Pagaliau atėjo vasara. Gal šis sakinys ir nuvalkiotas, bet visiškai atitinka mano būseną. Saulė šviečia, nuotaika puiki, o kaklas darosi ilgas kaip gandro, besidairant ir ieškant, ką įdomaus pamatyti. Šiandien nori pristatyti itin gražią Lietuvos vietą ir man asmeniškai nuostabiausią apžvalgos bokštą mūsų šalyje. Tikiu, kad jis sužavės net tuos, kurie paprastai bijo aukščio ir tokių statinių vengia. Štai jis, visame penktos ryto gražume:

Kur yra Kirkilų apžvalgos bokštas

Bokštas yra šalia Kirkilų, arba Ilgojo ežero, Biržų regioninio parko teritorijoje. Koordinatės: 56.248038411314155, 24.69078546954995

Apie Kirkilų ežerėlius ir bokštą

Karstiniai ežerėliai atsiranda, kai vanduo užpildo smegduobes. Kartais jos įgriūna net kelis kartus, susijungia ir taip susidaro nelygaus kontūro ežeryno labirintas. Kirkilų ežerą sudaro bent trisdešimt tokių smegduobių. Per sausrą vanduo nuslūgsta ir susidaro keli ežerėliai. Radau informacijos, kad dėl bakterijų vanduo vasarą gali nusidažyti rausvai, labai įdomu būtų pamatyti ir užfiksuoti tokį vaizdą. Tačiau šiuo metu čia ir taip labai gražu.

Toks ežerynas – vienintelis Baltijos šalyse, tad lankytojai kviečiame pasigėrėti nepaprastu vaizdu, atsiveriančiu nuo 2015-ais metais pastatyto Kirkilų apžvalgos bokšto. Daug kur rašoma, kad jis savo forma primena kanoją, tačiau man – grynas mėnulis!

Kanoja, valtis ar mėnulis – nesvarbu, tačiau akį jis džiugina ir smagu, kad Lietuvoje jau skiriama dėmesio estetikai. Vaizdą puošia, o ne darko. Statinio aukštis – 32 metrai. Kaip minėjau teksto pradžioje, net aukščio bijantiems neturėtų būti nejauku dėl to, kad šoninės sienos uždaros – nekyla tas per didelės erdvės jausmas.

Pirmame aukšte įrengtas mini amfiteatras renginiams, kuriame galima šiaip pasėdėti, knygą paskaityti :).

Ką čia dar nuveikti? Po ežerėlius galima pasivaikščioti pontoniniais takeliais. Ėjimo mažiau nei kilometras, bet ten tikrai smagu!

Pagirti galima ir visą turistinę infrastruktūrą. Šalia bokšto – tvarkinga parkavimo aikštelė. Yra ne tik šiukšliadėžių, informaciniai stendai, lauko tualetai, šalia stovi ir toi toi, beje labai tvarkingas, su popieriumi, popieriniais rankšluosčiais ir dezinfekciniu skysčiu. Nustebino ir nemokamas internetas bei įrenginių pasikrovimo bei dviračių remonto stotelė. Yra ir keli piknikavimo staliukai bei matėme medinių kioskelių, bet kadangi prie bokšto atvažiavome jau vėlai vakare, o išvažiavome apie septintą ryto, tai nežinau ar šiuo metu jie veikia bei ką parduoda.

Šį bokštą mes kadaise lankėme važiuodami motociklu. Padarė didžiulį įspūdį savo unikalumu, o ežerėliai tikrai verti dėmesio. Šią žiemą ir pavasarį labai laukiau, kada viskas sužaliuos ir grįšime čia fotografuoti. Vasaros viduryje kelios šios nuotraukos virs nebulamakers.lt atvirukais.

Mūsų šalis nuostabi ir Lietuvoje yra, ką pamatyti. Jei nenorite važiuoti tik dėl vieno objekto, priminsiu, kad Biržuose galima aplankyti pilį, pastatyta ant seniausio dirbtinio telkinio kranto, taip pat pasivaikščioti ilgiausiu mediniu pėsčiųjų tiltu, aplankyti Astravo dvarą, žmonės sako, kad ir alaus darykole visai įdomu. Tik spėkit lankytis ir dairytis!

Taip pat esame nakvoję Biržų kempinge, kuris paliko visai neblogą įspūdį, taigi, drąsiai planuokit išvyką.


Naudinga: Biržų turizmo centro informacija.

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.