Atkeliavę į paštą išsiųsti siuntos dažnai sulaukiame klausimo “paprastu ar registruotu”. Registruotas siuntimas kainuoja daugiau, tačiau jį pasirinkę gauname specialų numerį, pvz., RN000000005LT, kurį turėdami galime sekti siuntinio kelionę. Jei mūsų siunta neišvyks iš Lietuvos, tai viskas paprasta. Sužinoti kaip jai sekasi galime Lietuvos pašto svetainėje. Tačiau išsiuntę registruotą laišką į užsienį Lietuvos pašto svetainėje pamatysime tik paskutinę jo stotelę mūsų šalyje. Toliau jau teks kapanotis savarankiškai, o tiksliau keliauti į gavėjo šalies pašto svetainę, susigaudyti svetimos kalbos sukeliamoje painiavoje, rasti kur sekami siuntiniai ir sužinoti rezultatus.

Aš noriu pasiūlyti patogesnį ir greitesnį variantą, naudingą svetainę http://www.track-trace.com/post. Čia lengvai pasieksime 113-kos šalių pašto svetaines.

Iliustruosiu pavyzdžiu.

1. Keliaujame į minėtą svetainę http://www.track-trace.com/post. Į paieškos lauką įrašome savo siuntinio registracijos numerį ir spaudžiame “track with options”.

2. Pamatysime Lietuvos pašto svetainės fragmentą (jei siunta siunčiama iš Lietuvos). Kairiame viršutiniame kampe spaudžiame “Select country”.

3. Pasirodžiusiame sąraše pasirenkame gavėjo šalį. Pavyzdyje rinkausi Suomiją.

4. Galiausiai pamatysime pasirinktos šalies pašto svetainės fragmentą su siuntos paieškos rezultatais, pavyzdžiui:

Dėmesio: jei siunta dar neužregistruota gavėjo šalyje, tai ketvirtame žingsnyje greičiausiai pamatysime žinutę, kad informacijos nėra.

Malonaus siuntimo!