[2022 02 16] Pastaruoju metu labai daug kalbama apie meilę sau, dažnai smerkiami tie, kurie bodyšeimina (suprask, gėdina dėl kūno). Tačiau ši tema labai jautri, o mes – žmonės – nenuoseklūs. Jei kažkas yra artimas, mes galime jį paguosti „tu visai nestoras, tu graži moteris, tu gerai atrodai“, bet kur sukus, kur apsukus, žiū, tas pats ką tik raminęs asmuo jau anoniminiame forumiuke deda širdelę ant nuotraukos, kur žvaigždutė prigauta nepasifotošopinusi ir su riebalų rinke ant pilvo. Arba šiaip kažkur nekorektiškai pasisako, jei tai liečia kažką svetimą.

Šį mano įrašą įkvėpė Vytautė, kuri instagrame dalijasi pakilimais ir paklydimais meilės sau kelyje. Na ir jos paskutinis reels apie kompleksus bei heiterio komentaras, kuriuo ji pasidalijo vėliau. Tas komentatorius, cituoju iš atminties, sakė, kad veido poroms naikinti yra kosmetologai, svoriui – sporto klubai, mylėkit save kiek norit, bet nebrukit savo apsileidimo kaip normos. Na, kažkas tokio. Matyta, girdėta. Ypač trigeriu tampa tas „apsileidimas“ vs „susitvarkiusi moteris“, kai susitvarkymu dažnai būna nusiurbta, priklijuota, pripūsta.

Ir tai norma. Štai apie vieną influenserę komentatorė skėlė, kad jei reikia pasiputlinti viršutinę lūpą. REIKIA. Ne, kad gražu būtų, ar panašiai, o reikia. Lyg plaukų galus pakirtpti. Mums visoms reikia atitikti tipinį Barbės standartą.

Susimąsčiau aš apie savo kompleksus susijusius tik su išvaizda (psichologinius palikime kitam kartui). Ir oi, kiek jų daug!

Svoris

Šiandien esu stora. Sveriu 87 kg, nešioju XL dydį ir nesimaivau, kad mano kaulai stambūs ir jo, esu apsileidusi, ar pasileidusi, nes valgau vištą su bulvytėmis, ir sriubą su grietine. Sakytum numesk tą svorį ir kompleksas pagydytas.

Didžiausia motyvacijos kliūtis, ko gero yra ta, kad niekas nepasikeičia. Tam, kad numesčiau svorio turėčiau visam gyvenimui save sodinti ant dietos ir nuolat sportuoti. Tai reiškia, kad atsisakyti galimybės su vyru suvalgyti pyragaitį… Kad ir kiek bandžiau, tiek viskas žlugdavo, nes faina yra kartu užsisakyti burgerį ar vasarą sustoti kaimo parduotuvėje ledų. Mjo. Galima būtų vardan to, kad neliktų komplekso, atsisakyti tam tikrų malonumų, bet bėda ta, kad aš visą gyvenimą pergyvenau, kad nesu skinny.

Net tada kai svėriau 60kg. Paauglystėje išprašiau mamos, kad nupirktų lieknėjimo papildų (radau žurnale reklamą, o mes net nežinojom, kas tai iš viso). Aišku, kad jie neveikė, tada ir mest nebuvo ką, bet vistiek buvau stooora.

Taigi, nesvarbu ar esu plonesnė, ar storesnė, visada save drožiu, kad neatrodo taip, kaip mano idealai sveriantys 49-52 kg. Ir prie tokių kompleksų tikrai prisideda visuomenė, kuri man konkrečiai gal nieko ir nesako, bet iš kiekvienos M ir net S dydžio žymesnės merginos nuolat tyčiojasi. Juk jei tyčiojamės iš kokios nors ten dainininkės ar influenserės, reiškia tai galioja visiems, tai taikome ir sau, ar ne? Juk būdami blogesni/storesni/negražesni tikrai nebadytume pirštais, ane?

Pagurklis

Priežastis, kodėl man visai patinka privalomos kaukės. Nežinau, kiek tai susiję su svoriu, bet pagurklį turėjau visada, gal tik ne tokį ryškų. Ir man atrodo, kad tai tokia sritis, kurios be chirurgo įsikišimo nesutvarkysi, nes net ir numetus svorį jis jau nebesusitraukia. Tai ir dangstausi, kadangi iš priekio nelabai matosi, stengiuosi į žmones nepasisukti šonu 🙂

Veido poros

Štai Vytautė sakė, kad kompleksuodavo dėl porų, o heiterė atitarė, kad tam yra kosmetologai. Tik kosmetologai pasakys, kad poras galima išvalyti, bet ne sumažinti. Jau kokios yra, tokios yra. Maniškės duobutės gi primena apelsino žievelę. Todėl man kartais atrodo, kad kemšasi tiesiog nuo oro taršos. Dėl jų kompleksuoju, nemėgstu, kai svetimi žmonės būna arti, nes tada atrodo, kad jie spokso ir baisisi 😀

Plaukuotumas

Mano gyvenimo peilis. Plaukuotumas paveldėtas, tad su tuo kankinuosi nuo itin akstyvosios paauglystės. Kojas pradėjau skusti, kai klasiokėms plaukai dar neaugo ir todėl, kad iš manęs tyčiojosi – beždžionė švietė per pėdkelnes. Nesu bandžiusi tik lazerio, bet juo tikiu tiek pat, kiek fotoepiliatoriumi. Šis padėjo pašalinti plaukus nuo blauzdų ir rankų, tačiau, nors iki šiol jau gal kokius 3-4 metus nepasiduodama šaudausi, nepasiekiau jokio poveikio veido ir šlaunų srityje. Be pinceto ir skustuko iš namų nevažiuoju. Ir visada žiauriai, ŽIAURIAI bijau, kad kažkur, pvz, ant smakro, styros koks plaukelis ir jį visi matys. Tai viena priežasčių, kodėl vengiu susipažinti su žmonėmis gyvai, niekada neinu į pirtį ar kažkokias kitas nuogesnes linksmybes. Ne dėl to, kad esu užsiraukėlė niūrna :), bet geriau tegul žmonės taip galvoja. Nekalbu jau apie tai, kad ne svoris yra didžiausias priešas, kai reikia išsinuoginti, pvz., paplūdimyje, o plaukuotumas.

Žili plaukai

Kompleksuoju ne taip baisiai, kaip dėl kitų dalykų. Tačiau erzina, nes plaukai auga labai greitai ir teoriškai dažyti šaknis turėčiau, kas 1.5 savaitės. Praktiškai tempiu iki 3-4 ir tas dvi paskutines jaučiuosi sena ir apsileidusi.

Užkritę vokai

Dar vienas džiaugsmas, kuris yra toks, koks yra. Na nepakeisi tų vokų, nebent pasidarytum operaciją. Beje, kartais apie ją pasvarstau, tačiau mane baugina tas 2 ar kiek ten savaičių gijimo procesas. Bliamba, kaip kankinausi po protinio danties rovimo, kad kitų net neprisiruošiau išsiraut, o čia gi akys!

Dėl užkritusių vokų visada atrodau pavargusi ir senesnė nei esu. Ką jau kalbėti, kad nesimato šešėlių.

Paakiai

Kartais man šauna netikėta mintis, ta, kad esu visai graži moteris. Žiūriu į veidrodį ir galvoju, kad na nieko sau. Visi tie trūkumai gi pas visus. Tada pamatau savo foto ir paakius, kurie paburkę, padribę. Dėl to labai nemėgstu fotografuotis ir šiaip neįsivaizduoju, ką su tuo daryti.


Taigi, išvardinau pakankamai kompleksų, tačiau nėra taip, kad viskas varo mane į neviltį. Turių visuotiškai pripažintų trūkumų, kurie man buvę nebuvę. Štai pvz.

Strijos

Kol visos tepasi aliejukais ir bando išvengti strijų, man tai yra gražus dalykas. Aš net mėgstu glostinėtis, nes strija apčiuopama ir maloni liesti. Toks simpatiškas odos raštas, tarsi visi mes turėtume unikalų ornamentą, kaip, kad katė rainumą. Keista, kad šis reiškinys apskritai laikomas neigiamu.

Dantys

Mano dantys kreivi, kaip ir sąkandis. Jau vaiksytėje reikėjo tvarkyti, bet neturėjom pinigų. Ir vėliau neturėjau. Dabar gi bijau, kad baigus tiesinti man jau penkiasdešimtmetis ant nosies būtų, ar verti tie skausmais ir vargai… Nežinau, bet dėl kreivų dantų niekada nekompleksavau.

Plaukai

Mano plaukai retai atitinka grožio standartą. Net ir garbanių. Kieti, šiurkštūs, retai kada gražiai krenta. Arba pasipūtę, arba sulūžinėję, arba pusė garbanojasi, pusė prisiplojusi. Bet kažkaip neimu į galvą. Jei pavyksta bent kažkiek gražiai išsidžiovinti – einu palaidais. Jei ne – susirišu.

Balta oda

Esu iš šviesesnių, tačiau visai nesuprantu įdegio, o ypač dirbtinio. Kartais susigundau, pasidavusi madai, bet išeina, nebijokim to žodžio – šudukas. Ir šiaip man kažkaip gražu visokio atspalvio oda, balta – taip pat, net nesuprantu, kodėl vakarų kultūroje to bijoma, o kuo rudžiau, tuo laikoma gražiau.

Šiandien štai toks atviras įrašas. Kadangi komentuoti galima anonimiškai, tai drąsiai galite pasidalinti savo kompleksais arba nekompleksais, arba, žinoma, paheitinti. Nepaisant visų išvardintų savineapykantos obkektų aš gyvenu visai laimingą gyvenimą. Žiū, net vyrą turiu 😀 Tad ne viskas prarasta 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.