Jūs klausiate, o aš atsakau! Antra dalis: apie bloginimą

Estimated read time 6 min read

Tęsiu klausimų atsakymų ciklą. Pirmoje dalyje aš atsakinėjau į Facebook užduotus klausimus apie kosmetiką. Tekstą skaityti galite čia. Sužinosite, kokia yra mano mėgstamiausia pudra, plaukų kaukė. Išdaviau ir kokiam tušui bei lietuviškam gaminiui aš labiausiai simpatizuoju. Taip pat rasite mano mėgstamiausių kvepalų TOP3 ir dar daug kitų atsakymų.

O šį kartą dėmesys krypsta į blogą ir bloginimą. Tad nieko nelaukiu ir imuosi darbelio :).

Klausimas: Kas Jus paskatino rašyti blogą?

Atsakymas: Aš rašau kelis blogus, tačiau spėju, kad klausimas buvo užduotas būtent apie šį. Jį pradėjau daugiau nei prieš 5 metus ir visai neketinau rašyti apie kosmetiką. Pirminė jo mintis – patarimai.
Ir ta mintis pasirodė sėkminga, nes pvz., tekstas “kaip ištrinti facebooką” yra topų topas ir nežinau ar kada jį kažkas išstums iš pirmų vietų. Populiarūs ir kiti patarimai, tačiau juos rašyti, kai niekas (patarimų) neklausia pritrūko įkvėpimo. Na, negali gi kas dieną sugalvoti ką žmonėms naudingo papasakoti, todėl blogas apmirė, o rašyti teminį tinklaraštį vistiek norėjosi. Todėl griebiausi tokios temos, kuri yra neišsemiama, priemonės visada po ranka, arba yra artimiausioje parduotuvėje.

Visgi, neatmetu galimybės kada nors ir vėl pakeisti profilį. Vis dar kartais parašau vieną kitą patarimą, pvz., kaip sekti pašto siuntas ir tie patarimai skaitomumu ŽENKLIAI lenkia visas kosmetines apžvalgas.

Klausimas: Kas Jus įkvepia rašyti blogą?

Atsakymas: Atgalinis ryšys.

Tikrai! Jaučiu įkvėpimą kai “Google Analytics” programoje matau, kad mano tekstai yra skaitomi, o lankomumas didėja, kai Facebooke auga sekėjų skaičius, o jie ne tik “butaforiniai”, bet ir komentuoja, dalinasi, laikina, dalyvauja konkursuose. Mane įkvepia, kai koks nors realiai pažįstamas žmogus išėjus iš kalbos lepteli, kad va pas Salomėją skaičiau, kad geras tušas, tai ir nusipirkau. O aš net nežinojau, kad tas žmogus skaito mano tinklaraštį.

Labai jau banaliai skamba, bet skaitytojai ir jų aktyvumas įkvepia labiausiai.

Klausimas: Ar dalyvaujate blogerių susitikimuose?

Atsakymas: Prisipažinsiu, kad nesu didelė organizatorė, todėl susitikimų neorganizavau ir blogerių neieškojau, na o į kitų blogerių susibūrimus nesu gavusi kvietimo, tad nesu ir dalyvavusi.

Ar dalyvaučiau? Priklausytų nuo daugybės aplinkybių. Esu kuklus ir nedrąsus žmogus, todėl dažniausiai išsisukinėju nuo susitikimų, tačiau jei jau nueinu, tai niekada nesigailiu. Kalbu iš susitikimų su bendraminčiai forumiečiais patirties.

Klausimas: Gal turite mėgstamų blogų, kur esate jų gerbėja?
Klausimas:  Būtų įdomu sužinoti mėgstamiausius sekamus blogus, youtube kanalus ir pan.

Atsakymas: Žinoma, kad turiu mėgstamų blogų. Man labai nenuoširdžiai skamba kai kurių blogerių frazės “apie tai rašiau aname įraše ir gėda jei neskaitėt“, kai tuo tarpu jie patys nelabai skaito kitus tinklaraštininkus. Aš skaitau. Man įdomu kas vyksta kitose padangėse, kaip jie vertina tas pačias priemones. Yra keli blogeriai, kurių nuomone pasitikiu ir prisimenu, kai iškyla dilema ar pirkti produktą, ar ne.

Mano didžiausi favoritai yra “Kosmetikos užrašai” ir “Akvedukas”.

Be jau minėtų savo RSS skaityklėje prenumeruoju (o tai reiškia, kad gaunu pranešimus apie visus įrašus ir visus skaitau) tokius blogus:

“Peroksidinė blondinė”,

“Ilovemanythings”,

“Kanarėlės”,

“Kur Mano Raktai?”,

“Lithuanian Beauty Blog”,

“O Jei Noriu Dar…?”.

Taip pat “Facebook” seku (o tai reiškia, kad skirtingai nei viršuje paminėtus, šiuos skaitau nereguliariai, priešokiais ir jei sudomina įrašo tema) tokius blogus:

“Absentta Gorelova blog”, “Gėlėta kosmetinė”, “Grožio Blogas/ Beauty Blog”, “Beauty by Zivile”, “Bryyla – sveiko grožio blog’as”, “Smell of peony”, “Pamaivos Užrašai”, “Gabrielės dalykėliai”, “Grožio gurmanė”.

Čia paminėjau tik su grožiu bei mada susijusius blogus, nes be abejonės aš dar skaitau ir krūvas kitokių.

Kas liečia Youtube tai šioje srityje pažiūriu vos kelis kanalus. Žinoma, populiariausia lietuvė Chanelette. Taip pat užmetu akį į “Red Lip Kiss” bei Irmą Sincerą.

Klausimas: Kokios srities blogą dar norėtum rašyti?

Atsakymas: Aš šiuo metu ir taip rašau tris blogus. Šį. Tada asmeninį – Niekiviskmėjinėjimai, kuris įdomus tik šeimos nariams ir draugams, o visiems kitiems žmonėms tėra minčių kratinys. Ir dar blogą apie perskaitytas knygas – Šiukšlynėlį. Tai seni blogai. 8-9 metai bloginimo. Tačiau sritis, kur dar galėčiau realizuoti save yra technologijos, arba kelionės. Niekada negali žinoti, gal ateityje atsiras ir tokių. Juo labiau, kad domenų turiu prisipirkusi :D.

Klausimas: Kada supratai, kad blogo rašymas – tavo pašaukimas? (jei taip galima sakyti)?

Atsakymas: Blogo rašymas tikrai nėra mano pašaukimas :). Man bloginimas gali būti tik dviejų tipų: arba tai darbas, arba tai hobis.

Darbas tai nebūtinai ta prasme, kad rašai užsakomuosius straipsnius, ar bandai uždirbti iš reklamos. Rašyti galima ir įmonių, prekinių ženklų blogus. Kadangi aš nedirbu ir iš rašymo neuždirbu, tai man blogai yra tik hobiai. Jokio pašaukimo, tikrai nerašau todėl, kad dega raketa užpakalyje, ar šviečia vedlė žvaigždė širdyje.

Klausimas: Kokiu teigiamų ar neigiamų dalykų jums įdiegė blogo rašymas.

Atsakymas: Blogas man suinstaliavo porą išlaidūnės virusų. Pastoviai norisi nusipirkti kokią nors grožio dėžutę, naują tušą, kartais net lūpdažį. Po velnių, ir kam man jie reikalingi?

Dar įdiegė atsakomybės jausmą. Skaitytojai manimi tiki, todėl negaliu girti nepatikusių produktų, nors patirtis rodo, kad tai reiškia, jog jų nebegausiu iš kompanijų. Pfff., tarsi mes pačios savimi pasirūpinti negalime, ar ne?

Dar blogas suvedė su vienu kitu įdomiu žmogumi. Privertė pradėti domėtis priemonių sudėtimis. Pastaruoju metu tas įdiegtas virusas verčia galvoti apie teksto apipavidalinimą, gražesnių nuotraukų gamybą. Vienas džiaugsmas.

Štai ir visi klausimai. Net gaila truputį, kad baigėsi. Kaip supratote, bloginti man patinka. Ačiū, kad skaitote. Kviečiu dažniau komentuoti ir kitaip bendrauti. Visada laukiu jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar visada galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).

Pirmas paveikslėlis yra “Designed by Freepik”

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours