Gruodžio knygos: metų geriausia ir, aišku, detektyvas

Estimated read time 3 min read

Paskutinė gruodžio para prasidėjo prieš penkias minutes, bet aš esu tikra, kad jau tikrai nieko daugiau neperskaitysiu. Ir taip jau sąskaitoje vos dvi knygos. Pagrindinė priežastis ta, kad mėnesio pradžioje labai blaškiausi ir vis neįtikdavo pradėti skaitiniai. Na, o nuo pat ilgojo savaitgalio pradžios iki dabar esame užsiėmę DIY virtuve ir tiesiog skaityti nebelieka noro ir sveikas protas nugali, kad geriau jau naktį miegoti, nes kitą dieną reiks jėgų pjovimui, šlavimui, dažymui ir visam kam kitam. 

Šis įrašas bus trumpas. Gal todėl ir įsijungiau naktį kompiuterį. Dvi knygos, iš kurių viena jau aptarta advento kalendoriaus įraše apie skaitinius

983(9) Fredrik Backman “Močiutė perduoda linkėjimų ir atsiprašo”. Šią knygą galiu paskelbti savo 2018-tųjų knyga. Labai nesikartosiu, nes kaip sakiau, apie ją jau gana daug pakalbėjau. Bet priminsiu, kad tai kupina sveiko ir kartais net juodo humoro istorija apie mus ir aplinką. Apie tai kaip gyvename vieni kitų nepažindami, kad piktas kaimynas gali būti tiesiog baikštus geraširdis ir kiekvienas turi savo vidinių demonų. 

Nors į knygą žiūrėjau kiek skeptiškai todėl, kad pagrindinė veikėja yra septynių metų, visgi tai nėra vaikams skirtas romanas. Rekomenduočiau bet kam :). 

984(10) Angela Marsons “Dingusios mergaitės. Kurį laiką sėdėjau ir bandžiau atsiminti knygos pavadinimą ar bet apie ką ji buvo. Juk žinojau, kad vėl skaičiau šios autorės detektyvą. Nepavyko. Tad pažiūrėjau kaip vadinosi istorija ir viską prisiminiau. Ar tai reiškia, kad knyga bloga? Ne. Tik aš turiu gana prastą atmintį skaitiniams, todėl kažkada ir pradėjau rašyti knygų blogą. Žinoma, kažkokias itin ypatingas visada prisimenu, bet jei atvirai, tai va paskelbiau metų knygą ir dabar, kai išjungsiu kompiuterį, negalėsiu pasakyti autoriaus pavardės, nes nemanau, kad ją bent kartą perskaičiau. Visada nukopijuoju iš kur nors. Tuo noriu pasakyti, kad aš panyru į istorijas ir man nesvarbūs pavadinimai, autoriai, premijos, vertėjai ar vertimų kokybė. O į detektyvus aš iš viso neriu aklai. 

“Dingusios mergaitės” yra apie dingusias mergaites :). Pagrobiamos dvi draugės, o tėvai gauna sms, kad gyva liks ta, kurios šeima sumokės didesnę išpirką. Na, o nuolatinė autorės veikėja detektyvė Kim imasi užduoties surasti mergaites gyvas. Veiksmas greitas, nenuobodu. Ko dar norėt? Jei galėčiau paprašyti, tai prašyčiau geriau susuktos pabaigos, bet kitas autorės knygas skaitysiu. 

Ir dar mano planas perskaityti bent vieną knygą angliškai kažkaip strigtelėjo. 

Tiek šį kartą! Beje, Šiukšlynėlis vėl veikia. 

O kaip jūsų gruodis? Buvo laiko skaityti? O gal dovanų gavot knygų? Kokių? 


Jūsų aktyvumas yra padėka ir mano motyvacija. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Total
0
Shares

5Comments

Add yours
 1. 1
  Beata

  As tai irgi eilini karta inikau i detektuvus:) sudorojau Rich “Ranka, kuri tave maitina” ir Paris “Anapus uzdaru duru” bei “Paluzusi”, tai visos pasirode neblogos:)Dovanu knygu negavau, o noreciau:D

 2. 4
  Irma Sincera

  Aš tik pusę knygos įveikiau apie Ausvičą šį mėnesį, po naujų planuoju vėl tęsti 🙂

 3. 5
  Raimonda

  “The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle by Stuart Turton” raso,kad primena A.Kristi,bet man labiau Black Mirror epizoda.Smagi ir netiketa.

+ Leave a Comment