Įspūdžiai iš Panevėžio automobilių turgaus! Blusturgis, kuriame yra visko. Beveik!

Estimated read time 5 min read

Esu tikra, kad šiaurinės Lietuvos gyventojai (bei svečiai) puikiai žino Panevėžio automobilių turgų. Ir ko gero ne dėl automobilių, o todėl, kad ten savaitgaliais vyksta sendaikčių prekyba, pardavinėjami dėvėti drabužiai bei daiktai. Ir rasti ten galima netikėčiausių dalykų!

Aš šioje vietoje lankiausi pirmą kartą. Kadaise buvome garsiame Rietavo turguje, bet nepasakyčiau, kad labai patiko. Naujų prekių dalis priminė senuosius Gariūnus, o visoks “chlamas” akies nepatraukė. Panevėžyje mastai gerokai mažesni. Gerokai. Tačiau sendaikčiai sugrūsti palapinėse-nameliuose visai kitaip. Ir daugiau eklektikos.

Važiavome, nes norėjome vienam DIY projektui surasti sovietinę brezentinę kuprinę. Neradome. Tad ne visko ten yra :). Tačiau vietoje jos nusipirkome kareivišką brezentą-ploščių-palapinę :).

Duosiu šiek tiek vaizdų 🙂 Visos foto darytos su Huawei P10.

Bendras jausmas turguje buvo toks:

Šalta, šlapia, vėjuota, apleista. Aukitės purvabridžius, nes aplink prikasinėta griovių ir tenka bristi per molio tešlą.

Prasidėjo Kalėdos!

Atvirukų buvo nemažai, bet mane domina tik atvirlaiškiai, tad visus dvigubus palikau kitiems.

 

Kalėdinis “chlamukas”.

 

Dar Kalėdų betvarkėlės

 

Šis tas visai gražaus

 

Siaubinga girlianda

 

Girlianda, kuri tikiu, kad tinkamoje vietoje tikrai atsiskleistų

 

Nežinau, ką žmonės su jais veikia, bet cute!

 

Sakau, kad cute!

 

Stiklinis meškiukas, žvakės, vazos, pintas krepšys

 

Medinis indėnas, žalvarinis bidonas

 

Spragtukas, lempa, kabykla, kompaktai, šalmas, puodai

 

Šalmas, puodai, žvakidė, batai

 

Motociklininkų rojus

Kelionė į Rietavą kadaise buvo dėl to, kad norėjome rasti motociklininkų aprangos. Mažai ten jos buvo. Panevėžyje tikrai daug. Brangoka, aptrinta, bet garantuotai yra.

Pačiūžos, kamuolus, plastikinis indas, svarmenys

 

Marija(?) ilsisi šiukšlyne

 

Vienas žavesnių natiurmortų: “Miele” skalbiankė, kilimėlis, servizas, medus

 

Odinės apyrankės, viešbutinis fenas, šalmas

 

Medinis žmogutis, prožektoriai, kolonėlė, slidės

 

Skutimosi putos tarp mikrobanginės krosnelės ir arbatos

 

Nykštuko žibintas, lempa, puodas, samovaras, balerina

 

Kiekvienam skoniui

 

Malūnėliai

 

Barkėdė, bidonėlis, akmeninė višta

 

Tokių servizų nors vežimu vešk

 

Tokių servizų du vežimai

 

Natiurmortas favoritas

 

Stikliukų ir porceliano rojus

 

Dviratis

Dėvėtuose drabužiuose vaizdas buvo kaip ir visur. Nieko neįprasto. Ir reikia knistis. Aš nusipirkau megztinį. Ieškojau ieškojau geltono, galvojau, na negi nėra? Dar pakalbėjom, kad kadangi jie šiais metais ant bangos, tai atsiras tik kitais. Radau vieną tokį beveik geltoną. 3 EUR, sako. O aš pripratusi prie vilnietiškų kainų būčiau ir už 8 paėmus :).

Tiesa, kainų pakomentuoti nelabai man pavyks. Daug kur reikia klausti, daug kur priklauso nuo to, ar patinki pardavėjui 🙂

Na ir mūsų laimikis:

Megztinis, brezentas, dujinė lempa

Be inspektoriaus į namus nebūtų priimtas.

Ar patiko? Tikrai taip! Ar verta važiuot? Na… Dėl pramogos – verta. Dėl to ar rasit ką pirkti? Priklauso nuo jūsų poreikių. Jei pvz., domina senoviniai servizai, tai nespėsite piniginės traukioti. Rasite dėvėtos buitinės technikos, baldų, motociklininkų, slidininkų aprangos, batų, inventoriaus. Tiesa, viskas tikrai padėvėta 😀

Buvo smagu!

Papasakokite ar lankotės panašiose vietose, ar patinka, ką perkat, kur rekomenduojate nuvažiuoti?

P.S. daug kas manęs klausia ar esu patenkinta naujo telefono kamera, nes juk už ką giriamas. Taip, labai patinka :).


Buvo įdomu? Netylėkite! Nebus grįžtamojo ryšio – neliks ir blogo!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais. Nebijokite klausti, jei mano apžvalga pasirodė neišsami ar pritrūko informacijos.

18Comments

Add yours
 1. 1
  Beata

  139 už servizą blusturgy – stipru! Anksčiau labai mėgau tokias vietas, net Kalvarijų blusturgy perliukų rasdavau, pvz sidabrinius auskarus už 4 lt, bet dabar kainos kartais yra kosminės 🙁

 2. 2
  Gaivile

  Turiu megiama sendaikciu parduotuve Kedainiuose. Gal labiau orientuota i baldus, bet yra ir buitines technikos, servizu…mazmoziu ir drabuziu. Viena kita smulkmena karts nuo karto nusiperku. Kadangi turiu silpnybe porcelenui, tai bent pasigroziu. Cia kaip i terapinja eidavau ir i Jiesios parduotuve kuri kazkada buvo ties Vingriu stotele.

 3. 3
  Alma

  Nemėgstu kuistis, tokios vietos itin netraukia. Apskritai man svetima turgaus kultūra, klausk, derėkis, nemoku 😀 Bet fotoreportažas labai patiko!

 4. 4
  Salomėja

  Man už tokio tipo servizą ir naujų daiktų pardėje 139 būtų stipru, net jei jį garsiausias dizaineris gamintų. Nesuprantu tokių daiktų. O tiems, kam patinka, tai įtariu didelė kaina tik prideda vertės :). Bendrai apie kainas kalbant tai brangu, brangu dabar viskas, bet tiems žmonėms irgi kainos bei paslaugos nepinga, tad lyg ir savotiškai suprantama.

 5. 5
  Salomėja

  Smagu, kad patiko, man pačiai buvo faina pašaudyt. Dėl turgaus kultūros pritariu, todėl esu maximinė, nes nekenčiu, kai norint obuolį pirkt reikia papildomai bendraut. Bet čia buvau labiau žiūrovė 🙂 Visi tie porcelianai ir pan., ne man. Bet buvo visokių linksmybių pavėpsot.

 6. 6
  Monika M

  Tos rūbų pakabos (kiek matosi) man labai patiko 🙂 Smagus įrašas. Man labai patinka sendaikčių turgūs ar parduotuvėlės, komisai ir pan. Galima rasti labai įdomių ir gražių daiktų. Tik gaila, kad Lietuvoje kažkaip šios tradicijos nelabai gyvuoja… Na, bent man taip atrodo, gal ir klystu, gal čia nuo konkrečios vietovės priklauso. Dėl bendravimo: jei malonus pardavėjas, viskas šaunu, bet jei koks susiraukęs, tai – ačiū, viso gero, iš tokio tikrai nepirksiu 😀

 7. 9
  Giedrė

  Esu buvusi kelissyk tame legendiniame automObilių turguje (taip kirčiuoja panevėžiečiai). Pradėsim nuo to, kad apie tą turgų man vietiniai ausis išūžė, kaip ten nerealu. Tikėjausi kažko panašaus į Klaipėdos Dubysos g. turgų (klaipėdiečių dar vadinamą žargonu “barachlynas”). Bet išties nustebau, kad Panevėžio automobilių turguje yra ne tik keisti turginiai drabužiai (apatiniai, batai ir odiniai paltai), automobilių dalys, bet ir visai neblogas blusturgis (sako, dauguma prekių atvežtos iš Skandinavijos, kai kurios, girdėjau, kad ir vogtos, bet tai – nepatvirtinti gandai ;)). Pirkome ten visai simpatišką žvakidę ir dar berods kažką (ką, nepamenu). Manau, kad paieškojus galima tikrai šaunių dalykų rasti. Vis noriu aplankyti Klaipėdos Dituvos turgų (daug apie jį prisiklausau), bet vis neužtaikau tinkamo momento. Gražus reportažas ir katinas. O nuo servizo kainos aš irgi apšalau. 😀

 8. 10
  Salomėja

  Pažiūrėjau šiaip indų pardžių siūlomus servizus panašaus stiliaus – nuo 500e, tai kaip ir kaina pasidaro labai normali, 3 kartus pigiau.

 9. 11
  Lina

  ne visai į temą, bet šios nuotraukos telefonu darytos? jei taip, koks telefono modelis 🙂

 10. 13
  Dovilė

  Mano aplinkoje jį MAšinų turgumi dažnas vadindavo (ir tebevadina). 😀 Kol gyvenau Panevėžy, pasigirdavo kiti ir gražesniu rūbu įsigytu, ir šiaip kad ką nors normalesnio ir už prieinamą kainą įsigijo, bet kiek pati nuvykdavau, tai neretai nieko nepešusi likdavau, nes arba kainos neadekvačios atrodydavo gan nudėvėtam rūbui (čia kalbu apie situaciją prieš penkerius metus ar dar seniau. Dabar grįžus iš Vilniaus ,,papramogaut” gal jau kitaip atrodytų) , arba nieko patinkančio nerasdavau. Bet čia matyt lygiai taip pat kaip ir su SH – vieniems lengviau surasti ,,lobius”, kitiems – sunkiau.
  O nuotraukos labai smagios. Net kilo noras apsilankyti 😀

 11. 14
  Salomėja

  Kaip MAšinų turgų ir aš jį žinojau, o tas išdidus – Automobilių, tai tik vakar mano galvoje apsigyveno, nes taip vadinasi oficialiai ir navigacija tokį vardą suprato 😀

 12. 15
  Kristina

  Kaune kartais būna tarptautinis senturgis, atvažiuoja lenkai, latviai, atveža panašių senienų, tai mėgstu pasikuist atvirlaiškių paieškot, kartais visai neblogų randu

 13. 16
  Miglė

  Kaune Aleksoto turguj kažkas panašaus. Buvau daug gerų sendaičių radus, mama kažkada visą kinietišką servizą partempė. Aišku, kaip ir visur, reikia ieškot, nes ir bobulytės kojines pardavinėja, ir maisto prekių yra ir net gyvūnų (mūsų pirmas šuo – vilkšunė Džinė iš ten atkeliavo).

 14. 17
  Simona

  Oi, mėgstu aš senienas. Perku retai, bet pasivaikščiot, pasižvalgyt patinka. Reiktų kada ir į Panevėžį nulėkt, įdomu pasirodė 🙂

 15. 18
  Mantas

  Degraduoja Panevėžio sendaikčių turgus Automobilių turguje, nes turgaus savininkai ir prekiautojai apsileido galutinai: jie tyčia užstato praėjimus (takus) dviračiais ir žoliapjovėmis, kad pirkėjai nebegalėtų praeiti ir kad kišenvagiams būtų lengva darbuotis. Kodėl jie nekenčia pirkėjų, iš kurių pragyvena, sunku paaiškinti. Abejoju, ar valstybės nustatyta tvarka leidžia tyčia užstatyti takus, kad negalėtų privažiuoti nei gaisrinė, nei greitoji pagalba, jei prireiktų… Įvesti tvarką labai paprasta ir pigu, tereiktų takus pažymėti geltonomis linijomis, kurių prekeiviams negalima peržengti su savo prekėmis ir stalais.

+ Leave a Comment