Išmanusis telefonas „OnePlus 9 Pro“: pirmi paprasto vartotojo įspūdžiai

Estimated read time 7 min read

Prieš kurį laiką pasakojau, kad nusipirkau naują telefoną ir žadėjau pasidalinti įspūdžiais. Buitiškais ir paprastais, nes profesionalų atsiliepimų gausu internete. Man labiausiai patinka GSMarena.com, kur gausu lentelių, palyginimų, testų. Šioje svetainėje apžvalgų ieškau tikrai ilgiau nei dešimtmetį, dar nuo iki išmaniųjų laikų. Tad jei kam įdomu paskaityti apie „OnePlus 9 Pro“ – apžvalga čia.

Na, o tai kam tada mano tekstas, paklausite? Žmonės, kurie rašo profesionalias apžvalgas į įrenginius žiūri kiek kitaip, o be to lygina su daug kitų telefonų. Kartais smalsu paklausti draugo, o ar esi patenkintas savo pirkiniu, nesigaili? Aš įsigijau nelabai populiarios kompanijos telefoną, kuris nėra pigus ir galiu papasakoti pirmuosius įspūdžius. Įrenginys pasirodė tik balandžio pradžioje, tad dar šviežutėlis ir nepasenęs. Gal mano mintys kažkam padės apsispręsti.

Kodėl man reikėjo naujo telefono ir kodėl būtent „OnePlus 9 Pro“?

Na, turėjau aš „Huawei P30“ ir buvau juo 100 procentų patenkinta. Po 2 metų jokių nusiskundimų. Fotografuoja tobulai, veikia greitai, atminties daug, tad niekad nekniaukia, kad trūksta. Bet mūsų šeimoje susiklostė tradicija, kad kai mano vyras sudaužo telefoną, o jis tą įsigudrina padaryti beveik reguliariai kas porą metų, arba jo įrenginys pasensta, tai aš imu naują, o brangusis paveldi maniškį.

Taip yra todėl, kad Gedas tingi rinktis. Arba išsirenka kokią nesąmonę, kaip „CAT“ (taigi nesudaužomas! Upsss). Aš naujus telefonus mėgstu labiau. Šis gal koks dvidešimtas gyvenime. Dabar jau ne taip įdomu, nes jie visi daugiau mažiau vienodi, bet iki išmaniukų laikais, tai labai mėgau keisti ir vos gavusi mobilkę į rankas, jau svajodavau, kokį modelį išmėginsiu kitą.

Taigi, prireikė naujo telefono. Ir aš mielu noru tęsčiau draugystę su „Huawei“. Labai jau jie geri buvo. Bet, na žinot, juos Amerika ir „Android“ išbanino, o be normalios operacinės sistemos tai tik vonios plytelė su naršykle.

„Apple“ man net nesvarstytinas. Nepatinka nei įvaizdis, nei operacinė sistema. Pasakysiu paprastai, jei paėmusi telefoną į rankas ir pabandžius atlikti elementarią užduotį po trijų minučių pasijaučiu idiote, nieko nemokančia, man tokio daikto nereikia.

Aš pripratusi prie windows, daug metų naudojausi Ubuntu. Man „Android“ panašu iš šiuos du – tai yra aš žinau, kur ir ko ieškoti, ką paspaudus, ko tikėtis, kaip išeiti ir pan. O va, kai teko maigyt vyro darbinį obuolį, jaučiausi durna. Nieko nesigaudžiau. Ir taip, žinau, priprasčiau, bet kam to reikia, jei yra intuityvių ir paprastų dalykų.

Priminsiu, kad iki išmanių laikais visi telefonai būdavo su savo visiškais skirtingais meniu (jų net operacine sistema vadinti negalima) ir kažkaip visada susigaudydavau.

Taigi, „iPhone“ net nesvarsčiau. Bet „Huawei“ nebėra. Ką tada pirkti? „Samsung“? Panašių parametrų artimiausiais jų išmanusis kainavo 400 EUR brangiau ir viršijo mano biudžetą. Daugiau nei 1000 mokėti nenorėjau, nes ir tokia suma man yra kosmosas. Visgi, norėjau investuoti į greitį ir atmintį, todėl ieškojau geriausio biudžetiškesnės kompanijos varianto.

Akys krypo ir į Xiomi, bet galiausiai pamačiau kelias geras „OnePlus 8“ apžvalgas, o devintukas buvo jau anonsuotas ir žadėjo, kad pasirodys po poros savaičių, tad palaukiau. O tada laukiau laukiau laukiau ir niekas iš lietuvių neatsivežė modelio su 12RAM ir 256GB atminties. Ne tai ne, nusipirkau iš vokiško „Amazon“. Siuntimas kainavo apie 10 EUR, bendroje kainos perspektyvoje tai niekis, ypač kai mūsų šalyje tektų panašiai sumokėti už LATGA ar ką ten 🙂

Čiut teorijos apie telefoną

Taigi, detalėmis apkrauti nesinori, bet turiu paminėti, kad telefonas naudoja vieną pažangiausių šiuo metų procesorių Qualcomm® Snapdragon™ 888, kaip jau minėjau, turi 12 GB RAM ir 256 GB vidinės atminties. Kameros kurtos bendradarbiaujant su „Hasselblad” kompanija, kurią žinovai laiko legendine. Mat išsilaipinimą mėnulyje fotografavo, žinote 🙂

Na ir kaip tas „OnePlus“?

Skraido kaip žaibas! Na, kompanija giriasi, kad jų adaptuota operacinė sistema („OxygenOS“ veikianti „Android 11“ pagrindu) yra greičiausia rinkoje. Man tai abejonių nekelia.

Pirmą akimirką buvau išsigandusi. Įjungiau telefoną, ėjau tradicinius diegimo žingsnius ir toje vietoje, kur reikia pasirinkti lokaciją ir kalbą man neleido rinktis derinio Lietuva + english. Jei Lietuva, tai imk ir lietuvišką menių. Oi! Na, galvojau, ok, pasikeisiu vėliau, bet vėliau ieškau ieškau ir nerandu tokios galimybės. Tačiau tiesiog reikėjo pridėti anglišką klaviatūrą ir ta galimybė stebuklingai atsirado.

Turi gamintojai įdiegę ir keletą malonių smulkmenų. Išskleidus viršutininį meniu galima greitai įjungti skaitymo režimą, arba „dark mode“. Smagu, kad iš karto matosi, kiek mobilių duomenų sunaudota.

Ekranas didelis – 6,7 colių, nusklembtais kraštais, tobulo jautrumo, ryškus. Žiūrėti – vienas malonumas. Laikyti rankoje man taip pat malonu ir patogu.

Labai smagutis ir pridėtas dėkliukas.

Kai telefonas budėjimo režime, užtenka jį paliesti ir parodoma svarbiausia informacija. Beje, galima nustatyti ar nori matyti tik tai, kad yra pranešimų ar ir pranešimų fragmentus. Dėl saugumo aš tai išjungusi, užtenka tik fakto.

Telefonas šone turi garso aplinkos trijų padėčių perjungimo mechaninį mygtuką. Žinau, kad tokie būna ir pas „iPhone“. Neįprasta, bet kas belieka :).

Telefono veikimui neturiu absoliučiai jokių priekaištų, nors baterija tempti ilgiau. Viskas labaipriklauso nuo naudojimo. Jei visą dieną sėdžiu su telefonu rankoje, tai senka itin greitai – žudikas yra „Instagram“. Tokiu atveju popietę (ryte pasiimu pilnai įkrautą) jau reikia krauti pakartotinai.

Tomis dienomis kai dirbu, ir panaršau tik per pertraukėles bei po to dar šiek tiek vakare, tai iki ėjimo miegoti lieka 50-60 procentų. Tiesa, telefonas su pridėtu laidu nuo nulio įsikrauna per 30 minučių ir tai ne reklaminis triukas. Atrodo tik įkišau laidą, o jau pilnas.

Man, kaip vartotojai, blogerei ir soc. tinklų gerbėjai, žinoma, labai svarbi yra telefono kamera ir nuotraukų kokybė. Ir čia aš iš pradžių labai nusivyliau, nes palyginus su „Huawei“ foto toli gražu nebuvo tokios geros. Kamera buvo linkusi labai užaštrinti (sharp) tamsias spalvas ir šešėlius, kurie galutiniame rezultate atrodo labai triukšmingai.

Visgi, nuo tada kai turiu telefoną išėjo du sistemos atnaujinimai ir abu apėmė kameros patobulinimus. Ir jie matėsi akivaizdžiai. Šiuo metu jei „Huawei“ yra etalonas su 10, tai „OnePlus“ iš manęs gauna 8+. O gal, geriau pagalvojus ir 9- 😀 Dienos šviesioje nebeturiu prie ko kibti, tamsoje sekasi blogiau nei mano ex’ui. Tačiau po atnaujinimų nebėra jokio kartėlio, kad pirkau šį modelį. O ir šiaip maloniai džiugina, kad kompanija trūkumus mato ir taiso, nepamirškime, kad telefonas oficialiai pasirodė tik balandžio pradžioje, tad dar gi reikėjo susirinkti grįžtamojo ryšio.

Keletas pavyzdžių. Štai čia buvo viena pirmųjų foto prastame apšvietime. Žiūrint į užuolaidą labai matosi, kokios triukšmingos tamsios spalvos.

Tačiau dieną darytose nuotraukose viskas gana gražu.

O čia jau foto po atnaujinimo. Daryta ne pačiame geriausiame apšvietime, bet telefonas jau susitvarko ir visko kas tamsu neužtriukšmina.

Lauko nuotraukos man patinka.

Makro režimas man irgi neblogai atrodo.

Ko gero, kas liečia nuotraukas, daugiau visko išspausti galima PRO režimu, tačiau pripažinkite, kiek jūsų realiame greitame gyvenime tai naudoja?

Mano įspūdžiai kol kas tik labai teigiami. Sistema veikia sklandžiai, ekrane viskas atrodo labai gražiai, atminties daug, fotografuoja neblogai. Beje, nors tai visai nesvarbu, bet malonūs ausiai standartiniai garsiukai. Jei liko klausimų, mielai atsakysiu, nes papasakojau apie tai, kas labiausiai rūpi man pačiai 😀


Naudinga: telefono ieškokite pas mobilaus ryšio atstovus, tokiose parduotuvėse kaip Topo Centras, Pigu.lt ar pan. Aš pirkau čia.

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

6Comments

Add yours
  1. 1
    Dovilė

    o aš kaip tik – noriu iphone 😀
    dabar turiu mac kompiuterį, tai milijoną kartų labiau intuityvus naudojimas negu windows, o pamaigius iphone – viskas atrodo daug paprasčiau ir mažiau komplikuota 😀

  2. 2
    Salomėja

    Dovile, na, šie telefonai labai populiarūs pasaulyje ir visi naudojasi, tai viskas su jais ok. Bet man prekinis ženklas labai nemielas, kaip kadaise ir nokia 3310 savo geriausiais laikais nežavėjo (nors turėjau).

    Prie Mac kompiuterių yra tekę prisėst tik sename darbe, kuomet eidavom pas maketuotojus ant maketo teksto trumpint ar ilgint, tai pamenu nebuvau sužavėta. Bet aš windows’us naudoju nuo 3.1 versijos, tai jie tiesiog man nebegali būti neintuityvūs 🙂

  3. 3
    Urtė

    Aš irgi nemirštu iš proto dėl tų iPhone’ų. Naudoju nelabai populiarų Asus Zenphone ir kol kas esu patenkinta, bet kai ieškosiu kito, atkreipsiu ir į kitokius prekių ženklus, kad ir į Oneplus

  4. 4
    Irma Sincera

    Aš ir iphone apeinu. Turiu Huawei p30 Pro tai nei vieno blogo žodžio neturiu ir nenoriu net pagalvot apie keitimą į kažką kito. Bet kai rinkausi irgi galutiniai variantai buvo Huawei arba One.

  5. 5
    Simona

    Turiu klausimą kiek ilgai ir gerai/blogai atlaikė telefonas?
    Artėja telefono keitimo laikas, Huawejaus dėl jau žinomų priežasčių nebeimsiu (o gaila, spėjau pamėgt), akys krypsta į šituos.
    Samsungai stabiliai po 2 metų pradėdavo mirtinai lagint, huawejai laikė/laiko po 3-4 metus, tai įdomu, kokia situacija su šituo gamintoju

  6. 6
    Salomėja

    Simona, aš nepastebiu kažkokio mistinio Samsung laginimo, turim šeimoje S21 Ultra, tai va jau 3 metai, bet viskas ten normaliai veikia. Huawei labai patiko dėl kameros, bet būtent jie man regis pradėdavo lagint, todėl jau reikėjo naujo.
    O šį telefoną keitėm, nes jame neveikė darbe reikalingos programėlės, Ne aš jį naudojau, nes nepatiko labai kamera ir po kelių mėnesių pirkau Samsung. Pati šio gamintojo nebesirinkčiau, jei galvočiau pirkti ne Samsung, turbūt į Xiomi dairyčiausi.

+ Leave a Comment