai nugula mūsų namų lentynas, kitos keliauja per draugų rankas ir taip niekada nebesugrįžta namo. Trečios stumdomos iš vietos į vietą: daugiau nebeskaitysime, lentynoje vietos užimti nenorime, draugams nerekomenduojame. Kur gi dėti tokias knygas? Pamėginsiu patarti!

Atnaujinta 2023 liepą. Naujos vietos: vinted.lt ir bookswap.lt

Pats paprasčiausias būdas yra parduoti internetu. Aš pati tam tikslui naudojuosi svetainės sena.lt paslaugomis. Štai mano parduodamos knygos. Svetainėje nesunku įdėti skelbimą. Jei kada nors vartotojai jau bandė parduoti tokią knygą, tai visa informacija jau bus suvesta, teliks tik paskelbti. Pirkimas-pardavimas vyksta asmeniškai parašius pardavėjui žinutę ir susitarus dėl susitikimo, ar siuntimo. Jei per tris mėnesius knygos nepavyks parduoti, sistema deaktyvuos skelbimą. Jį pakoregavę, pvz., nuleidę kainą ir vėl galite skelbti. Privalumas yra tas, kad patys nusistatote už kiek norite parduoti knygą.

Vienas didžiausiu lietuviškų interneto knygynų Knygos.lt taip pat siūlo patogiai nusikratyti perskaitytomis knygomis. Reikės pasirašyti sutartį ir pristatyti knygas į Vilniaus arba Kauno ofisą. Knygyno darbuotojai įvertins jūsų pageidaujamą kainą, knygos būklę, užsidės šiokį tokį antkainį ir sukels knygas į savo internetinį knygyną. Šiuo metu parduodamas perskaitytas knygas galite rasti čia. Pirkėjams patogu – knygos pristatomos tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir naujos. O pardavėjai uždirbtą sumą galės gauti į savo nurodytą sąskaitą arba išleisti tame pačiame Knygos.lt knygyne.

Nereikalingas knygas galite parduoti ir dėvėtų knygų knygynams. Vilniuje:
“Mint Vinetu” (Šv. Ignoto 16/10). Jie nupirks Jūsų knygą už vieną litą ir dar vieną litą duos taškais, kuriuos galima išleisti knygyne.
Knygynas “Keista” (Raugyklos g. 15).  Knygas priima komiso pagrindu: paliekat knygą, knygynas užsideda antkainį ir pardavinėja. Pinigus gausite tik kai knyga suras savo pirkėją.
“Knygos namai”  (V. Mykolaičio-Putino g. 5, profsąjungų rūmai – pagrindinis įėjimas) –  tai jau minėtų Knygų kapinių tvarkytojai. Į knygyną priima skaitytas knygas, o čia parašyta kiek už jas galite gauti pinigėlių.

Kaune knygų komisas slepiasi Urmo bazėse. Knygyną “Žmonių knygos” rasite senamiestyje, Valančiaus g. 16.

Panevėžiečiai irgi turi “Gerą knygyną”, kuris yra Respublikos g. 1. Jie taip pat moka litą ir šiek tiek taškų, o kai kurias knygas priima komiso pagrindais.

Yra ir daugiau panašių knygynų, pvz., Vilniaus Antakalnio rajone, ar prie Halės turgaus, tačiau šie neturi internetinių svetainių, todėl dairykitės iškabų! Na o jei tingite terliotis su pardavinėjimu, tai neškite knygas į biblioteką ir palikite atiduodamų leidinių lentynose.

Sėkmės parduodant knygas! Sėkmės atrandant geras knygas!

Total
0
Shares

8Comments

Add yours
 1. 1
  Šarūnė

  Sveiki, geras straipsnis. Tačiau man reikia kažkur padėti visą kolekcija Lietuvos tarybines enciklopedijos, kurių tomų yra laaabai daug. Kaip su tokiom knygom?

 2. 2
  Salomėja

  Man tai kyla klausinas ar Tarybinės enciklopedijos nėra tiesiog šiukšlės? Informacija pasenusi, neatnaujinama, pagal paskirtį tokio dalyko niekas šiais laikais nebenaudoja. Aš knygų nesudievinu, todėl manau popieriaus konteineris būtų vieta, perdirbtos dar pasitarnautų 🙂

 3. 3
  Transrifus

  Yra toks senų knygų knygynas Pylimo 59, Vilniuje. Ten kai kurias knygas superka, o nemokamai gali priimti visas, kurios jums nereikalingos. Tai gal geriau neišmesti, bet ten nunešti. Nors, aišku, dėl tarybinės enciklopedijos ko gero nekiltų klausimų – tiesiai į popieriaus konteinerį 🙂

 4. 4
  LG

  Nesutinku. Kiekvienas informacinis vieno ar kito laikotarpio leidinys – istorija. Ir visai nesvarbu ar tai tarybinio, ar tarpukario Lietuvos knygos.

 5. 5
  Mikas

  Kada parašytas šis straipsnis (labai blogai kad nerodoma data)? 🙂 tikriausiai kokiais 2008-ais? Minimi Profsąjungų rūmai, supirkimas litais… Daugelis nuorodų nebeveikia. Siūlyčiau visiems rašytojams internete / blogams rodyti straipsnio datą – tai leistų iš karto įvertinti straipsnio aktualumą / vertę.
  Gerai kad parašiau, dabar internetas taps gerense vieta.

+ Leave a Comment