Oi, nemeluosiu, man birželis buvo smagus! Mėgstu aš vasarą ir nors kartais leipėjam nuo karščių, bet normali temperatūra, kurią visi gi imtume, pas mus reta, tad renkantis tarp kraštutinumų – karštis man geriau nei šaltis, bet svarbiausia – daug šviesos!

Tai po truputį.

Stovyklavimas. Mėnesio pradžioje supažindinome Bitę su palapine.

Tačiau vargšas šuo tuo pat metu (neatmetam galimybės, kad ir miške kokį šūdelį suėsti galėjo) apsinuodijo, tai jai ta patirtis nebuvo gera. Naktį saugojo mus. Kaip tik dėjo liūtis, o po jos vis kapsėjo, krito šakos, dėl ko šuva urzgė ir reikėjo vestis apžiūrėti teritorijos. Tada gi šalia to dar viduriavo, vėmė. Tas tęsėsi dar porą dienų :(. Tačiau šuo palapinę užskaitė kaip didelį narvą, tad dar tikrai pakartosim. O ir aš jau senokai benakvojau mūsų “rūmuose”, buvo smagu prisiminti. Patogi ta mūsų palapinė ir puikiausiai telpam net su dar vienu gyventoju.

Mokymai. Mes esame “K9 Paieška” savanoriai ir dalyvavome bendruose mokymuose su Raudonuoju Kryžiumi. Čia tą patį savaitgalį, kai palapinėje nakvojome. Atsikėlėm, susipakavom ir laiku spėjom į sąskrydžio registraciją. Būta visokių užsiėmimų, bet įdomiausias – realios paieškos imitacija. Mūsų grupė žmogaus ieškojo gal penkias valandas. Pasitelkėm daug priemonių: įprastą miško šukavimą, mantrailing’o šunį (apsinuodijusį ir nedarbingą :D), laisvos paieškos šunį, droną su termovizoriumi ir nešiojamą termovizorių. Oi lengva nebuvo, bet žmogus surastas, išvados pasidarytos, mokymai tuo ir faini, kad kažko išmoksti. O ir įspūdžių liko ilgam.

Mondioring seminaras. Nespėjom atsigaut po mokymų savaitgalio, jau po kelių dienų reikėjo lėkti į Kauną, tradicinį mondioringo workshop’ą pas portugalą Celso Alves. Čia gi vėl – žinių gilinimas ir intensyvios pamokos. Liūdna tik, kad ilgai laukus kaitroje, užklupo liūtis, per kurią kaip tik išpuolė Bituko eilė. Tai nei jai buvo smagu, nei mums labai patiko.

Kaimo gegužinė! Grįžom po seminaro, kitą dieną dar buvo tradicinė daugiavalandinė mantrailing’o treniruotė ir vėl atėjo savaitgalis. O mūsų šuniuko veisėja pakvietė į Širvintų kaimo gegužinę, kur paprašė Gedo pagalbos rengiant pasirodymą su veislyno šuniukais.

Tai mes čia nusperndėm pasilinksminti ir išsitraukti Bitutę – tegul apturi viešą apsaugos sporto treniruotę. Aišku, nedavėm jai suklysti ir padarėm tik paprastus pratimus, bet vaikas tikrai gražiai pasirodė. Visi tie kandimai yra gana neblogas šou, o prie žiūrovų šuo atrodė net pasitempė šiek tiek. Savaitgalį užbaigėme Ukmergėje. Čia Bitei lyg koks disneilandas – pievos, miškai, katinėlis 🙂

Joninių savaitgalį taip pat praleidom Ukmergėje, kur mėnesiukui nuvežėm savo katuką. Tam, kad vieniša nebūtų per mūsų atostogas, o ir kad nuo šuns šiek tiek pailsėtų, nes per pusantrų metų su savo baimėmis nė trupučio nesukovojo.

Zarasai. Birželio 27 dieną buvo devintos mūsų vestuvių metinės. Beje, jaučiat, kiek ilgai rašau blogą? Štai šiame įraše aš aptarinėjau savo būsimą vestuvinį įvaizdį. Ta proga nusprendėm pasidaryti šventinį-turistinį-nesėdėk namie savaitgalį ir važiavom į Zarasus. O ir Bitei treniruotė miegoti vietose, kur zuja svetimi žmonės. Juk tuoj iš viso teks namelyje su svetimais miegoti. Susukom daug tūkstančių žingsnių, skaniai valgėm, per mažai gėrėm, Bitė daug maudėsi ir puikiai praleidom laiką. Ką veikti Zarasuose? Nepatarsiu! Bet štai vienas iš variantų porai valandų. Eiti su šuniuku ir žiūrėti antis, užeiti ant apžvalgos rato, nusifotografuoti. Prasieiti centru, vėl nusileisti prie ežero, pėdinti link salos, numaudyt šunį, prasieiti sala, jos gale vėl numaudyt šunį, pabraidyti, pasisupti, grįžti. Ir žiū, guli jau paslikas 😀

Beje, skaitėte mano ankstesnį tekstą apie mantrailing’ą ir kad visada ieškom figūrantų? Jau pamažu pradedam išnaudoti atsišaukusius :), bet žinokit jų visada reiks, ypač vėliau, kai pirminis entuziazmas perskaičius tekstą nuslūgs. Kai subjurs orai. Tad visada duokit žinot, jei pasiryšit, kontaktai bus išsaugoti!

Darbas. Mano veikloje yra du blogiausi mėnesiai: birželis ir gruodis. Kas dėl gruodžio, tai nors Kalėdinės prekės labai populiarios, jų pikas būna spalį ir lapkričio pradžioje. Kodėl birželis? Kuo jis skiriasi nuo liepos? Nežinau, bet metai iš metų – duobė. Na, bet šis mėnuo nebuvo labai blogas. Išsikėliau protingus tikslus ir juos džiugiai viršijau, tad negaliu skųstis, tiesiog einu savo keliu. Beje, linksmas faktas, kad užsienyje panašias į mano verslą veiklas vystantys žmonės uždirba iš visokių rylsų ir YT filmukų “penki patarimai mažam verslui”, “ką aš keisčiau jei dabar pradėčiau lipdukų verslą” ir panašiai 😀

Liepą planuoju atostogauti, tai iš viso daug nesitikiu, na, o rugpjūčiui suplanavau daug tikrai wow atvirukų! Man net pačiai sunku atmesti, ko negaminsiu, nes tiek daug potencialių grožybių numačiau!

Knygos. Birželį perskaičiau 6 knygas. Įvertinus, koks tas mėnuo buvo aktyvus, pvz., dienos žingsnių vidurkis iš 9k pašoko iki 14k (o kažkada ir 5k nepasiekdavau), tai sakyčiau, kad visai neblogai. Bet apie skaitinius, kaip visada, – atskirame įraše.

Ką veiksime liepą? Faktas, kad bus daug veiklos su šuniu ir jo nosyte. Jau tuoj tuoj iškeliausim link Vengrijos, kur vyks mantrailingo stovykla. Prieš tai – “K9 Paieška” gimtadienis/mokymai. Po stovyklos dar savaitę pakeliausim, o grįžus, žinoma, reikės nudirbti viską, kas susikaups, tad neabejoju, kad mėnuo prabėgs žaibiškai.

Taigi tiek! Kaip jūsų vasara?


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram